Veeam získává společnost N2WS a nabídne špičkové řešení dostupnosti a ochrany dat pro cloudy AWS Cloud

17. leden 2018 16:10 0 komentářů

Finanční akvizice v celkové výši 42,5 miliónu dolarů umožní společnosti Veeam díky nativní ochraně cloudů zajistit kontinuitu podnikání zákazníků a snížit případná rizika při provozu systémů v AWS.

Veeam Software, inovativní poskytovatel řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise), oznámil že získal firmu N2WS, předního poskytovatele podnikového řešení nativního cloudového zálohování a zotavení po havárii pro Amazon Web Services (AWS). Hodnota čistě finanční akvizice byla 42,5 miliónu amerických dolarů.

Společnost N2WS je lídrem v oblasti ochrany dat v prostředí infrastruktury jako služby a nabízí nativní cloudové zálohovací řešení speciálně vyvinuté pro systémy provozované v AWS cloudech. Díky tomuto řešení mohou zákazníci svá data i aplikace zálohovat tak často jak chtějí a v případě potřeby je obnovit během několika sekund. Akvizice posílí pozici společnosti Veeam v oblasti zajištění dostupnosti libovolných dat a aplikací v jakémkoli cloudu, přičemž nyní může Veeam nabídnout ochranu i v prostředí AWS. Příjmy společnosti N2WS, která bude i nadále fungovat v podobě samostatné firmy pod značkou N2WS jako součást společnosti Veeam, vzrostly v roce 2017 o 102 procent.

“Podniky uvažují o migraci do prostředí veřejného cloudu u stále většího počtu svých systémů a robustní i intuitivní řešení pro ochranu dat a zajištění dostupnosti je tak naprosto nezbytné,“ řekl Peter McKay, jeden z výkonných ředitelů a prezident společnosti Veeam. „Spojením našich špičkových schopností v ochraně virtuálních, fyzických i cloudových prostředí s prvotřídní technologií značky N2WS pro ochranu dat v AWS cloudech rozšíříme naše portfolio o silné řešení, které uspokojí potřeby digitálních firem. Společnost N2WS během posledních 12 měsíců neuvěřitelně rychle rostla a i nadále bude působit jako samostatná firma, aby mohla nabídnout tu nejlepší možnou ochranu dat pro AWS. Tedy stejným způsobem, jako Veeam před desetiletím změnil ochranu v prostředích VMware. Tato akvizice přináší významné změny a jsem si jistý, že výsledkem naší spolupráce budou opravdu velké věci.“

Trh s infrastrukturou jako službou by měl v roce 2022 dosáhnout hodnoty 88 miliard dolarů1 a představuje tak nejrychleji rostoucí oblast cloudových technologií. A s ohledem na vedoucí postavení AWS – v současnosti má na trhu s IaaS podíl 44,2 procent – je takto akvizice velmi dobře načasovaná a vzájemná kombinace technologií povede k prudkému růstu obou společností. Příležitosti k růstu podporuje i skutečnost, že podniky chtějí ve veřejném cloudu provozovat stále větší počet svých aplikací, obzvláště pak v AWS. A že požadují silnější řešení pro ochranu dat umožňující minimalizovat prostoje a naplnit legislativní požadavky.

“Průzkum IDC ukazuje, že většina aplikací je nově nasazována v prostředí cloudů a že ochrana dat spojených s cloudy je nejrychleji rostoucí oblastí této části trhu. A akvizice firmy N2WS je přímou reakcí právě na tento trend,“ konstatoval Phil Goodwin, ředitel pro výzkum ve společnosti IDC. „Navíc díky integraci technologií N2WS s platformou Veeam Availability Platform budou moci zákazníci svá pravidla pro ochranu dat v tradičních on-premise i v cloudových prostředích s využitím zálohování značky Veeam spravovat z jednoho jediného místa.“

S ohledem na pokračující pronikání značky Veeam do podnikového prostředí nabídne kombinace s technologiemi N2WS řešení, které firmám všech velikostí umožní provozovat ve veřejných cloudech větší počet systémů a dosáhnout na řadu výhod včetně nižších nákladů. A právě to je cílem nejnovější akvizice:

Veeam bude mít přístup k technologiím N2WS i výzkumným a vývojovým aktivitám této společnosti a může tak ochranu dat pro systémy provozované v prostředí AWS integrovat do své platformy Veeam Availability Platform.

N2WS bude mít přístup k výzkumu a vývoji společnosti Veeam i k jejím rozsáhlým zkušenostem s ochranou dat ve virtuálních a fyzických prostředích. N2WS dále získá přístup k rozsáhlému ekosystému aliancí a partnerů značky Veeam včetně takřka 55 000 prodejců a téměř 18 000 poskytovatelů cloudu a služeb VCSP (Veeam Cloud Service Providers).

Stávající zákazníci Veeam se mohou těšit na připravovaný balíček speciálních nabídek a motivačních pobídek od společnosti N2WS k jejímu řešení Cloud Protection Manager (CPM).

“Spojení sil s jednou z nejrychleji rostoucích softwarových firem je pro N2WS velmi vzrušují. A určitě to platí i pro naše zákazníky,“ uvedl Jason Judge, CEO společnosti N2WS. “Díky spolupráci se špičkovými týmy společnosti Veeam můžeme ještě více urychlit vlastní růst i vývoj našich prvotřídních řešení. Těšíme se také na to, až zákazníkům společnosti Veeam nabídneme naše mnohaleté zkušenosti s inovacemi v oblasti veřejných cloudů a pomůžeme jim s uchopením celé této oblasti.“

"Když centrální IT oddělení Harvardovy univerzity potřebovalo rozšířit zálohovací služby o podporu cloudu AWS, chtěli jsme platformu, která by nám vedle výhod nativní ochrany dat v prostředí tohoto cloudu nabídla také globální pohled na zálohování jako celek a umožnila vysokou míru automatizace,“ řekl Ron Hawkins, hlavní konzultant v oddělení Infrastructure Technology Services Harvard University IT (HUIT). “CPM společnosti N2WS nám vše z toho nabízí a řešení postavené na známé platformě AWS, nám umožňuje maximálně využít naše vlastní znalosti. Akvizice N2WS ze strany společnosti Veeam přináší potenciál výhod jedné platformy pro tradiční on-premise i cloudové systémy, což je opravdovou výhrou pro všechny strany.”

Podle podmínek akvizice bude N2WS i nadále působit jako nezávislá společnost s pobočkami v americkém West Palm Beach na Floridě, izraelské Haifě a britském Edinburghu. Jason Judge zůstane na pozici CEO a obdobně se akvizice nedotkne ani jednotlivých týmů včetně vývojových, marketingových, vývojových, výzkumných a týmů poskytujících služby koncovým zákazníkům. Všechna oddělení N2WS budou pokračovat v podpoře dalšího podnikání společnosti.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Malware HeroRat ovládne přes aplikaci Telegram mobil nebo tablet

Pavel Houser , 23. červenec 2018 13:41

Objevena byla nová skupina malwaru Android RAT (Remote Administration Tool), které napadají aplikaci...

Více 0 komentářů

Francouzský Atos koupí americký Syntel za 3,6 miliardy dolarů

ČTK , 23. červenec 2018 12:19

Atos akvizicí získá napojení na některé významné americké firmy, jako je American Express....

Více 0 komentářů

Která IT firma dosáhne jako první hodnoty bilionu dolarů?

ČTK , 23. červenec 2018 08:00

Především hodnota Microsfotu za posledního čtyři a půl roku, kdy firmu vede Satya Nadella, výrazně v...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Coca-Cola připojí 300 000 chladicích boxů v Evropě k internetu

ČTK , 22. červenec 2018 12:56

Smart chladicí boxy umožňují i interakci prostřednictvím mobilních aplikací....

Více 0 komentářů

Hackeři ukradli zdravotní záznamy 1,5 milionu Singapurců

ČTK , 20. červenec 2018 14:37

Cílem útoku bylo prý získat podrobné údaje o singapurském premiérovi a také o lécích, které užíval....

Více 0 komentářů

Ericsson je díky úsporám v mírném zisku

ČTK , 20. červenec 2018 11:36

Švédský podnik se v poslední době potýkal se slábnoucí poptávkou telekomunikačních operátorů....

Více 0 komentářů

Čip v občanském průkazu si zatím aktivovala třetina lidí

ČTK , 20. červenec 2018 08:00

Prostřednictvím Portálu občana lidé mají přístup např. k údajům o důchodu nebo si mohou pořídit výpi...

Více 0 komentářů