Panasonic nastavuje standardy pro 4K a laserové technologie na veletrhu ISE 2019

05. February 2019 20:01 0 komentářů

Společnost Panasonic Business využila svou účast na veletrhu ISE 2019 k oznámení svého plánu přejít kompletně na laserovou technologii u projektorů s vysokým jasem. Panasonic také představil dva nové laserové 4K projektory a rozšířil řadu svých 4K displejů. 

Model PT-RQ50K, první projektor na světě s jasem 50 000 lumenů, přináší značné úspory při instalaci a nastavení. S rozlišením True 4K a použitím samostatných laser-phosphor SOLID SHINE světelných zdrojů pro červenou a modrou barvu přináší projektor vysokou úroveň reprodukce barev a tím věrné podání obrazu.

Kromě nového projektoru Panasonic také představil tři nové „zero offset” objektivy pro jednočipové a tříčipové DLPTM projektory. Tyto objektivy mají všestranné využití v  prostředích jako jsou muzea, zábavní parky, ale naleznou uplatnění i při živých akcích. Díky novému designu ve tvaru písmene „L“ je vyřešen problém posunu obrazovky spojený s promítáním obrazu z krátkých vzdáleností.

Jan Markus Jahn, ředitel Panasonic Visual System Solutions, řekl: „Společnost Panasonic si udržuje 80% podíl na trhu v oblasti “live event” projekcí[1] a díky projektoru s jasem 50 000 lumenů se pohybuje na špičce v poměru velikosti přístroje a výsledného jasu.“

Mezi další inovace pro instalace, u kterých je potřeba vtáhnout diváky do děje, patřilo uvedení jednočipového DLPTM projektoru PT-RQ100, který je vhodný pro vytváření poutavého digitálního obsahu. Tento projektor má jas 10 000 lumenů a nabízí pokročilou technologii pro zpracování barev, speciálně navrženou pro živé a nápadité projekce. Projektor nabízí technologii posuvu pixelů, která diagonálně rozšiřuje pixely pro dosažení rozlišení UHD (3 840 x 2 400) při 20 000 hodinách bezúdržbového provozu.

Škálovatelná učebna

V oblasti vzdělávání předvedla společnost Panasonic svou interpretaci trendu „škálovatelná učebna“ a ukázala, jak mohou vzdělávací instituce zatraktivnit výuku. Učebna využívá nejlepší kolaborativní technologie společnosti Panasonic i technologie třetích stran. Kombinuje projektor Panasonic s 43“ kapacitními dotykovými interaktivními displeji a PTZ kamerami. Všechny technologie propojuje jediný LAN kabel. Tímto způsobem podporuje jednoduché sdílení obsahu i zapojení samotných studentů, což zvyšuje jejich schopnost pracovat s informacemi.

Videostěna s nejplynulejšími přechody na světě a nové 4K displeje V technologii videostěn Panasonic představil dva nové profesionální LCD displeje včetně modelu TH-55VF2, který má nejmenší součet rámečků dvou displejů vedle sebe na světě (součet rámečeků má pouhých 0,88 mm). Díky tomu je tato řada vhodná pro zobrazení na více displejích složených v jeden velkoformátový obraz s dynamickým obsahem. Uplatnění nalezne v konferenčních místnostech nebo v oblasti digitální reklamy. Kromě toho Panasonic rozšiřuje řadu LFV o nový profesionální LCD displej (TH-55LFV9), který je vybaven ultratenkými rámečky se součtem 3,5 mm.  

Společnost Panasonic do své řady 4K displejů přidala také deset nových displejů, takže nyní čítá celkem 18 různých modelů. Rozšířila špičkové řady SQ1 o čtyři nové displeje s rozměry 43“ až 65“, které se připojují ke stávajícím panelům s úhlopříčkami 98“ a 86“. Ty zajišťují prvotřídní nabídku tenkých a stylových displejů s jasem 500 cd/m2. V nové řadě základních komerčních displejů CQ1 bylo uvedeno šest nových modelů s úhlopříčkami v rozmezí 43“ až 86“, které nabízejí jas 400 cd/m2 pro provoz 16/7.

Profesionální AV technika pro živé přenosy

V oblasti Broadcasting a ProAV společnost Panasonic představila model AW-UE150, první HDR PTZ kameru s možností natáčet ve 4K 50p. Spolu s tím také představila dálkové ovládání AW-RP150 s velkou LCD obrazovkou pro monitorování a nastavení menu s širokými možnostmi využití. Dálkové ovládání má jeden joystick, který lze kromě tradičního ovládání dvěma rukama ovládat i jednou rukou, a kterým lze spravovat všechny řídicí funkce. Společnost Panasonic bude kromě toho také prezentovat spolupráci se společnostmi Tecnopoint, Polecam a KST, která poskytují všestranná řešení pro oblast Broadcastingu.

Jan Markus Jahn závěrem řekl: „Bude to naše nejrozsáhlejší prezentace na veletrhu ISE. Představí naši kompletní nabídku pro živá představení a působivé projekce. Ať už se jedná o škálovatelné učebny nebo o projekční mapování celé budovy, nabízíme technologická řešení, která si kladou za cíl pomoci tvůrčím nápadům a potřebám našich zákazníků.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Průzkum: Chytrým mobilem platí již téměř třetina Čechů

ČTK , 20. August 2019 14:40

Podíl Čechů platících svým chytrým mobilem je 31 %, zatímco v roce 2016 to bylo pouze 13 %. ...

Více 0 komentářů

Startup vyvinul pro umělou inteligenci největší čip na světě

ČTK , 20. August 2019 10:24

Nově vyvinutý čip obsahuje 1,2 bilionu tranzistorů....

Více 0 komentářů

Nordic Telecom si stěžuje u ÚOHS

Pavel Houser , 20. August 2019 08:00

Vnitro u zakázky pro záchranné sbory argumentuje utajením a chce uplatnit výjimku ze zákona o zadává...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Huawei bude moci nakupovat americké součástky o 90 dní déle

ČTK , 19. August 2019 15:33

Ministerstvo obchodu USA také oznámilo, že zařadí na černou listinu zhruba 50 přidružených firem Hua...

Více 0 komentářů

Bezpečnostní rady státu jedná o kybernetickém útoku na ministerstvo zahraničí

ČTK , 19. August 2019 11:36

Ministerstvo zahraničí čelilo kybernetickému útoku v červnu....

Více 0 komentářů

V Irsku končí první šetření velké firmy okolo pravidel GDPR

ČTK , 19. August 2019 08:00

Celý proces zřejmě bude trvat měsíce, protože firma musí dostat čas na to, aby se mohla k vyšetřován...

Více 0 komentářů

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů