Panasonic je evropskou jedničkou na trhu s odolnými notebooky již po sedmnácté

02. October 2018 09:42 0 komentářů

Panasonic má 57% podíl výnosů z prodeje odolných notebooků a 56% podíl výnosů z prodeje odolných tabletů.

Z nejnovějšího průzkumu trhu společnosti VDC Research vyplynulo, že společnost Panasonic si udržuje své vedení mezi výrobci odolných notebooků. Toto místo jí náleží již 17. rok v řadě. Její řada Panasonic TOUGHBOOK si udržela dominantní postavení na evropském trhu odolných notebooků, přičemž v roce 2017 činil podíl příjmů plynoucích z prodeje 57 %. Řada tabletů Panasonic Toughpad také vede evropský trh s odolnými tablety s podílem příjmů plynoucích z prodeje ve výši 56 %. Společnost nyní svou pozornost výrazně zaměřila na trh s odolnými přenosnými zařízeními a představila inovativní nové produkty vhodné pro rychle rostoucí sektory maloobchodu, výroby, přepravy a logistiky.

„Náš úspěch na trhu odolné výpočetní techniky spočívá na základních hodnotách společnosti Panasonic a je oslavou jejího 100. výročí, které spadá právě na tento rok. Základem je naslouchání zákazníkům a inovování pomocí technologie tak, abychom lidem zjednodušili běžný život,“ uvedl Kevin Jones, generální ředitel Panasonic Mobile Solutions Business v Evropě. „Naše odvětví odolné výpočetní techniky je relativně mladé, je mu 20 let, ale po celou tuto dobu jsme neustále vylepšovali produktivitu mobilních pracovníků. Náš nejnovější notebook Panasonic Toughbook CF-33 představuje 7. generaci odolných notebooků a první maximálně odolný odpojitelný notebook s možností výměny baterie za provozu a flexibilním designem, který zjednoduší práci každému mobilnímu pracovníkovi.“

Důraz na odolná přenosná zařízení

Na své cestě do budoucnosti se společnost Panasonic nyní zaměřila na vývoj stejných odolných, ergonomických a flexibilních podnikových zařízení pro trh s přenosnými produkty. Více než třetina odolné řady je nyní zaměřena na sektor, který se věnuje přenosným zařízením. Nejnovějším produktem je odolné přenosné zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-T1 určené mobilním pracovníkům, kteří vyžadují stylové všestranné zařízení a zároveň odvede skvělou práci. Odolné 5” zařízení se systémem Android je skutečnou pastvou pro oko a ideálním univerzálním řešením pro mobilní pracovníky na řadě pracovních pozic a v řadě oborů – v maloobchodě a pohostinství, ve výrobě, v přepravě a v logistice.

Díky hlasovým a datovým funkcím a integrovanému skeneru čárových kódů lze přenosné zařízení TOUGHBOOK FZ-T1 využít v oblasti maloobchodu pro doplňování zásob, asistované prodeje nebo přijímání objednávek a markování zboží při čekání na pokladnu. Díky skenování čárových kódů z delší i kratší vzdálenosti je ideální pro správu inventáře, ať již skenujete z vysokozdvižných vozíků, dodáváte zboží nebo pracujete na výrobní lince. Zařízení vyhovuje i potřebám pracovníků v terénu při opravách a údržbě, při navigaci, důkazu o doručení, záznamu dokumentace a kontrole inventáře v reálném čase.

Specializovaný kanál a podpora řešení

Aby podpořila svůj razantnější vstup do sektoru přenosných zařízení, jmenovala letos společnost Panasonic specializovaného distributora pro Evropu ScanSource a nabrala pro svůj nový partnerský kanálu Edge 60 specializovaných prodejců odolných přenosných zařízení napříč hlavními evropskými trhy. Edge byl vybudován od základů a nabízí specializovanou podporu prodejcům a nezávislým dodavatelům softwaru, kteří dodávají odolná přenosný řešení s plným rozsahem funkcí na specializované trhy.

„Trh s odolnými přenosnými zařízeními meziročně v maloobchodě, výrobě, přepravě a logistice roste zhruba o 4 %. Panasonic se tak zaměřuje na sektor, který je momentálně na trhu s odolnou výpočetní technikou na vzestupu,“ uvedl David Krebs z VDC Research. „Trh s odolnými přenosnými zařízeními prošel v posledních několika letech výraznou konsolidací konkurence a poskytovatelům řešení se nabízelo méně možností podpory a koncovým uživatelům méně přijatelných možností. Panasonic díky své dlouhé historii vedoucího postavení v kategoriích odolných tabletů a notebooků představoval na trhu odolných přenosných zařízení vítaný přírůstek. Možnosti koncových uživatelů i poskytovatelů řešení se tak dále rozšiřují.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

VMware koupí Pivotal Software a Carbon Black za téměř 5 miliard dolarů

ČTK , 23. August 2019 10:05

Kontrolním akcionářem VMware i Pivotal Software je Dell. ...

Více 0 komentářů

Ostravský startup vyvíjí virtuální realitu pro výrobní firmy

ČTK , 23. August 2019 10:04

Produkty firmy už používají například společnosti Continental nebo Tieto. ...

Více 0 komentářů

Regulátoři EU zkoumají plány Facebooku na digitální měnu

ČTK , 23. August 2019 08:00

Facebook ujišťuje, že nebude mít přístup k údajům o transakcích s novou měnou....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Nad rámec rozpočtů půjde na digitalizaci příští rok 492 mil. Kč

ČTK , 22. August 2019 10:00

Do roku 2021 má plně fungoval portál občana, tak, aby lidé s novými občanskými průkazy mohli řešit v...

Více 0 komentářů

Amazon pokračuje v náboru pro centrum v Dobrovízi, zvyšuje mzdy

ČTK , 22. August 2019 09:00

Amazon nyní nabírá pracovníky pro distribuční centrum, a to i na kvalifikované pozice....

Více 0 komentářů

Alibaba odkládá vstup na burzu v Hongkongu

ČTK , 22. August 2019 08:00

Odklad vstupu Alibaby na burzu v Hongkongu je pro tamní akciový trh velkým problémem....

Více 0 komentářů

Nový Acronis True Image 2020: automatizace zálohování dle pravidla “3-2-1”

Pavel Houser , 21. August 2019 12:45

Acronis True Image 2020 kombinuje tradiční ochranu dat a kybernetickou bezpečnost do jednoho řešení....

Více 0 komentářů