Součástí řešení Sophos Home Premium pro PC je nově i prediktivní umělá inteligence

04. February 2019 17:49 0 komentářů

Sophos Home Free a Sophos Home Premium pro PC i pro Macintosh umožňují naplánovat skenování i přesunout podezřelé soubory do karantény.

Společnost Sophos, celosvětový lídr v oblasti ochrany sítí a koncových bodů, oznámila novou verzi svého řešení Sophos Home Premium pro PC, která přináší prediktivní detekci malware založenou na umělé inteligenci. Využitím stejné technologie umělé inteligence, která je součástí podnikových bezpečnostních produktů značky Sophos rozšířených po celém světě, může Sophos Home Premium pro PC detekovat a zablokovat jak známý, tak i neznámý malware – a to ještě před tím, než dojde ke spuštění nakaženého softwaru.

Vedle prediktivní umělé inteligence je součástí Sophos Home Premium pro PC i nová ochrana proti zranitelnostem aplikací a operačních systémů v reálném čase, která kybernetickým zločincům brání převzít kontrolu nad důvěryhodnými aplikacemi. Nebude tak již nadále možné využít neošetřené zranitelnosti k získání přístupu do systému nebo ke zcizení přístupových údajů. Díky těmto novým vlastnostem, spolu se stávajícími pokročilými mechanismy včetně bezpečnostních funkcí pro boj s ransomware, zajistí řešení Sophos Home Premium pro PC ochranu před nejrůznějšími a neustále se vyvíjejícími počítačovými hrozbami.

“Během loňského roku byla více než třetina uživatelů Sophos Home Premium vystavena alespoň jednomu malwarovému útoku a takřka čtvrtina uživatelů útoku založenému na exploitech. A všechny tyto uživatele náš produkt ochránil,“ uvádí John Shier, hlavní bezpečnostní expert společnosti Sophos. “Metody kybernetických zločinců se neustále zdokonalují a spotřebitelé tak stejně jako firmy potřebují bezpečnostní řešení, které jim díky pokročilé a proaktivní ochraně umožní být stále o krok napřed. Zpřístupnění stejné umělé inteligence, kterou používáme v našich podnikových produktech, poskytuje domácím uživatelům naprosto bezkonkurenční kybernetickou bezpečnost.“

Další vylepšení produktů Sophos Home Sophos Home Premium a Sophos Home Free, a to jak ve verzi pro PC, tak i pro Macintosh, nyní zahrnují řadu dalších nových funkcí včetně:

Plánovaného skenování – uživatelé si nyní mohou nastavit a spravovat časy, ve kterých bude jejich souborový systém skenován, a ještě více si tak přizpůsobit ochranu svým individuálním potřebám

Karantény – pokročilejší uživatelé nyní mohou rozhodnout, zda je pozitivní detekce skutečným nebezpečím nebo jde o falešné varování.

Vylepšeného uživatelského rozhraní – změny v uživatelském rozhraní usnadňují správu zabezpečení více zařízení z jednoho místa, z jednoduché webové aplikace – ať již se tato zařízení nacházejí v rámci jedné domácnosti nebo v zahraničí

“Od uvedení Sophos Home Premium v únoru 2018 jsme dostali od uživatelů, kteří chtějí k ochraně sama sebe i své rodiny využívat na PC nebo počítačích Macintosh profesionální bezpečnostní řešení, v naprosté většině případů pozitivní zpětnou vazbu,“ dodal Dean Mekkawy, product manager společnosti Sophos. “Běžní zákazníci dnes potřebují pro ochranu svých domácích zařízení personalizovaný mix bezpečnostních technologií, který by byl přizpůsobený rozdílným a individuálním požadavkům pro PC a Apple Macintosh. A právě před nejčastějšími hrozbami, které cílí na zařízení domácích uživatelů, zajišťuje nejnovější verze Sophos Home Premium tu nejvyšší úroveň ochrany.“

Nové centrum Sophos Home Security Center

Každý zákazník využívající řešení Sophos Home má nyní přístup k bezpečnostnímu centru Sophos Home Security Center, díky kterému bude mít vždy k dispozici aktuální informace o všech kybernetických bezpečnostních hrozbách. Databáze informací v oblasti počítačové bezpečnosti bude sloužit jako zdroj pro všechny uživatele, aby mohli lépe pochopit, jak se mají chránit. Součástí centra je slovník důležitých bezpečnostních pojmů i vzdělávací články o nejčastějších hrozbách, jako je ransomware nebo phishing. Mezi tyto příspěvky patří například:

Phishing 101: Co potřebujete vědět o phishingu?

Zpět k základům: Co potřebujete vědět o ransomware

Domácí uživatelé Sophos Home se také mohou přihlásit do zpravodajského kanálu Naked Security provozovaného společností Sophos, kde jsou novinky ze světa bezpečnosti, tipy i rady pro zajištění ochrany prezentované jednoduchou a snadno pochopitelnou formou.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu

ČTK , 15. August 2019 09:00

Chystaná digitální měna se kvůli objemu transakcí nebude spoléhat na blockchain....

Více 0 komentářů