• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Mapová firma TopGis převzala zákazníky Bio-Nexus

ČTK
26. 11. 2018
| Zprávičky

TopGis poskytuje služby krajům a městům. Je dodavatelem mapových podkladů pro Seznam.cz.
Společnost TopGis specializující se na mobilní a letecké mapování a webové mapové služby převzala od vývojářské firmy Bio-Nexus její uživatele aplikace Cleerio. TopGis tak získal rozsáhlé portfolio klientů z řad obcí a měst a zároveň se firmě díky této dohodě otvírá cesta k více než 6000 potenciálních zákazníků a obratům v řádu stovek milionů korun. Cenu i detaily akvizice se společnosti dohodly nezveřejňovat. Uvedly to v tiskové zprávě.

TopGis poskytuje různé plošné služby krajům a městům. Obcím dodává prostřednictvím chytrých map GisOnline.cz aplikaci, která umožňuje správu, evidenci a aktualizaci majetku nad katastrální mapou, ortofotomapou a územním plánem ve 3D. „Poskytování mapových služeb prostřednictvím portálu Gisonline.cz pro města a obce je stěžejní součástí našeho byznysu. Akvizice klientů zavedené oblíbené aplikace je pro rozvoj naší společnosti významným krokem, protože získáme velké množství nových aktivních klientů,“ uvedl jednatel společnosti TopGis Pavel Strašák.

Stávajících klientů aplikace Cleerio se přitom celá transakce výrazněji nedotkne. Naopak jim přibude možnost využívat další služby, které svým zákazníkům TopGis prostřednictvím GisOnline.cz poskytuje. Jde například o využití našich pravidelně aktualizovaných map ČR v nejvyšším rozlišení, mobilního mapování pro správu majetku, analytických nástrojů, přesného měření přímo v aplikaci a pasportizace.

Brněnská společnost TopGis působí na trhu od roku 2009 a je lídrem v oboru geodézie, mapování a webových mapových služeb. Vlastní všechny podstatné technologie – letadla, kamerové a laserové senzory či mapovací automobily – a její tým tvoří pět desítek zkušených odborníků. Společnost je tvůrcem nejdetailnější aktualizované ortofotomapy České republiky a výhradním dodavatelem mapových podkladů pro Seznam.cz.

Bio-Nexus vznikla v roce 2009 pod názvem Geosense, později Cleerio. Díky akcelerátoru Rocket Space od CzechInvestu se zúčastnila stáže v Silicon Valley. Mezi hlavní produkty společnosti patří mapová aplikace Cleerio, která je jak v Čechách, tak i na Slovensku propojena s kompletní databází katastrálních dat. Aplikaci využívají klienti z oblasti municipalit, těžebního průmyslu, správy pozemků a majetku, zemědělství nebo facility managementu. Do společnosti kapitálově vstoupil fond Springtide Ventures skupiny KKCG a v roce 2018 došlo ke spojení s izraelskou firmou Bio-Nexus, díky čemuž se nabídka společnosti rozšířila o nástroje pro efektivní správu pracovních činností.

Rubriky: ByznysČeské ITVeřejná správaVývoj a HTML

Související příspěvky

Zprávičky

Nová strategie má pomoci EU přilákat 45 miliard eur do technologií

6. 7. 2022
Jaké novinky přináší Arcserve UDP 8.1?
Zprávičky

Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem i obsahu na sítích

5. 7. 2022
Ransomwarový útok stojí české oběti 8,25 milionu korun
Zprávičky

Policie odložila případ kyberútoku na Fakultní nemocnici Brno, pachatel neznámý

5. 7. 2022
Zprávičky

Kyndryl v Brně nabízí 200 volných míst v IT i pro absolventy

4. 7. 2022

Zprávičky

Nová strategie má pomoci EU přilákat 45 miliard eur do technologií

ČTK
6. 7. 2022

Evropská unie chystá novou strategii pro digitální inovace, jejímž cílem je zvýšit v Evropě

Jaké novinky přináší Arcserve UDP 8.1?

Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem i obsahu na sítích

ČTK
5. 7. 2022

Evropský parlament dnes schválil dvojici klíčových digitálních norem, které mají mimo jiné lépe chránit

Ransomwarový útok stojí české oběti 8,25 milionu korun

Policie odložila případ kyberútoku na Fakultní nemocnici Brno, pachatel neznámý

ČTK
5. 7. 2022

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) odložila prověřování kybernetického útoku, který před dvěma lety

Čínský hacker tvrdí, že získal od policie údaje o miliardě čínských občanů

ČTK
4. 7. 2022

Čínský hacker na internetovém fóru sdělil, že získal od šanghajské policie osobní údaje miliardy

Kyndryl v Brně nabízí 200 volných míst v IT i pro absolventy

ČTK
4. 7. 2022

Brněnské technologické a inovační centrum Kyndryl, které se dříve nazývalo IBM Global Services Delivery

Evropská sdružení spotřebitelů si kvůli sběru osobních dat stěžuje na Google

ČTK
4. 7. 2022

Kvůli osobním údajům, které shromažďuje účet na prohlížeči Google, se desítka evropských organizací na

Herní studio Bohemia Interactive loni zvýšilo zisk na 616 milionů Kč

ČTK
3. 7. 2022

Největší české herní studio Bohemia Interactive loni zvýšilo zisk o 1,4 procenta na 616

Proč blockchain selhává

Bitcoin ve čtvrtletí klesl nejvíce od roku 2011, červnový pokles byl rekordní

ČTK
2. 7. 2022

Nejznámější kryptoměna bitcoin klesla ve druhém čtvrtletí o 58 procent, což je nejhorší čtvrtletní

Tiskové zprávy

Priority NÚKIB v rámci předsednictví ČR v Radě EU

Finále největší ICT soutěže od Huawei bylo oslavou mladých talentů

Loajální zaměstnanci SAP v České republice dostanou placené volno navíc

Nový partnerský program HPE Partner Ready Vantage umožní partnerům společnosti HPE další růst

Analýza: počet DDoS útoků na české firmy v květnu poklesl na předválečnou úroveň

Hewlett Packard Enterprise se nově zapojí do esport platformy

Zpráva dne

Doživotní licence na Windows 10 za € 11, Office za € 23, v červnu s námi ušetříte až 91 %!

Doživotní licence na Windows 10 za € 11, Office za € 23, v červnu s námi ušetříte až 91 %!

Redakce
1. 6. 2022

Supernabídka od Goodoffer24 pokračuje i v červnu! Nejzajímavější z nabídek je bezpochyby doživotní licence na...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Musk a Twitter, příběh robotických účtů

Pavel Houser
6. 6. 2022

Vztah mezi Elonem Muskem a Twitterem byl zásadní dávno před tím, než se Musk rozhodl firmu...

Slovník

Analogové vysílání

NSS

Credit risk analyst

Nejpopulárnější články

Průzkum ohledně hybridní práce

Průzkum ohledně hybridní práce

Redakce
14. 6. 2022

SonicWall a Arcserve pro bezpečnost dat od partnerů distributora Entec

Jak jsme na tom s řízením kybernetické bezpečnosti

Richard Jan Voigts
27. 5. 2022

Téměř polovina finančních ředitelů považuje samoobslužná data a analytiku za hnací sílu produktivity zaměstnanců

Redakce
25. 5. 2022

Vědci přišli na levnou výrobu nejlepšího grafenu

Pavel Houser
3. 6. 2022

Ransomwarový útok stojí české oběti 8,25 milionu korun

Další vlna ransomwaru v roce 2022

Redakce
8. 6. 2022

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události byz Byznys Cloud Ekomerce Hardware inter Internet Operační systémy Podnikový software Právo Rozhovory Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Evropská vesmírná agentura dala zelenou přípravě českého vesmírného dalekohledu
  • Třikrát grafen: laserové ladění, twistony a syntéza z oxidu uhelnatého
  • České středověké meče pomáhají pochopit historii Evropy

RSS AbcLinuxu RSS

  • The Nettle Magic Project
  • Lennart Poettering skončil v Red Hatu
  • SpaceVim 2.0.0

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.