Red Hat odhalil Red Hat Enterprise Linux 8 Beta

22. November 2018 19:05 0 komentářů

Platforma vytváří společný základ pro podnikové informační technologie, který umožní organizacím zprostředkovat jakoukoli aplikaci a splnit jakýkoli požadavek od datového centra až po vícenásobné veřejné cloudy.

Red Hat, přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, představil Red Hat Enterprise Linux 8 Beta, platformu tvořící společnou základnu pro nové i stávající podnikové informační technologie. Nová generace přední světové linuxové podnikové platformy podporuje strategie digitální transformace v hybridním cloudu, kde firmy pomocí inovací jako jsou linuxové kontejnery a Kubernetes dodávají diferencované produkty a služby. Platforma Red Hat Enterprise Linux 8 Beta zároveň umožňuje IT týmům optimalizovat zdroje a využít přidanou hodnotu stávajících technologických investic a sladit požadavky na inovace se stabilitou a produktivitou.

Během čtyř let od chvíle, kdy Red Hat Enterprise Linux 7 předefinoval operační systém, se prostředí informačních technologií dramaticky změnilo, přičemž Red Hat Enterprise Linux se vyvíjel spolu s ním - a Red Hat Enterprise Linux 8 Beta opět prokazuje schopnost operačního systému podpořit inovace v oblasti IT. Platforma nabízí nejen stovky zlepšení a řadu nových prvků, ale několik základních funkcí je navrženo s cílem usnadnit digitální transformaci a podpořit práci v hybridním cloudu, aniž by došlo k narušení stávajících produkčních systémů.

Red Hat Enterprise Linux 8 Beta zavádí princip aplikačních streamů, které umožňují jednodušším způsobem a s vyšší flexibilitou zprostředkovávat sady uživatelských prostorů. Komponenty uživatelských prostorů se mohou nyní aktualizovat rychleji, než jsou vydávány důležité aktualizace pro operační systém, a není tak nutné čekat na další významnou opravu. Lze také vytvořit více verzí stejného balíku, například interpretovaný jazyk či databázi, určených pro instalaci prostřednictvím aplikačního streamu. Díky tomu je možné dosáhnout vyšší pružnosti a uživatelsky nastavitelných verzí systému Red Hat Enterprise Linux, aniž by došlo k narušení základní stability platformy nebo konkrétního nasazení.

Kromě vylepšené základní architektury přináší Red Hat Enterprise Linux 8 Beta (RHEL8 Beta) rozšíření následujících komponent:

Sítě

RHEL8 Beta podporuje efektivnější sítě Linux v kontejnerech prostřednictvím IPVLAN a propojuje kontejnery začleněné do virtuálních strojů se síťovými hostiteli s minimálními důsledky na prostupnost nebo latenci. Rovněž zahrnuje novou sadu TCP/IP s řízením zahlcení šířky pásma a celkového času šíření (BBR), což přináší vyšší výkon, minimální latenci a omezenou ztrátu paketů pro internetové služby jako streamování videa nebo hostované úložiště.

Zabezpečení

Stejně jako u všech starších verzí Red Hat Enterprise Linux, i RHEL8 Beta přináší kvalitnější kód a bezpečnostní opravy, společně se standardní vysokou úrovní softwarové bezpečnosti technologií Red Hat. Cílem RHEL8 Beta je zprostředkovat základní operační systém v hybridním cloudu, jenž automaticky zaručí vyšší zabezpečení.

RHEL8 Beta podporuje protokoly OpenSSL 1.1.1 a TLS 1.3 a umožňuje serverovým aplikacím na této platformě využívat nejnovější standardy kryptografické ochrany zákaznických dat. Součástí jsou též pravidla šifrování napříč celým systémem, díky nimž je snazší zajistit soulad šifrování z jediného bodu, aniž by bylo nutné upravovat a ladit konkrétní aplikace.

Linuxové kontejnery

Společnost Red Hat nastolila v systému Red Hat Enterprise Linux 7 nový standard podnikové podpory linuxových kontejnerů, které se nyní staly zásadní součástí digitální transformace. Nabízejí cestu ke snáze přenositelným a flexibilnějším podnikovým aplikacím, přičemž Red Hat stojí díky novému systému RHEL8 Beta i nadále v čele tohoto posunu.

Red Hat Enterprise Linux 8 plně podporuje a implementuje také na zdroje nenáročnou sadu kontejnerových nástrojů Red Hat založených na otevřených standardech. Nástroje Buildah (tvorba kontejnerů), Podman (provoz kontejnerů) a Skopeo (sdílení/vyhledání kontejnerů) vznikly s ohledem na potřeby firem v oblasti zabezpečení IT a pomáhají vývojářům rychleji a efektivněji vyhledávat, spouštět, tvořit a sdílet kontejnerizované aplikace díky distribuované povaze nástrojů bez softwarových démonů.

Správa systému

Stále širší využívání systému Linux v podnikových datových centrech vyžaduje obsluhu, přičemž noví systémoví administrátoři musí často řídit složité systémy nebo provádět náročné úkoly, které jim nevyhovují. RHEL8 Beta správcům systémů na všech úrovních odbornosti usnadňuje práci pomocí různých vylepšení, počínaje jediným konzistentním řídicím panelem s využitím webové konzole Red Hat Enterprise Linux. Panel nabízí zjednodušené rozhraní, v němž lze snáze spravovat servery Red Hat Enterprise Linux lokálně i vzdáleně, včetně virtuálních strojů.

Nástroj Composer nabízí novým i zkušeným uživatelům systému Red Hat Enterprise Linux možnost sestavovat a nasazovat vlastní obrazy v celém hybridním cloudu – od fyzických a virtualizovaných prostředí až po instance privátních a veřejných cloudů. S využitím přímočarého grafického rozhraní zjednodušuje Composer přístup k jednotlivým sadám i procesu sestavování nasaditelných obrazů. Uživatelé tak mohou snáze vytvářet obrazy založené na systému Red Hat Enterprise Linux, od minimalizované varianty až po speciálně optimalizované verze, a využívat je pro různé modely nasazení, včetně virtuálních strojů a cloudových prostředí.

Yum 4 představuje další generaci správce balíků Yum v prostředí Red Hat Enterprise Linux a přináší vyšší výkon, méně instalovaných závislostí a větší výběr verzí balíků s cílem splnit individuální požadavky na výkonnost.

Souborové systémy a úložiště

Novinkou v systému RHEL8 Beta je souborový systém Stratis s řízením svazků, jenž nabízí promyšlenější správu dat. Stratis odstraňuje složité aspekty správy dat, které jsou neoddělitelně spjaty s rozhraním API, a umožňuje tyto funkce využívat, aniž by správci systému museli detailně znát základy systému.

Funkce File System Snapshots umožňuje rychleji provádět úkoly na souborové úrovni, například klonovat virtuální stroje, a zároveň šetřit prostor, neboť spotřebovává kapacitu nového úložiště jen v případě změny dat. Systém rovněž podporuje funkci LUKSv2 pro šifrování dat na disku, společně s technologií Network-Bound Disk Encryption (NBDE) pro robustnější zabezpečení dat a jednodušší přístup k šifrovaným datům.

Možnost testování

Společnost Red Hat nabízí současným zákazníkům možnost Red Hat Enterprise Linux 8 Beta vyzkoušet a zjistit, jak lze s jeho pomocí flexibilněji, bezpečněji a přesněji nasazovat aplikace. Vývojáři rovněž mohou nahlédnout do budoucnosti přední světové linuxové podnikové platformy pomocí programu Red Hat Developer. Více informací nabízí na webové stránce Red Hat Enterprise Linux 8 Public Beta soubor README, který obsahuje pokyny ke stažení a instalaci softwaru.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů