Panasonic nastavuje standardy pro 4K a laserové technologie na veletrhu ISE 2019

05. únor 2019 20:01 0 komentářů

Společnost Panasonic Business využila svou účast na veletrhu ISE 2019 k oznámení svého plánu přejít kompletně na laserovou technologii u projektorů s vysokým jasem. Panasonic také představil dva nové laserové 4K projektory a rozšířil řadu svých 4K displejů. 

Model PT-RQ50K, první projektor na světě s jasem 50 000 lumenů, přináší značné úspory při instalaci a nastavení. S rozlišením True 4K a použitím samostatných laser-phosphor SOLID SHINE světelných zdrojů pro červenou a modrou barvu přináší projektor vysokou úroveň reprodukce barev a tím věrné podání obrazu.

Kromě nového projektoru Panasonic také představil tři nové „zero offset” objektivy pro jednočipové a tříčipové DLPTM projektory. Tyto objektivy mají všestranné využití v  prostředích jako jsou muzea, zábavní parky, ale naleznou uplatnění i při živých akcích. Díky novému designu ve tvaru písmene „L“ je vyřešen problém posunu obrazovky spojený s promítáním obrazu z krátkých vzdáleností.

Jan Markus Jahn, ředitel Panasonic Visual System Solutions, řekl: „Společnost Panasonic si udržuje 80% podíl na trhu v oblasti “live event” projekcí[1] a díky projektoru s jasem 50 000 lumenů se pohybuje na špičce v poměru velikosti přístroje a výsledného jasu.“

Mezi další inovace pro instalace, u kterých je potřeba vtáhnout diváky do děje, patřilo uvedení jednočipového DLPTM projektoru PT-RQ100, který je vhodný pro vytváření poutavého digitálního obsahu. Tento projektor má jas 10 000 lumenů a nabízí pokročilou technologii pro zpracování barev, speciálně navrženou pro živé a nápadité projekce. Projektor nabízí technologii posuvu pixelů, která diagonálně rozšiřuje pixely pro dosažení rozlišení UHD (3 840 x 2 400) při 20 000 hodinách bezúdržbového provozu.

Škálovatelná učebna

V oblasti vzdělávání předvedla společnost Panasonic svou interpretaci trendu „škálovatelná učebna“ a ukázala, jak mohou vzdělávací instituce zatraktivnit výuku. Učebna využívá nejlepší kolaborativní technologie společnosti Panasonic i technologie třetích stran. Kombinuje projektor Panasonic s 43“ kapacitními dotykovými interaktivními displeji a PTZ kamerami. Všechny technologie propojuje jediný LAN kabel. Tímto způsobem podporuje jednoduché sdílení obsahu i zapojení samotných studentů, což zvyšuje jejich schopnost pracovat s informacemi.

Videostěna s nejplynulejšími přechody na světě a nové 4K displeje V technologii videostěn Panasonic představil dva nové profesionální LCD displeje včetně modelu TH-55VF2, který má nejmenší součet rámečků dvou displejů vedle sebe na světě (součet rámečeků má pouhých 0,88 mm). Díky tomu je tato řada vhodná pro zobrazení na více displejích složených v jeden velkoformátový obraz s dynamickým obsahem. Uplatnění nalezne v konferenčních místnostech nebo v oblasti digitální reklamy. Kromě toho Panasonic rozšiřuje řadu LFV o nový profesionální LCD displej (TH-55LFV9), který je vybaven ultratenkými rámečky se součtem 3,5 mm.  

Společnost Panasonic do své řady 4K displejů přidala také deset nových displejů, takže nyní čítá celkem 18 různých modelů. Rozšířila špičkové řady SQ1 o čtyři nové displeje s rozměry 43“ až 65“, které se připojují ke stávajícím panelům s úhlopříčkami 98“ a 86“. Ty zajišťují prvotřídní nabídku tenkých a stylových displejů s jasem 500 cd/m2. V nové řadě základních komerčních displejů CQ1 bylo uvedeno šest nových modelů s úhlopříčkami v rozmezí 43“ až 86“, které nabízejí jas 400 cd/m2 pro provoz 16/7.

Profesionální AV technika pro živé přenosy

V oblasti Broadcasting a ProAV společnost Panasonic představila model AW-UE150, první HDR PTZ kameru s možností natáčet ve 4K 50p. Spolu s tím také představila dálkové ovládání AW-RP150 s velkou LCD obrazovkou pro monitorování a nastavení menu s širokými možnostmi využití. Dálkové ovládání má jeden joystick, který lze kromě tradičního ovládání dvěma rukama ovládat i jednou rukou, a kterým lze spravovat všechny řídicí funkce. Společnost Panasonic bude kromě toho také prezentovat spolupráci se společnostmi Tecnopoint, Polecam a KST, která poskytují všestranná řešení pro oblast Broadcastingu.

Jan Markus Jahn závěrem řekl: „Bude to naše nejrozsáhlejší prezentace na veletrhu ISE. Představí naši kompletní nabídku pro živá představení a působivé projekce. Ať už se jedná o škálovatelné učebny nebo o projekční mapování celé budovy, nabízíme technologická řešení, která si kladou za cíl pomoci tvůrčím nápadům a potřebám našich zákazníků.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Brexit a osobní data

Tomáš Jirásko , 17. únor 2019 06:30
Tomáš Jirásko

Blíží se Brexit přináší společnostem řadu komplikací a nejasností ohledně budoucnosti. Ať již dojde ...

VíceRSS 

Zprávičky

Německo je nakloněno účasti Huawei při budování sítí 5G

ČTK , 20. únor 2019 10:00

Německá vláda nyní nezávisle na kauze Huawei připravuje změny telekomunikačních zákonů. ...

Více 0 komentářů

Generální finanční ředitelství zrušilo tendr na daňový portál

ČTK , 20. únor 2019 09:00

Generální finanční ředitelství nyní pracuje na řešení, které neponese rizika soudních průtahů....

Více 0 komentářů

Aukce kmitočtů pro mobilní sítě láká investory z USA i Koreje

ČTK , 20. únor 2019 08:00

Češi platí podle analýzy Point Topic za 1 GB stažených dat přes mobilní sítě LTE nejvíce v Evropě....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Představenstvo Seznam.cz opouští majitel a zakladatel firmy

Pavel Houser , 19. únor 2019 13:24

Ivo Lukačovič, majitel a zakladatel společnosti Seznam.cz, opouští pozici předsedy představenstva na...

Více 0 komentářů

Apple Pay přichází do ČR

ČTK , 19. únor 2019 13:02

Službu mohou využívat majitelé telefonů iPhone SE, iPhone 6 a novějších a hodinek Apple Watch....

Více 0 komentářů

Česko chce v Praze evropské středisko pro umělou inteligenci

ČTK , 19. únor 2019 09:00

EK plánuje na rozvoj technologií a průmyslu souvisejícího s umělou inteligencí v příštích 10 letech ...

Více 0 komentářů

ČTÚ spojí aukce kmitočtů 700 MHz a 3,5 GHz do jedné soutěže

ČTK , 19. únor 2019 08:00

Proti původnímu záměru ministerstvo vnitra nezíská část nabízených kmitočtů na vybudování vlastní sí...

Více 0 komentářů