SUSE pomáhá se vzděláváním a povědomí o open source

22. October 2018 12:04 0 komentářů

Akademický program SUSE připravuje vývojáře prostřednictvím open source technologií na měnící se potřeby digitální ekonomiky. A to ve více než 400 organizacích a institucích.

Společnost SUSE rozšiřuje akademický program (SUSE Academic Program) a zvyšuje svoji podporu další generaci vývojářů pracujících s open source technologiemi. Program připravuje vývojáře v průmyslových odvětvích všech typů, aby byli schopni pojmout stále se zvyšující nároky měnící se digitální ekonomiky. Program poskytuje know-how o open source, školící materiály a velké slevy na nákup softwaru pro akademickou sféru.

SUSE Academic Program, který byl založen v roce 2017, se rozrostl na více než 400 univerzit, škol, knihoven a jiných akademických institucí. Program taktéž posílil svou podporu v Severní Americe a v příštích šesti měsících má za cíl zdvojnásobit počet svých účastníků. V České republice jej úspěšně využívá ČVUT na Fakultě informačních technologií.

„SUSE je již dlouhou dobu jedničkou v open source vzdělávání a naše dosavadní spolupráce s akademickou sférou nám umožnilo v poměrně krátkém čase pracovat s velkým počtem škol,“ říká Sander Huyts, viceprezident SUSE a globální garant Academic Programu. „Jsme odhodláni pěstovat dovednosti v open source a vzdělávat studenty na univerzitách. Chápeme, že to je kritické pro dlouhodobé udržení zdravého stavu našeho odvětví a že jde o základní stavební kámen moderních technologií. Budeme pokračovat v získávání zdrojů a podpory, abychom zajistili možnost dalšího rozvoje open source.“

Poptávka po dovednostech a znalostech z open source světa je vysoká a každoročně se ještě zvyšuje. Podle zprávy Linux Foundation - 2018 Open Source Jobs Reportu je nábor open source talentů prioritou pro 83 % HR manažerů, což představuje jasný nárůst oproti 76 % v roce 2017. SUSE Academic Program poskytuje řadu služeb, které pomáhají uspokojit poptávku po talentech se praktickými znalostmi v oblasti open source. Zahrnuje certifikovaná školení pro Linux a další kurzy, materiály pro studenty a zaměstnance fakult, bezplatné využívání produktů SUSE pro vzdělávací nebo laboratorní využití, speciální nákupní program SUSE pro vzdělávací instituce, vývojové nástroje a přístup k znalostní bázi, fórům a technické podpoře.

Účastníci SUSE Academic Programu

Program SUSE pozitivně ovlivňuje životy pedagogů a studentů po celém světě, včetně Oxfordské Univerzity, University Cambridge, Českého vysokého učení technického, Státní univerzity v San Diegu, New York City Technology College a University of British Columbia.

„Naše univerzita používá program pro řadu studentů jako součást učebních osnov systémových specialistů, pro interní výuku a učební účely,“ popisuje Werner Degenhardt, akademický ředitel a CIO na fakultě psychologie a pedagogických věd na univerzitě Ludwiga Maximiliana v Mnichově. „Máme tento program rádi, líbí se nám jeho velmi snadná aplikace a to, že přináší vynikající výsledky.“

Phillip Chee, vědeckotechnologický pracovník a profesor na Fleming College v Petěrburgu, Ontario, uvedl, že „materiály poskytované v akademickém programu SUSE jsou velmi působivé. Program používám, abych vytvořil laboratoř s malým cloudem a nainstaloval SUSE OpenStack Cloud pro studenty předmětu teorie operačních systémů.“

Více o programu SUSE Academic Program naleznete na webu www.suse.com/academic.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Na webu Amazonu se prodávaly tisíce problémových produktů

ČTK , 25. August 2019 08:00

Američtí technologičtí giganti ztratili kontrolu nad svými platformami. Amazon se čím dál víc vyvíjí...

Více 0 komentářů

Huawei uvádí na Ascend 910, procesor pro AI

Pavel Houser , 24. August 2019 08:00

Huawei uvedla procesor Ascend 910 a MindSpore, framework pro výpočty související s umělou inteligenc...

Více 0 komentářů

VMware koupí Pivotal Software a Carbon Black za téměř 5 miliard dolarů

ČTK , 23. August 2019 10:05

Kontrolním akcionářem VMware i Pivotal Software je Dell. ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Ostravský startup vyvíjí virtuální realitu pro výrobní firmy

ČTK , 23. August 2019 10:04

Produkty firmy už používají například společnosti Continental nebo Tieto. ...

Více 0 komentářů

Regulátoři EU zkoumají plány Facebooku na digitální měnu

ČTK , 23. August 2019 08:00

Facebook ujišťuje, že nebude mít přístup k údajům o transakcích s novou měnou....

Více 0 komentářů

Nad rámec rozpočtů půjde na digitalizaci příští rok 492 mil. Kč

ČTK , 22. August 2019 10:00

Do roku 2021 má plně fungoval portál občana, tak, aby lidé s novými občanskými průkazy mohli řešit v...

Více 0 komentářů

Amazon pokračuje v náboru pro centrum v Dobrovízi, zvyšuje mzdy

ČTK , 22. August 2019 09:00

Amazon nyní nabírá pracovníky pro distribuční centrum, a to i na kvalifikované pozice....

Více 0 komentářů