Veeam překonal 1 miliardu dolarů v objednávkách

22. May 2019 16:23 0 komentářů

Lídr v oblasti cloudové správy dat se stává další dolarovou miliardovou společností, překonává hranici 350 000 zákazníků a ukazuje, jakým způsobem zužitkuje svá partnerství a vstoupí do další fáze růstu.

Společnost Veeam Software, lídr v oblasti zálohovacích řešení umožňujících Cloud Data Management, oznámila, že překonala hranici 1 miliardy dolarů v ročních objednávkách a připojila se k elitní skupině softwarových společností, které dosáhly tohoto milníku. Na své cestě k miliardě dolarů překonal Veeam hranici 350 000 zákazníků, přičemž každý měsíc přidává 4 000 nových, což dokládá úspěch první fáze vývoje firmy. Na miamské konferenci VeeamON 2019 společnost Veeam odhalila, jak podpoří své postavení lídra ve sféře cloudové správy dat a otevře novou kapitolu svého úspěšného příběhu.

„Veeam vytvořil zálohovací trh pro prostředí VMware a v poslední dekádě mu také vévodí. Považuji to za první dějství hry s názvem Veeam a jsem potěšen, že jsme v něm pokořili hranici jedné miliardy dolarů – v roce 2013 jsem předpovídal, že tohoto úspěchu dosáhneme za méně než šest let, což se stalo,“ řekl Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing společnosti Veeam. „Nicméně, v současnosti se trh mění. Zálohování stále hraje kritickou roli, ale zákazníci nyní budují hybridní cloudy na platformách AWS, Azure, IBM a Google a potřebují více než jen zálohy. Abychom v tomto dynamickém prostředí uspěli, musí se Veeam přizpůsobit. Se svými více než 60 000 partnerskými poskytovateli služeb a nejširším ekosystémem technologických partnerů jako Cisco, HPE, NetApp, Nutanix a Pure Storage máme nejlepší výchozí postavení, abychom v rámci druhého dějství mohli vévodit nové oblasti cloudově správy dat. Naše vize a strategie hybridního cloudu nám pomůže dosáhnout úspěchu, o němž se jiným může jen zdát.“

Již více než deset let je Veeam předním dodavatelem řešení pro zálohování, obnovu a replikace. V počátcích se společnost zaměřovala na serverovou virtualizaci pro prostředí VMware, v posledních letech ale rozšířila svou základní nabídku o integraci s mnoha hypervizory, fyzickými servery a koncovými body, společně s veřejnými úlohami a službami SaaS (software jako služba), a v partnerské spolupráci s předními dodavateli cloudu, úložišť, serverů, HCI a aplikací poskytuje nejrobustnější platformu pro správu cloudových dat na trhu.

Strategie společnosti Veeam zaměřená na partnery a schopnost přizpůsobit se trhu jsou hlavními předpoklady úspěchu a představují i základní stavební kámen pro druhé dějství. V lednu společnost Veeam uvedla platformu Veeam Availability Suite 9.5 Update 4, která přináší nové zásadní funkce pro snadnou migraci a mobilitu cloudu, cloudově nativní zálohování, cenově výhodné uchovávání dat, přenosné licencování s přípravou pro cloud, zvýšené zabezpečení, správu dat a řešení, která více než dříve usnadní poskytovatelům služeb dodávat na trh služby postavené na technologiích Veeam. Společnost Veeam rovněž oznámila nový program with Veeam, v jehož rámci uzavírá partnerství s předními dodavateli podnikových úložišť a hyperkonvergované infrastruktury (HCI), aby společně poskytli zákazníkům komplexní sekundární úložná řešení kombinující software Veeam s prvotřídními úložišti, hardwarem pro hyperkonvergovanou infrastrukturu a sadami pro správu. Řešení již bylo představeno v rámci technologií Nutanix a ExaGrid.

„Od prvního dne jsme se zaměřovali na partnerství, abychom mohli zákazníkům přinášet hodnotná řešení. V rámci spolupráce s partnery v oblasti úložišť a cloudu dáváme zákazníkům všech velikostí možnost volby, flexibilitu a přidanou hodnotu. Nový program with Veeam je zhmotněním tohoto přístupu a uvedená strategie nám pomůže ještě více upevnit pozici lídra v této oblasti,“ dodal Timashev.

Schopnost společnosti Veeam trvale se měnit a přizpůsobovat trhu, vnímat zákazníky, rychle inovovat a analyzovat, jak změny v odvětví ovlivňují zákazníky, z ní udělala jednoznačného lídra v oblasti správy cloudových dat – na trhu, který do roku 2020 dosáhne hodnoty více než 15 miliard dolarů.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

VMware koupí Pivotal Software a Carbon Black za téměř 5 miliard dolarů

ČTK , 23. August 2019 10:05

Kontrolním akcionářem VMware i Pivotal Software je Dell. ...

Více 0 komentářů

Ostravský startup vyvíjí virtuální realitu pro výrobní firmy

ČTK , 23. August 2019 10:04

Produkty firmy už používají například společnosti Continental nebo Tieto. ...

Více 0 komentářů

Regulátoři EU zkoumají plány Facebooku na digitální měnu

ČTK , 23. August 2019 08:00

Facebook ujišťuje, že nebude mít přístup k údajům o transakcích s novou měnou....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Nad rámec rozpočtů půjde na digitalizaci příští rok 492 mil. Kč

ČTK , 22. August 2019 10:00

Do roku 2021 má plně fungoval portál občana, tak, aby lidé s novými občanskými průkazy mohli řešit v...

Více 0 komentářů

Amazon pokračuje v náboru pro centrum v Dobrovízi, zvyšuje mzdy

ČTK , 22. August 2019 09:00

Amazon nyní nabírá pracovníky pro distribuční centrum, a to i na kvalifikované pozice....

Více 0 komentářů

Alibaba odkládá vstup na burzu v Hongkongu

ČTK , 22. August 2019 08:00

Odklad vstupu Alibaby na burzu v Hongkongu je pro tamní akciový trh velkým problémem....

Více 0 komentářů

Nový Acronis True Image 2020: automatizace zálohování dle pravidla “3-2-1”

Pavel Houser , 21. August 2019 12:45

Acronis True Image 2020 kombinuje tradiční ochranu dat a kybernetickou bezpečnost do jednoho řešení....

Více 0 komentářů