• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Apple představil nový iPhone i operační systém Snow Leopard

itbiz
9. 6. 2009
| Články
Apple

Společnost Apple v pondělí na konferenci Worldwide Developer’s Conference uvedla novou generaci svého úspěšného telefonu iPhone, nové modely notebooků řady MacBook Pro a představila také připravovaný operační systém Mac OS X Snow Leopard. Starší verze iPhonu byly navíc výrazně zlevněny, což by podle analytiků mohlo přinést razantní navýšení prodejů.

Apple
Představení systému Snow Leopard na konferenci WWDC
(foto AFP)

Nová generace telefonu iPhone nese přídavek 3GS, čímž chce Apple zdůraznit, že by měla být výrazně rychlejší. „S“ v názvu totiž znamená „speed“, tedy „rychlost“. Podle oficiálních informací by měl být nový iPhone až dvakrát rychlejší a měl by déle vydržet na jedno nabití baterie. Hovoří se až o 300 hodinách v pohotovostním režimu, 12 hodinách hovorů a 9 hodinách běhu při aktivovaném WiFi.

iPhone zrychlil a má nové funkce

„Design je stejný, změněn byl především vnitřek,“ uvedl Phil Schiller, vice prezident Applu pro marketing. „iPhone změnil způsob, jakým lidé o svém telefonu přemýšlejí. Jde o první telefon, který si zamilovali byznysmeni i běžní uživatelé.“ Mezi novinky nového modelu patří například vylepšený fotoaparát, možnost nahrávat a editovat videa či hlasové ovládání.

Nový iPhone bude v USA, Velké Británii, Německu a dalších zemích dostupný od 19. června za 199 dolarů (při uzavření smlouvy s operátorem na dva roky), cena staršího modelu se pak sníží na 99 dolarů. Datum zahájení prodeje ani cena v Česku zatím nebylo určeno, podle dostupných informací by to však mělo být v první polovině července.

Podle analytiků si Apple díky snižování cen snaží upevnit svou pozici na trhu chytrých telefonů a využívá také současné nízké dostupnosti novinky Palm Pre. Ta je některými komentátory označována jako první významný konkurent pro iPhone. Do prodeje byl tento telefon v USA uveden o víkendu víkend.

Zlevněné MacBooky a preview systému Snow Leopard.

Apple v pondělí představil také nové verze svých notebooků MacBook. Řadu Pro rozšířil o 13palcový model, jehož cena by měla začínat na 1199 dolarech. Zlevnění se dočkal také tenký notebook MacBook Air, k dostání bude o 1499 dolarů. U 15placového notebooku pak výrobce zvýšil výdrž baterie a jeho cenu upravil na 1699 dolarů. V nabídce řady Pro se tak nyní nacházejí notebooky s 13, 15 i 17palcovým displejem.

Velký ohlas vzbudila také ukázka nové generace operačního Mac OS X Snow Leopard. „Windows Vista sklidila mnoho posměchu, ale Windows 7 z toho nevyjdou bez úhony. V podstatě jde jen o další verzi Windows Vista,“ komentoval ukázku Bertrand Serlet, softwarový inženýr Applu. Podle něj přinese nová verze Mac OS X vylepšení dosavadních funkcí, nové technologie a podporu pro Microsoft Exchange. Instalace systému by měla být až o 45 procent rychlejší a méně náročnější na diskový prostor.

Snow Leopard by se na trhu měl objevit už v září tohoto roku. Už nyní by přitom měla být dostupná testovací verze určená vývojářům.

Steve Jobs je zatím mimo Apple

I přes celou řadu novinek hodnota akcií Applu mírně (asi o 3 procenta) poklesla a to na současných 140,33 dolarů. Nepotvrdily se totiž spekulace, že se na konferenci objeví Steve Jobs. Ten je totiž v současné době na odpočinku, na který se odebral v lednu kvůli zdravotním komplikacím. Představitelé společnosti odmítli situaci kolem Jobse jakkoliv komentovat. Přestože se proslýchá, že Jobs o zásadních krocích Applu rozhoduje, naplno by se do vedení měl vrátit koncem června.

Jak napsala agentura Reuters, akcie Applu v době červnové konference pravidelně výrazně kolísají. V roce 2007 například poklesly o 4 procenta, loni dokonce o 7 procent. Jen v průběhu minulého týdne naopak o zhruba stejnou hodnotu akcie vzrostly a to právě v souvislosti s čekáním, zda se Steve Job objeví.

Rubriky: Hardware

Související příspěvky

Články

IDC: Trh podnikových sítí WLAN vzrostl meziročně o 10,6 %

4. 7. 2025
Panasonic Toughbook ukazuje, jak technologie podporují pracovníky v terénu
Tiskové zprávy

Panasonic Toughbook ukazuje, jak technologie podporují pracovníky v terénu

27. 6. 2025
QNAP uvádí na trh 8portový switch QSW-1000 Full 2,5GbE Multi-Gig
Tiskové zprávy

QNAP uvádí na trh 8portový switch QSW-1000 Full 2,5GbE Multi-Gig

26. 6. 2025
Lenovo na český trh uvádí Chromebook Plus (14″, 10) s novou generací hybridní AI
Tiskové zprávy

Lenovo na český trh uvádí Chromebook Plus (14″, 10) s novou generací hybridní AI

26. 6. 2025

Zprávičky

Spotřeba mobilních dat Čechů v zahraničí loni stoupla v průměru o desetinu

ČTK
8. 7. 2025

Češi loni v létě spotřebovali v zahraničí v průměru 1,89 gigabajtu (GB) dat na

Rusko vypne signál cizincům, kteří ke svým SIM kartám nedoplní biometrické údaje

ČTK
8. 7. 2025

Ruské úřady chtějí postupně vypnout mobilní spojení těm cizincům, kteří ke svým SIM kartám

Shein podal žádost o vstup na hongkongskou burzu, chce zvýšit tlak na Brity

ČTK
8. 7. 2025

Čínský prodejce rychlé módy Shein podal žádost o vstup na hongkongskou akciovou burzu. Firma

Kriminalisté vyšetřují kyberútok na Nemocnici Nymburk i kvůli vydírání

ČTK
7. 7. 2025

Krajští kriminalisté vyšetřují kybernetický útok na Nemocnici Nymburk z minulého týdne kvůli neoprávněnému přístupu

USA v pondělí či v úterý budou mluvit s Čínou o TikToku, řekl Trump

ČTK
6. 7. 2025

Prezident Donald Trump prohlásil, že Spojené státy v pondělí nebo v úterý budou jednat

Technologičtí giganti bojují o experty na AI astronomickými odměnami

ČTK
5. 7. 2025

Technologické společnosti jako Meta, OpenAI nebo Alphabet vedou stále intenzivnější boj o špičkové experty

Ransomwarový útok stojí české oběti 8,25 milionu korun

Hackerský útok paralyzoval fungování městského úřadu v Uničově na Olomoucku

ČTK
4. 7. 2025

Hackerský útok vyřadil tento týden z provozu městský úřad v Uničově na Olomoucku. Radnice

Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení

Nemocnice Nymburk po kyberútoku dál obnovuje systémy,černé scénáře se nenaplnily

ČTK
4. 7. 2025

V nymburské nemocnici pokračují v obnově informačních systémů po úterním kybernetickém útoku, obnova zřejmě

Tiskové zprávy

Nejnovější modely Acer Chromebook Plus nyní s 12měsíčním balíčkem Google AI Pro včetně služby NotebookLM zdarma

ANECT mění vedení společnosti a posiluje management

Optimize by Acer: nejnovější evoluce v oblasti podnikových záručních podmínek

QNAP vylepšuje Qsync 6.0 Beta: Komplexní řešení pro zálohování a synchronizaci souborů

Sophos oznámil nový program MSP Elevate, podporuje růst i ziskovost poskytovatelů řízených služeb

České dráhy testují vysokorychlostní satelitní internet Starlink ve vlaku

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Vodafone otestoval Nokia 25G PON
Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Slovník

IMSI

Externí komunikace

Leder board

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • 3D modely cév usnadní operace rakoviny tlustého střeva
  • Chemická analýza potvrdila, že starověcí Egypťané používali halucinogeny
  • Teploty supravodivosti mohou souviset se základními konstantami přírody

RSS AbcLinuxu RSS

  • IBM Power11
  • Ardour pouze s YTK (fork GTK2)
  • Parrot OS 6.4
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.