Sony představuje novou generaci chytrých telefonů prostřednictvím své nové vlajkové lodě Xperia 1

25. February 2019 16:19 0 komentářů

Qualcomm Snapdragon 855 nabízí podporu vysokorychlostního Gigabit LTE, má o 25 % rychlejší CPU a až o 40 % vyšší GPU ve srovnání s předchozí generací.

Společnost Sony Mobile Communications (dále jen „Sony Mobile“) přichází s novou definicí vize pro chytré telefony a představuje svoji nejnovější vlajkovou loď Xperia 1, která přináší osvědčený profesionální displej Sony a filmové technologie v nádherném, elegantním a výkonném těle chytrého telefonu.

„Vytvořili jsme novou vizi naší značky Xperia, abychom zákazníkům přinesli zážitky, které předčí jejich představivost,“ uvedl Mitsuya Kishida, prezident společnosti Sony Mobile Communications. „Neustále posouváme hranice při vývoji inovací a naše Xperia přináší originální technologie s množstvím funkcí a vlastností z profesionální sféry pro kreativní zážitky ze zábavy, které jsou možné jedině se Sony.“

Vychutnejte si bezkonkurenční filmový zážitek s 4K HDR OLED displejem 21:9 CinemaWide

Nyní máte konečně možnost užít si ve vlastních rukou filmy ve správném formátu 21:9 a to díky CinemaWide 6.5” 4K HDR OLED displeji. Xperia 1 Vám přinese zážitek ze správného filmového poměru stran a věrného barevného podání přesně tak, jak zamýšleli filmoví tvůrci.

Jedinečný displej využívá cenami ověnčené technologie televizoru Sony BRAVIA. Pro zářivě jasný obraz, dokonalé barvy a vysoký kontrast je zde technologie HDR remasteringu v obrazovém procesoru X1. Jedině tak si vychutnáte vše, na co se budete dívat, a to včetně streamovaného obsahu.  

Desetibitová tonální gradace displeje Xperia 1 Vám přináší nevyčíslitelné množství barev. Xperia 1 vyniká skvělou reprodukcí hlubokých odstínu černé a všechny barvy na ní vypadají ještě přirozeněji. Displej využívá unikátní technologie reprodukce barev od Sony, které se doposud používaly pouze u profesionálních monitorů v hollywoodských studiích. Nový režim Creator vdechne obsahu život přesně podle tvůrčího záměru, a Vy tak sami můžete zažít špičkovou přesnost barev. Barevný prostor D65, ITU-R BT.2020 a filmový DCI-P3 máte nyní k dispozici, díky jedinečnému digitálnímu zpracování obrazu, pouze na displeji Sony Xperia 1.

Nechte se obklopit multidimenzionálním zvukem Dolby Atmos

Špičkový zážitek při sledování dále umocní úchvatně realistický multidimenzionální zvuk Dolby Atmos, který vás přenese doprostřed děje impozantním zvukem, jenž vás obklopí shora i ze všech stran. Na vyladění zvuku Xperie 1 spolupracovala společnost Sony Pictures Entertainment, aby se zajistilo, že zážitek při sledování mobilního zařízení bude právě takový, jaký zamýšlel i jeho tvůrce.

Novinka završí váš divácký zážitek ze zábavy dále tím, že posouvá možnosti hraní her na mobilních zařízeních na novou úroveň. Rozměrný displej s poměrem stran 21:9 nabízí dokonalejší a nerušený výhled na celou hru a funkce Game Enhancer optimalizuje výkon, zablokuje nežádoucí oznámení a umožní vám nahrát hru nebo hledat na internetu tipy pro vaši hru.

Vyprávějte více příběhů díky nahrávání ve filmové kvalitě a preciznímu fotografování

Dosáhněte profesionální kvality každého snímku díky pokročilému fotoaparátu s trojitým objektivem (12 MP), který se hodí pro jakoukoli situaci a světelné podmínky: 16mm objektiv pro širokoúhlé krajiny, univerzální 26mm objektiv a 52mm objektiv pro fotografování na delší vzdálenosti (ekvivalent 35 mm kinofilm).

Xperia 1 využívá řadu technologií použitých u oceňovaných fotoaparátů α (alfa) s výměnnými objektivy od Sony, mezi něž patří i BIONZ X pro mobilní zařízení. Algoritmus přináší vůbec poprvé u chytrého telefonu funkci automatického ostření Eye AF, která umožňuje zaostřit přesně na oko. Novinka přináší také možnost sekvenčního snímání rychlostí 10 snímků za sekundu se sledováním AF/AE (autofokus a automatická expozice), které zajistí přesné zaostření a optimální nastavení expozice. Zachyťte ještě lepší snímky při slabém osvětlení díky světelnosti objektivu F1,6 a velkému obrazovému snímači Dual Photo Diode s rastrem pixelů 1,4μm. Snímač zajistí, že budou dokonce i pohybující se objekty na fotkách ostré, a redukce šumu RAW přináší nádherně čisté snímky.

Xperia 1 povyšuje také nahrávání videí na novou úroveň díky spolupráci s odborníky z divize Sony, kteří vyvíjí profesionální digitální kamery známé pod značkou CineAlta. Ta proslula zejména svými fullframovými digitálními filmovými kamerami „VENICE“. Můžete nahrávat s přirozeným filmovým tónem a dále využívat expression-based colour management pre-sets s naší novou funkcí Cinema Pro. Vytvořte náladu podle svého záměru pomocí jednoho z osmi různých „výrazů“, které vaše klipy promění v příběhy v kvalitě jako v kině. Můžete nahrávat ve formátu 4K HDR rychlostí 24 snímků za vteřinu ve formátu 21:9. Pouze Sony dokázalo přenést tuto špičkovou profesionální technologii do modelu Xperia 1. Sony vám díky Cinema Pro přináší možnost zachytit váš každodenní život ve filmovém stylu. Xperia 1 nabízí také možnost grabovat fotografie ve formátu 21:9 z živého náhledu nebo nahraných videí, a to dokonce i bez přednastavení řízení barev „Look“ colour management pre-sets. Novinka dále disponuje hybridním stabilizačním systémem Optical SteadyShot s unikátním algoritmem, který zajišťuje plynulé nahrávání bez roztřesení.

Elegantní a ergonomický design ve formátu 21:9

Díky poměru stran displeje 21:9 dostala Xperia 1 minimalistický a nadčasový design, který dokonale podtrhuje nádherný displej. Krásný štíhlý profil zase zajišťuje, aby model pohodlně padl do ruky. Elegantní kovový rám doplňuje odolné sklo Corning Gorilla Glass 6 na přední i zadní straně. Telefon splňuje normu pro voděodolnost IP65/IP68i.

21:9 multi-window přináší vyšší produktivitu

Unikátní formát displeje 21:9 nabízí velkou užitnou plochu displeje, která je ideální pro paralelní užívání dvou aplikací, takže toho více uvidíte i uděláte. Můžete rychle a snadno používat dvě aplikace najednou v režimu rozdělené obrazovky díky zdokonalené funkci Side sense, která funguje jako spouštěč 21:9 multi-window. Ten můžete spustit také hlasovým povelem.

Xperia 1 vypadá stejně dobře, jak padne do ruky. Bude v nabídce v řadě barevných provedení, které budou ladit s vaším individuálním stylem: černá, purpurová, šedá a bílá.

Energie, s níž se dostanete dál

Zažijte neuvěřitelný výkon a vylepšenou energetickou efektivitu s nejnovější špičkovou platformou pro mobilní telefony Qualcomm Snapdragon 855. Ta nabízí podporu vysokorychlostního Gigabit LTE, má o 25 % rychlejší CPU a až o 40 % vyšší GPU ve srovnání s předchozí generací. Disponuje také Snapdragon Elite Gaming pro bezproblémové zvládání aplikací a her kladoucích na procesor velké nároky.

Velká kapacita baterie 3330 mAh v kombinaci s funkcemi Smart Stamina, Battery Care a adaptivním nabíjením Xperia Adaptive Charging pomáhají, aby váš telefon vydržel nabitý po celý den.

Doplňky

V nabídce bude celá řada volitelných doplňků pro Xperia 1, mimo jiné:

Otevřená stereofonní náhlavní souprava s Bluetooth® SBH82D byla navržena jako souprava „otevřeného typu“, která vám umožní užívat si hudbu nebo bezdrátově telefonovat, a přitom uslyšíte také zvuky okolí.

Kryt Style Cover Touch SCTI30 bude v nabídce v ladících barvách. Jeho součástí je i transparentní přední kryt, který vám poskytne přístup ke všem funkcím Xperie 1, a to i když bude zavřený.

Dostupnost

Xperia 1 se bude dodávat s Androidem 9 Pie a bude v nabídce na vybraných trzích na konci jara 2019.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Na webu Amazonu se prodávaly tisíce problémových produktů

ČTK , 25. August 2019 08:00

Američtí technologičtí giganti ztratili kontrolu nad svými platformami. Amazon se čím dál víc vyvíjí...

Více 0 komentářů

Huawei uvádí na Ascend 910, procesor pro AI

Pavel Houser , 24. August 2019 08:00

Huawei uvedla procesor Ascend 910 a MindSpore, framework pro výpočty související s umělou inteligenc...

Více 0 komentářů

VMware koupí Pivotal Software a Carbon Black za téměř 5 miliard dolarů

ČTK , 23. August 2019 10:05

Kontrolním akcionářem VMware i Pivotal Software je Dell. ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Ostravský startup vyvíjí virtuální realitu pro výrobní firmy

ČTK , 23. August 2019 10:04

Produkty firmy už používají například společnosti Continental nebo Tieto. ...

Více 0 komentářů

Regulátoři EU zkoumají plány Facebooku na digitální měnu

ČTK , 23. August 2019 08:00

Facebook ujišťuje, že nebude mít přístup k údajům o transakcích s novou měnou....

Více 0 komentářů

Nad rámec rozpočtů půjde na digitalizaci příští rok 492 mil. Kč

ČTK , 22. August 2019 10:00

Do roku 2021 má plně fungoval portál občana, tak, aby lidé s novými občanskými průkazy mohli řešit v...

Více 0 komentářů

Amazon pokračuje v náboru pro centrum v Dobrovízi, zvyšuje mzdy

ČTK , 22. August 2019 09:00

Amazon nyní nabírá pracovníky pro distribuční centrum, a to i na kvalifikované pozice....

Více 0 komentářů