Startupová akce roku už zná všechny keynote speakery

13. February 2019 00:00 0 komentářů

Světoznámý autor mimořádně úspěšné knihy Designérem vlastního života (Designing Your Life), kterou noviny New York Times označily za absolutní bestseller a která pomáhá tisícům lidí na celém světě realizovat jejich životní sny, míří v dubnu do Prahy.

Dave Evans se společně s dalšími světovými jmény objeví 10. dubna 2019 na řečnickém pódiu velkého sálu Kongresového centra v Praze. Stane se tak při příležitosti konference Startup World Cup & Summit (SWCSummit), která bude historicky prvním evropským finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2019, akce, která má kromě vyhlášení vítěze evropského kola soutěže za cíl také propojení nadějných inovátorů s investory i mentory napříč celým kontinentem. Evans je posledním z hvězdné pětice hlavních řečníků, těmi dalšími budou CEO běžecké aplikace Strava a bývalý viceprezident Instagramu James Quarles, CEO společnosti Avast Vince Steckler, kterému se podařilo českou antivirovou jedničku přivést až na burzu a udělat z ní pověstného „unicorna“, dřívější marketingový mág společnosti Apple John Rizzo a také filantrop Karel Janeček.

„Na vzniklý line-up jsme mimořádně pyšní. Nejprve nás velmi potěšilo, když naše pozvání přijali takoví velikáni startupového prostředí jako James Quarles nebo Vince Steckler. S obrovskou radostí teď můžeme oznámit i účast Dava Evanse, který odstartoval svou kariéru u Applu a dnes je úspěšným autorem světového bestselleru, jenž u nás vyšel pod názvem Designérem vlastního života. Společně s ním představíme 10. dubna v Kongresovém centru další vybrané řečníky, kteří jsou všichni do jednoho úspěšnými inovátory ve svém oboru. Věříme, že jejich know-how podané z první ruky bude pro účastníky přednášek nejen nevšední zážitek, ale především inspirace k rozjetí vlastního mezinárodního úspěchu,“ komentuje Václav Pavlečka, spolupořadatel dubnové akce a CEO Air Ventures.

Dva slavní speakeři rozjížděli kariéru u Apple

Mezi nově potvrzené speakery patří matadoři společnosti Apple Dave Evans a John Rizzo. První ze jmenovaných, Evans, je momentálně jedním z vedoucích laboratoře Life Design na Stanfordově univerzitě. Zde také dříve absolvoval bakalářské a magisterské studium strojírenství. Na počátku své kariéry pracoval pro Apple a byl jako jeden z hlavních mužů u zrodu ikonické myši Apple mouse. Potom pomáhal založit průkopnickou firmu Electronic Arts, která se zabývá vývojem videoher (z těch nejznámějších například Fifa, NHL, The Sims). Zároveň je autorem světoznámého bestselleru Designérem vlastního života (v originále Designing Your Life), jenž trhá prodejní rekordy a čtenářům po celém světě přináší jednoduchou metodu, jak pomocí základních designérských nástrojů vytvořit život, který si představují.

John Rizzo má za sebou pětatřicet let bohatých zkušeností.

Pomáhal rozjet největší světové technologické společnosti od jejich startupových fází až po primární úpis akcií (IPO). Kariéru odstartoval u Intelu, později tvrdě pracoval po boku Steva Jobse jako hlavní marketér, který pomohl zviditelnit první Macintosh. Byl ředitelem marketingu a sales pro Weitek, největší světovou společnost s čipy. Byl také viceprezidentem plánování globálního marketingu a programů v Oracle, jedné z hlavních společností vyvíjejících relační databáze, nástroje pro vývoj a správu databází a systémy pro řízení vztahů se zákazníky.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30
Pavel Houser

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů