Veeam upevňuje vedení na trhu cloudové správy dat s 26% nárůstem výnosů ve 2Q 2019

25. July 2019 10:54 0 komentářů

Dvouciferný růst ročních opakovaných výnosů dokládá zrychlený přechod k odběratelskému obchodnímu modelu a trvalý úspěch ve chvíli, kdy společnost Veeam přechází ke 2. fázi svého firemního vývoje.

Společnost Veeam Software, lídr v zálohovacích řešeních umožňujících Cloud Data Management, dnes oznámila výsledky za 2. čtvrtletí roku 2019. Společnost nedávno překročila 1 miliardu dolarů v ročních objednávkách, připojila se k elitní skupině předních softwarových společností a její roční opakované výnosy (ARR, Anual Recurring Revenue) se ve 2. čtvrtletí roku 2019 meziročně zvýšily o 26 %. Tento nárůst je dokladem úspěchu jedinečného odběratelského cenového modelu zavedeného tento rok pro všechny nové produkty Veeam, včetně nové platformy Veeam Availability Suite™ 9.5 Update 4. Řešení Veeam Availability Suite U4 se těší uznání jako jedna z nejvýznamnějších softwarových verzí v historii firmy a blíží se 350 000 stažení od lednového zveřejnění.

„Jelikož trvale intenzivně investujeme do výzkumu, vývoje, prodeje, marketingu a partnerského ekosystému, vidíme zvýšenou míru přijetí odběratelského licenčního modelu Veeam mezi našimi zákazníky ve všech regionech na celém světě,“ řekl Ratmir Timashev, spoluzakladatel společnosti a výkonný viceprezident pro prodej a marketing. „Všechny geografické lokality zaznamenaly růst, což ukazuje, že v průběhu přechodu do 2. fáze našeho vývoje – hybridního cloudu – je velmi vzrušující být součástí společnosti Veeam. Celých 72 % organizací chce začít využívat cloudovou správu dati a přechází na cloudové strategie. Jsme nadšeni, že je můžeme na této datové cestě doprovázet a naplňovat jejich očekávání jako nejvýznamnější hráč ve sféře cloudové správy dat.“

„Spolupráce se strategickými technologickými partnery nikdy nebyla silnější ani žádanější,“ pokračuje Timashev. „Očekáváme, že ve 2. polovině roku 2019 oznámíme nová partnerství a dále budeme naplňovat poptávku našich partnerů po propojení softwaru Veeam pro zálohování a ochranu dat s předními hardwarovými, úložnými a hyperkonvergovanými řešeními. Náš nový program „with Veeam“, jemuž se dostává mimořádně kladné odezvy, představuje jen jednu ze strategií, jimiž společnost Veeam hodlá provádět inovace a spolupracovat s technologickými partnery, aby mohla přinášet zákazníkům kombinovaná hardwarová a softwarová řešení, rozšiřující výběr a flexibilitu.“

Významná fakta týkající se zákazníků, produktů a partnerů

Veeam Backup for Microsoft Office 365, nejrychleji rostoucí produkt v historii společnosti Veeam, přinesl 270% meziroční růst ročních opakovaných výnosů. Řešení Veeam Backup for Microsoft Office 365 si do současnosti stáhlo více než 75 000 organizací, což reprezentuje více než 8 miliónů poštovních schránek uživatelů. Společnost Veeam vydala verzi 3 tohoto produktu na začátku 2. čtvrtletí, což dále upevnilo její dominantní postavení na trhu zálohování platformy Microsoft Office 365, a poskytuje firmám 30x rychlejší zálohování, zlepšené zabezpečení a rozšířenou zákaznickou viditelnost a analytiku.

K 355 000 zákazníkům společnosti Veeam po celém světě se nyní připojily společnosti Make-A-Wish Foundation, Mundo Cuervo, Porsche Informatik, Vancouver Canucks, ABM, Ferrari Agroindustria, Schleswig-Holstein Netz AG, Premier Bank a Ducks Unlimited Canada.

Program Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) má více než 23 500 partnerů, z nichž 4 100 má rovněž oprávnění poskytovat cloudové zálohování a služby DRaaS pomocí technologie Veeam Cloud Connect.

Smlouvy o dalším prodeji technologií Veeam se společnostmi Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco, NetApp a Lenovo dle zprávy přinesly 327% meziroční nárůst celkových transakcí a 123% meziroční nárůst objednávek, což společně vykresluje celkový obrázek v oblasti správy dat pro globální prodejní partnery.

Společnost Veeam získala ocenění HPE 2019 Global Technology Partner of the Year, což představuje uznání za skvělý finanční výkon, inovativní řešení a podporu dobrých obchodních výsledků společných zákazníků.

Společnost Veeam oznámila ve 2. čtvrtletí nový program „with Veeam“, v němž uzavírá partnerství s předními dodavateli úložišť, s cílem poskytovat zákazníkům komplexní řešení sekundárních úložišť, v nichž se spojuje software Veeam s předními úložišti, infrastrukturním hardwarem HCI a sadami pro správu. Již byla oznámena řešení s platformami ExaGrid a Nutanix s dostupností plánovanou na 2. pololetí 2019.

„Společnost Veeam i nadále vykazuje výrazný nárůst objednávek na vysoce konkurenčním trhu. Přechod od modelu licencování k modelu předplatného představoval pro mnohé dodavatele problém, avšak společnost Veeam si vede úspěšně. Výzkum agentury IDC dokládá, že více než 90 % organizací očekává, že v průběhu 12 následujících měsíců budou používat hybridní či vícenásobná cloudová řešení pro ochranu dat, a právě na tuto příležitost se společnosti Veeam zaměřuje,“ říká Phil Goodwin, ředitel výzkumu, IDC.

„Platforma Veeam pro cloudovou správu dat nám nyní umožňuje zálohovat a obnovovat informační zdroje v rekordně krátké době. Díky tomu máme k dispozici spolehlivé základy pro digitální transformaci. S pomocí společnosti Veeam získáváme vyšší pružnost, což představuje přínos pro naše zákazníky po celém světě. Zkracujeme čas potřebný pro zveřejňování nových softwarových verzí a zrychlujeme zavádění digitálních inovací,“ říká Christoph Buchstätter, ředitel výpočetních služeb a platforem ve společnosti Porsche Informatik.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Bezpečnostní rady státu jedná o kybernetickém útoku na ministerstvo zahraničí

ČTK , 19. August 2019 11:36

Ministerstvo zahraničí čelilo kybernetickému útoku v červnu....

Více 0 komentářů

V Irsku končí první šetření velké firmy okolo pravidel GDPR

ČTK , 19. August 2019 08:00

Celý proces zřejmě bude trvat měsíce, protože firma musí dostat čas na to, aby se mohla k vyšetřován...

Více 0 komentářů

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů