Cisco představuje nové funkce pro intent-based sítě

Pavel Houser , 11. June 2019 17:27 0 komentářů

Integrace softwarově definovaného přístupu s SD-WAN sítěmi a architekturou Cisco Application Centric Infrastructure.

Společnost Cisco představila na veletrhu Cisco Live v San Diegu nové funkce využívající umělou inteligenci a strojové učení pro intent-based sítě. V rámci rozšířené nabídky nabízí Cisco také inovace pro efektivnější správu uživatelů a aplikací v rámci celé podnikové sítě – od širokopásmových sítí až po datová centra a internetu věcí na okraji.

Podle průzkumu analytické společnosti 451 Research téměř dvě třetiny organizací uvádějí, že se jejich IT týmy potýkají s větším pracovním zatížením, avšak navýšení počtu zaměstnanců plánuje v příštím roce jen jedna třetina firem. „Aby byl podnik v dnešní době schopný konkurovat, musí jeho IT zajistit, aby firma byla pro zákazníky přívětivá i v digitálním světě. Překlenutí propasti mezi potřebami podniku a dostupnými zdroji vyžaduje především inovace v oblasti automatizace sítí a analytické nástroje založené na sesbíraných datech. A protože firmy dnes analyzují obrovské množství dat, hrají umělá inteligence a strojové učení nezastupitelnou roli,“ uvedl Pavel Křižanovský, technický ředitel společnosti Cisco.

Díky novým funkcím získají IT týmy podle Cisca vyšší úroveň viditelnosti do síťové infrastruktury. Protože žádná dvě síťová prostředí nejsou stejná, sbírá řešení systematicky relevantní data a vytváří pro individuální nastavení prostředí tzv. baseline. Baseline se v čase mění, dochází k učení a přizpůsobení na konkrétní připojená zařízení, nově vyvíjené aplikace a změny prostředí. Navíc nové funkce zajistí také lepší informace o síti (insights). Firma tak může pomocí strojového učení odkrýt problémy, které by mohly mít dopad na jejich provoz a rozpoznat je dříve, než k nim skutečně dojde. Společnost Cisco také využívá strojové učení k tomu, aby nabídla svým zákazníkům takzvané řízené akce (guided actions), neboli kroky, které pomohou zjistit příčinu problému a rovnou nabídnou doporučený způsob jejich vyřešení.

Nové integrace umožňují do end-to-end řešení zavést:

Síťovou segmentaci: Integrace softwarově definovaného přístupu s SD-WAN sítěmi a architekturou Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) usnadňuje IT týmům konzistentní autorizaci, sjednocení a segmentaci uživatelů a zařízení na pobočkách, v datových centrech a cloudových sítí, i když se charakter uživatelů a aplikací mění. Díky této end-to-end segmentaci jsou IT zaměstnanci schopni chránit firmu před neoprávněným přístupem.

Prioritizaci aplikací: Cisco nyní automaticky předává požadavky aplikací mezi datovým centrem a WAN sítí, což umožňuje systému vybrat tu nejlepší cestu a prioritizovat provoz, i když se aplikace přesouvají nebo mění. IT týmy tak mohou dynamicky řídit a optimalizovat výkon aplikací v rámci celého podniku, včetně poboček.

Bezpečnost: Díky rozšíření schopnosti detekovat hrozby v šifrovaném provozu napříč veřejnými cloudy a ochraně pobočkových a WAN sítí má mít zabezpečení povahu end-to-end.

Vylepšení Cisco AI Network Analytics se stane standardní součástí nástroje Cisco DNA Center Assurance a bude obsaženo v jeho další verzi, která vyjde v létě 2019. Multidoménové integrace budou také dostupné v příští verzi nástroje Cisco DNA Center, jejíž vydání je naplánováno na léto 2019. Obě řešení budou dostupné pro zákazníky s licencí Cisco DNA Advantage.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

IoT může znamenat také Internet myšlenek

Pavel Houser , 22. June 2019 18:15

Koncept Internet of Thoughts předpokládá propojení lidských mozků s počítačem přes přímé rozhraní. V...

VíceKalendář

03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Bitcoin je nejdražší za rok a půl, dostal se až na 13 000 dolarů (aktualizováno)

ČTK , 26. June 2019 14:12

Po loňském prudkém pádu se bitcoinu letos daří, od začátku roku téměř ztrojnásobil svou hodnotu....

Více 0 komentářů

Írán zesílil kybernetické útoky proti americkým cílům

ČTK , 26. June 2019 11:17

Hackeři pracující údajně pro íránskou vládu se kromě centrálních amerických institucí zaměřují na dů...

Více 0 komentářů

ÚOHS pokutoval kartel dodavatelů audiovizuální techniky

ČTK , 26. June 2019 09:00

Soutěžitelé uzavřeli zakázanou dohodu, v roce 2017 koordinovali svou účast a nabídky do výběrového ř...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Mall.cz testuje aplikaci pro nakupování podle fotek

Pavel Houser , 26. June 2019 08:00

Systém využívá algoritmy umělé inteligence k tomu, aby na jakékoliv fotce detekoval kusy oblečení a ...

Více 0 komentářů

Za rok si lidé pořídili 1,1 milionu eObčanek

ČTK , 26. June 2019 08:00

Zavádění digitálních služeb ve veřejné správě si příští rok vyžádá 1,7 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Olomouc testuje chytré koše, které samy poznají, že jsou plné

ČTK , 25. June 2019 11:46

Jeden takový odpadkový koš stojí zhruba 120.000 korun. Zkušební provoz má zjistit, jak moc by se sys...

Více 0 komentářů

Akcie Capgemini a Altran po oznámení akvizice silně rostou

ČTK , 25. June 2019 11:41

Dohoda má Capgemini umožnit vydělávat na digitální transformaci průmyslových podniků....

Více 0 komentářů