Veeam dominuje na trhu správy dat v cloudu, do roku 2019 vstoupila s dvojciferným nárůstem za první čtvrtletí

25. April 2019 00:20 0 komentářů

Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 a nový model předplatného přispěl k 30% nárůstu ročních opakujících se výnosů (ARR) a 16% nárůstu doručených objednávek. Důvodem je využívání hybridních cloudových strategií ke správě dostupnosti dat a agility ve firmách a akcelerace podnikání.

Společnost Veeam Software, lídr v inteligentní správě dat (Intelligent Data Management), oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2019, včetně evidentního dopadu lednového uvedení produktu Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 na trh. Jednalo se o jedno z největších a nejočekávanějších produktových oznámení v historii společnosti, která je nyní jednou z největších soukromých softwarových společností na světě.

Veeam zaznamenal 16% meziroční nárůst doručených objednávek více než 343 000 zákazníkům, což odpovídá průměru 4 000 nových zákazníků měsíčně. Výroční opakující se výnosy společnosti Veeam meziročně vzrostly o 30 %, což je důkazem úspěchu nového jedinečného modelu předplatného u všech nových produktů Veeam, včetně Veeam Availability Suite 9.5 Update 4. Prodej byl spuštěn na počátku prvního čtvrtletí a k dnešnímu dni eviduje více než 200 000 stažení.

„V mém prvním celém čtvrtletí na pozici vedoucího prodeje a marketingu společnosti Veeam jsme se zaměřili na hlavní priority, které nám přinesly jasný úspěch, a které budou podporovat náš růst a potvrzovat vedoucí pozici na trhu i v průběhu celého roku,“ uvádí Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing. „Zvolili jsme agresivní strategii, která firmám pomáhá při přecházení na cloud pomocí nejlepších řešení zálohování a správy dat v cloudu ve své třídě. Společnost IDC předpověděla, že 90 % organizací do tří let zavede strategii multicloudů.i To nám dává významnou příležitost k růstu, chceme-li být schopni pomoci našim zákazníkům a partnerům při jejich transformaci a být si jisti, že jsme jim podporou ve všech aspektech – s nabídkou těch nejlepších produktů a řešení. Na této strategii stojí také náš nový model Veeam Instance Licensing (VIL), který byl vytvořen tak, aby nabízel flexibilitu pro přesunutí pracovní zátěže z on-premise řešení na veřejné cloudy a zpět bez dodatečných nákladů. Společnost Veeam je první společností v odvětví, která nabízí takto přenosný a přelomový přístup k licencování pro správu prostředí s více cloudy.“

Hlavní zákazníci, produkty a partneři v prvním čtvrtletí 2019

Veeam Availability Suite 9.5 Update 4, který poskytuje jednoduchá, flexibilní a spolehlivá řešení, jež pomáhají zákazníkům s migrací a uchováváním dat v hybridním cloudu bez ohledu na jeho umístění, zaznamenal od uvedení na trh v lednu 2019, tedy za méně než 3 měsíce, více než 200 000 stažení. Nové funkcionality produktu umožňují společnosti Veeam nabízet správu virtuálních, fyzických dat a dat v cloudu pro jakékoli aplikace a všechna data v cloudech, včetně funkcí:

Cloud Tier – Neomezená kapacita pro dlouhodobé uchovávání dat pomocí nativní, nákladově efektivní integrace objektů;

Cloud Mobility – Snadná migrace a obnova do AWS, Azure a Azure Stack;

New Data Governance Capabilities – Vyšší bezpečnost a dodržování předpisů včetně GDPR a prevence škodlivého softwaru.

Veeam Backup for Microsoft Office 365, v současné době nejrychleji se rozvíjející produkt v historii společnosti Veeam, zaznamenal meziroční nárůst příjmů z vyřízených objednávek o 152 %. Veeam Backup for Microsoft Office 365 si do dnešního dne stáhlo více než 55 000 organizací, což představuje více než 7 milionů uživatelských poštovních schránek. Společnost Veeam v nedávné době vydala verzi 3 tohoto produktu, která dále upevnila dominantní postavení společnosti na trhu s řešením zálohování pro Microsoft Office 365 a která nabízí firmám 30x rychlejší zálohování, lepší zabezpečení, viditelnost a analytické nástroje.

Cloud nadále roste, společnost Veeam zaznamenala meziroční nárůst celkových prodejů cloudu o 31 procent.

Společnost Veeam má po celém světě 343 000 zákazníků, mezi něž patří AKKA Technologies, Halton Borough Council, Sonoco Trident, 3Banken, Nova Scotia Liquor, Colorado Regional Health Information Organization (CORHIO), Northeastern Illinois University (NEIU), Clear Concepts, YMRILINK, TBEA Energy India.

Program Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) se rozrostl na 22 500 partnerů s tím, že 4 000 z nich je schopno poskytovat Cloud Backup & DRaaS pomocí Veeam Cloud Connect.

Smlouvy o přeprodeji v rámci aliance společnosti Veeam se společnostmi HPE, Cisco, NetApp a Lenovo zaznamenaly meziroční celkový nárůst transakcí o 56 % a meziroční nárůst příjmů o 39 %, čímž společně završily příběh správy dat u globálních partnerů aliance.

Veeam získal počátkem ledna investici ve výši 500 milionů dolarů od společnosti Insight Venture Partners a Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB) - jednu z největších investic do historie softwaru pro uchovávání dat. Společnosti Veeam to umožní provádět agresivní akviziční a investiční strategii inovativních technologií a pokračovat v pozici dominantního lídra na trhu.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Všeumělové nejdou na odbyt

Pavel Houser , 13. June 2019 10:30

Stále méně se prý na trhu cení IT dovednosti typu „práce všeho druhu“, kde je příčina?...

VíceKalendář

22. 06.

23. 06.
Maker Faire Prague 2019
03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
RSS 

Zprávičky

Volkswagen se rozhodl vytvořit divizi pro vývoj softwaru

ČTK , 18. June 2019 12:48

Divize bude vyvíjet software s jednotnými funkcemi pro všechny koncernové značky....

Více 0 komentářů

Rakouský provozovatel mýtných systémů Kapsch zvýšil zisk

ČTK , 18. June 2019 11:35

Kapsch je od roku 2007 správcem mýtného systému na dálnicích v ČR, jeho smlouva ale na konci letošní...

Více 0 komentářů

Prodej PC v Česku klesl o 3 % na 246 000 kusů

ČTK , 18. June 2019 08:00

Roste zájem zákazníků o počítače ve vyšších cenových kategoriích....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Hodnota bitcoinu poprvé za více než rok překročila 9000 dolarů

ČTK , 17. June 2019 14:56

Od začátku letošního roku si bitcoin připisuje zhruba 140 %....

Více 0 komentářů

Samořiditelné vozy BMW se budou testovat i v ČR

Pavel Houser , 17. June 2019 12:34

BMW chystá velký krok k samořiditelným vozům. Pomohou technologie DXC....

Více 0 komentářů

Tržby Huwaei podle zakladatele výrazně zaostanou za očekáváním (aktualizováno)

ČTK , 17. June 2019 11:21

Huawei se v důsledku amerických restrikcí připravuje na propad dodávek svých chytrých telefonů v zah...

Více 0 komentářů

PREmobil v létě skončí, zákazníky předá T-Mobilu

ČTK , 17. June 2019 08:00

Virtuální mobilní operátoři mají podle výroční zprávy ČTÚ na trhu se 14,5 milionu aktivních SIM kare...

Více 0 komentářů