SUSE dokončilo cestu k samostatnosti a nezávislosti, přešlo od Micro Focus ke skupině EQT

15. March 2019 20:13 0 komentářů

SUSE upravuje organizační strukturu topmanagementu, aby si zajistilo další růst a vývoj jako přední poskytovatel firemních open source řešení pro provoz a správu infrastruktury hybridních a multi-cloudových aplikací.

Společnost SUSE® oznamuje, že skupina EQT dokončila akvizici SUSE a odkoupila tuto největší nezávislou open source společnost od firmy Micro Focus.Díky přetrvávajícímu rychlému vývoji, rozšiřování portfolia a stabilním výkonům na trhu je nyní SUSE jako samostatná firma v ještě lepší pozici, jež společnosti umožňuje soustředit se na potřeby zákazníků a partnerů. Jako přední poskytovatel firemní infrastruktury s open source softwarem a řešeními pro nasazování aplikací, které mohou být provozovány kdekoli – on-premise, v rámci hybridního řešení a v cloudu – představuje SUSE firmu s výjimečnými službami, přidanou hodnotou a flexibilitou.

V novém nezávislém postavení SUSE rozšiřuje svoje vedení a zřizuje nové funkce v topmanagementu, které obsadí zkušenými lídry. Zajistí si tak kontinuální vývoj a využije této skutečnosti k dalšímu posunu firmy. Nově zřízeného postu finanční ředitelky (CFO) se ujímá Enrica Angelone, novým provozním ředitelem (COO) je Sander Huyts a dosavadní technický ředitel (CTO) Thomas Di Giacomo se stává viceprezidentem pro vývoj, produkty a inovace. Všichni tři spadají přímo pod generálního ředitele SUSE Nilse Brauckmanna.

„Současné trendy v oblasti IT jasně naznačují, že open source je v podnikání důležitější než kdy předtím,“ říká Nils Brauckmann. „Věříme, že náš nový status skutečně nezávislé společnosti zaměřené na vývoj open source řešení je důležitější než kdykoli dříve. Naše skutečně otevřená, open source řešení, flexibilní obchodní praktiky, nenucení zákazníků setrvat u určité technologie a výjimečné služby jsou pro naše klienty a partnery klíčovější a naše nezávislost se jasně pojí s naším záměrem poskytovat to nejlepší. Naše schopnost důsledně naplňovat tyto požadavky trhu vede ke koloběhu úspěchu, flexibility a růstu, který umožňuje SUSE pokračovat ve vytváření inovací, jež zákazníci potřebují k lepšímu dosahování svých cílů v oblasti digitální transformace. Rovněž i k tomu, že k řízení svých projektů využívají hybridní a multi-cloudová prostředí, která potřebují k realizaci svých vlastních inovací, lepší konkurenceschopnosti a zajištění dalšího růstu.“

Přechod SUSE pod nového investora proběhl v pravý čas. V době, kdy kontejnery umožňují nové úrovně agility a roste potřeba digitální transformace založené na softwarově-definované infrastruktuře s otevřeným zdrojovým kódem a technologií pro nasazování aplikací. Zázemí SUSE v open source softwaru, silné značce a řadě inovativních řešení založených na open source technologiích, včetně kontejnerových řešení, staví SUSE do ideálního postavení, aby je využila na dynamickém trhu a vytvářela tak obrovskou hodnotu pro zákazníky a partnery. Podpora EQT a nezávislý status SUSE umožní pokračovat expanzi společnosti, neboť pokročilé inovace podporují růst hlavní činnosti SUSE i nových technologií, a to jak přirozeně, tak prostřednictvím akvizic.

Al Gillen, viceprezident skupiny, Softwarového vývoje a Open Source, IDC, říká: „Návrat SUSE do role nezávislé open source společnosti je klíčovou událostí v tomto odvětví. Open source software je v dnešní době preferovaný způsob tvorby nových řešení a je nenahraditelný jako základ většiny veřejných cloudových služeb. Nezávislost SUSE jako jedné z největších společností s čistě open source zaměřením v tomto odvětví bude přínosem pro zákazníky, protože společnost staví na svém dědictví technické excelence, partnerství založených na hodnotách a angažovanosti komunity, tak, aby na trh dodala aktuální technologická řešení.”

Rozšířený tým vedení společnosti SUSE pod taktovkou generálního ředitele Brauckmanna bude stavět na rychlém růstu posledních osmi let, kdy společnost pokračovala v dodávkách a inovacích na základě současných i budoucích požadavků trhu. Firma SUSE je již více než 25 let odhodlána rozvíjet vývojový a obchodní model na open source technologiích a aktivně se podílet v komunitách a na projektech, aby přinesla společnostem inovace v open source jako vysoce kvalitní, spolehlivá a použitelná řešení. Tento skutečně otevřený open source model odkazuje na flexibilitu a svobodu volby poskytovanou zákazníkům a partnerům při vytváření nejlepších řešení, která kombinují technologie SUSE s ostatními produkty a technologiemi v jejich IT prostředí prostřednictvím otevřených standardů a na různých úrovních jejich architektury, bez fixních závazků. Toto zaměření na otevřenost je zakotveno v kultuře SUSE, odlišuje ji na trhu a je klíčem k jejímu úspěchu.

Johannes Reichel, partner z EQT, konstatuje: “Tržní podíl SUSE, silné vedení, zaměření na úspěch zákazníků a schopnost úspěšného partnerství bylo a i v budoucnu bude klíčové, SUSE vstupuje do nové fáze své evoluce. Tento krok přichází v pravou chvíli na pravém místě se správnými zdroji, které napomohou k transformaci způsobu, jakým společnosti na celém světě obchodují.”

Jako nezávislý a důvěryhodný partner pro digitální transformaci firem, dodává SUSE softwarová řešení, podporu a služby prostřednictvím nadnárodní organizace a aktivního, kvalifikovaného partnerského ekosystému založeného na bezpečných technologiích vysoké kvality. Společnost SUSE je v současné době zapojena do více než 100 open source projektů vedených zaměstnanci po celém světě. Společnost nadále roste jako nezávislý dodavatel softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, protože pomáhá organizacím všech druhů transformovat se a konkurovat v dnešním podnikatelském prostředí.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Experiment kousek od našich hranic

Pavel Houser , 12. May 2019 13:40

Bělorusko je u nás zemí nepříliš známou, i když čistě geograficky není o nic dál než Pobaltí. Experi...

Více

Kalendář

20. 05.

26. 05.
Týden inovací 2019
27. 05.

28. 05.
CSNOG 2019
28. 05. IT vo finančníctve 2019RSS 

Zprávičky

USA rozšířily obvinění vůči zakladateli WikiLeaks Assangeovi

ČTK , 25. May 2019 18:08

Pokud by Assange byl ve všech případech uznán vinným, hrozí mu v USA 175 let....

Více 0 komentářů

Facebook chce mít od příštího roku vlastní kryptoměnu

ČTK , 25. May 2019 08:00

Projekt GlobalCoin by mohl být jednou z nejvýznamnějších událostí v historii kryptoměn...

Více 0 komentářů

SpaceX úspěšně zahájila budování sítě Starlink

ČTK , 24. May 2019 12:30

Po dvou odložených startech dnes Falcon 9 úspěšně vynesl družice na stanovenou oběžnou dráhu....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Firmy mohou používat Právní elektronický systém

ČTK , 24. May 2019 09:00

Za jeho vývojem systému stojí tvůrci datových schránek nebo českého státního projektu CzechPoint....

Více 0 komentářů

Huawei bude mít na podzim vlastní operační systém

ČTK , 24. May 2019 08:00

Huawei se tak zařídí, pokud nebude moci využívat operační systémy Googlu a Microsoftu....

Více 0 komentářů

Antimonopolní úřad v USA fúzi T-Mobile US/Sprint nechce

ČTK , 23. May 2019 10:00

Mezi 4 největší mobilní operátory v USA patří ještě Verizon a AT&T....

Více 0 komentářů

Výrobce čipů Qualcomm podle soudu porušil antimonopolní zákony

ČTK , 23. May 2019 09:00

Soud firmě nařídil, aby sjednala se zákazníky nové smlouvy a poskytla konkurenci licence na své pate...

Více 0 komentářů