Apple - představení revolučního iPadu

29. leden 2010 13:19 12 komentářů

SAN FRANCISCO, 27. ledna 2010 – Společnost Apple® představila iPad, revoluční zařízení pro procházení internetu, čtení a posílání e-mailů, prohlížení fotografií, sledování videa, poslech hudby, hraní her, čtení e-knih a mnoho dalších činností. iPad má citlivý dotykový displej Multi-Touch™ s vysokým rozlišením, který uživatelům umožňuje fyzicky pracovat s aplikacemi a obsahem. iPad má tloušťku pouhých 1,3 cm a váží asi 700 g, je tedy tenčí a lehčí než jakýkoli jiný notebook nebo netbook. iPad obsahuje 12 nových inovativních aplikací, které pro něj byly speciálně navrženy, a budou na něm běžet téměř všechny z více než 140 000 aplikací obchodu App Store. iPad bude dostupný koncem března a jeho průlomová cena bude začínat na pouhých 499 USD.

iPad je naše nejvyspělejší technologie v zázračném a revolučním zařízení za neuvěřitelnou cenu, řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. iPad vytváří a definuje zcela novou kategorii zařízení, které uživateli umožní souznění s aplikacemi a obsahem mnohem důvěrnějším, intuitivnějším a zábavnějším způsobem, než tomu bylo kdy předtím.

iPad obsahuje 12 aplikací nové generace využívajících funkci Multi-Touch. Každá aplikace funguje na výšku i na šířku a automaticky přizpůsobuje zobrazení podle toho, jak uživatel otáčí iPad do různých směrů. Citlivé rozhraní Multi-Touch mění surfování po internetu na zařízení iPad v naprosto nový zážitek, který je nesrovnatelně interaktivnější a důvěrnější než na počítači. Čtení a posílání e-mailů je na velké obrazovce se softwarovou klávesnici, která má téměř plnou velikost, jednoduché a zábavné. Můžete importovat fotografie z počítačů Mac® a PC nebo z digitálního fotoaparátu, uspořádat je do alb a potom je ukazovat a těšit se z nich na obrazovce zařízení iPad v elegantních prezentacích. Sledujte filmy, TV pořady a YouTube ve vysokém rozlišení nebo si prolistujte e-knihu staženou z nového obchodu iBookstore společnosti Apple a při tom poslouchejte svou hudební sbírku.

iPad umožňuje spuštění téměř všech z více než 140 000 aplikací obchodu App Store včetně aplikací, které jste si již koupili pro svůj iPhone® nebo iPod touch®. Aplikace iTunes® Store zpřístupňuje světově nejoblíbenější online obchod s hudební, televizní a filmovou zábavou, jehož katalog obsahuje více než 11 milionů skladeb, více než 50 000 dílů televizních pořadů a více než 8 000 filmů, z nichž více jak 2 000 jsou ve fantastickém vysokém rozlišení. Společnost Apple také oznámila novou aplikaci iBooks pro iPad, která zahrnuje nový obchod Apple iBookstore a je tím nejlepším způsobem procházení, nakupování a čtení knih na mobilním zařízení. iBookstore bude nabízet knihy od největších vydavatelství i nezávislých vydavatelů.

Společnost Apple také představila novou verzi softwaru iWork® pro iPad, první sadu kancelářských aplikací speciálně navržených pro technologii Multi-Touch. V aplikacích Pages®, Keynote® a Numbers® můžete vytvářet krásně formátované dokumenty, fantastické prezentace s přechody a animacemi a tabulky s grafy, funkcemi a vzorci. Tyto tři aplikace budou k dispozici jednotlivě v obchodě App Store za cenu po 9,99 USD.

iPad provádí synchronizaci s aplikací iTunes stejně jako iPhone a iPod touch pomocí standardního kabelu s 30kolíkovým konektorem Apple a konektorem USB, což vám umožňuje synchronizovat všechny své kontakty, fotografie, hudbu, filmy, TV pořady, aplikace a podobně s počítačem Mac nebo PC. Všechny aplikace a obsah, který stáhnete do zařízení iPad z obchodů App Store, iTunes Store a iBookstore, bude automaticky synchronizován s vaší knihovnou iTunes při příštím připojení k počítači.

iPad má oslnivý 9,7palcový displej s podsvícením LED a díky technologii IPS přináší svěží a jasný obraz, vyvážené barvy a ultraširoký pozorovací úhel 178 stupňů. Vysoce citlivý kapacitní dotykový displej Multi-Touch je neskutečně přesný a výborně reaguje jak při posouvání webových stránek, tak při hraní her. Inteligentní softwarová klávesnice, která byla novinkou telefonu iPhone, má na větším displeji zařízení iPad výhodu téměř plné velikosti kláves. iPad lze také připojit k novému doku iPad Keyboard Dock s tradiční klávesnicí běžné velikosti.

iPad řídí procesor A4, což je nová generace „systému na čipu“ společnosti Apple. Nový čip A4 zkonstruovaný ve společnosti Apple poskytuje výjimečný výkon procesoru a grafiky současně s dlouhou výdrží baterie, která dosahuje až 10 hodin.* Společnost Apple použila vyspělou chemickou technologii a adaptivní nabíjení, což znamená až 1 000 nabíjecích cyklů bez znatelného snížení kapacity baterie po dobu běžné pětileté životnosti.**

iPad bude mít dvě verze – jednu s rozhraním Wi-Fi a druhou s rozhraním Wi-Fi i 3G. iPad obsahuje nejnovější rozhraní Wi-Fi 802.11n a verze 3G podporuje rychlost až 7,2 Mb/s v sítích HSDPA. Společnosti Apple a AT&T oznámily pro iPad průlomové předplacené datové tarify 3G se snadnou aktivací a správou přímo v zařízení.

Společnost Apple pokračuje ve svém odhodlání navrhovat a vytvářet produkty šetrné k životnímu prostředí, a proto má iPad kryt vyrobený z vysoce recyklovatelného hliníku a jeho standardní displej, který je energeticky úsporný díky podsvícení LED, neobsahuje rtuť a je vyroben ze skla bez obsahu arzénu. iPad neobsahuje žádné bromované zpomalovače hoření ani PVC.

Společnost Apple dnes vydala novou sadu SDK (Software Development Kit) pro iPad, takže vývojáři již mohou vytvářet nové vynikající aplikace, které budou využívat funkcí zařízení iPad. Sada SDK zahrnuje simulátor, který vývojářům slouží k testování a ladění aplikací pro iPad na počítači Mac, a také jim umožňuje vytváření univerzálních aplikací pro iPad, iPhone a iPod touch.

Ceny a dostupnost
iPad bude po celém světě dostupný koncem března za předpokládanou maloobchodní cenu 499 USD za 16GB model, 599 USD za 32GB model a 699 USD za 64GB model. Modely iPad podporující Wi-Fi a 3G budou dostupné v dubnu v USA a ve vybraných zemích za předpokládanou maloobchodní cenu 629 USD za 16GB model, 729 USD za 32GB model a 829 USD za 64GB model. iPad se bude v USA prodávat prostřednictvím obchodu Apple Store® (www.apple.com), maloobchodních prodejen Apple a vybraných autorizovaných prodejců Apple. Mezinárodní ceny a světová dostupnost bude oznámena později. iBookstore bude dostupný v USA při uvedení na trh.

Společnost Apple testovala výdrž baterií při bezdrátovém používání procházením webových stránek a přijímáním e-mailů přes síť AirPort® tak, aby se systém během testu nedostal do režimu spánku a displej měl poloviční jas. To je běžný způsob používání na cestách a výsledkem je ukazatel výkonu baterie, který je relevantní pro mobilní uživatele.

Při správné údržbě si má baterie zařízení iPad zachovat nejméně 80 procent původní kapacity během životnosti až 1 000 nabíjecích cyklů. Výdrž baterií a počet cyklů nabití se liší podle způsobu použití a nastavení.

Společnost Apple odstartovala revoluci v osobních počítačích v sedmdesátých letech minulého století s počítačem Apple II a v osmdesátých letech přetvořila osobní počítač na Macintosh. Dnes je společnost Apple i nadále vedoucí silou inovace v odvětví a její počítače, operační systém OS X, iLife a profesionální aplikace získávají mnohá ocenění. Apple také vede revoluci digitálních médií se svými přenosnými přehrávači hudby a videa iPod a internetovým obchodem iTunes a vstoupil na trh mobilních telefonů s revolučním přístrojem iPhone.TIP: Zajímá vás budoucnost nového iPadu? Podívejte na náš pondělní článek Apple představil dlouho očekávaný iPad, jeho úspěch je však nejistý.
Komentáře

Kadboch #1
Kadboch 29. leden 2010 15:16

To je ale nechutná propaganda. Kolik vám za ní Apple platí?

Karel Wolf 29. leden 2010 15:22

Jak si lze snadno vsimnout, nejedna se o nas vlastni redakcni obsah, ale o tiskovou zpravu. Ty jsou (v pripade, ze maji relevantni obsah pro nas server) vydavany "tak jak jsou".

Grape #7
Grape 31. leden 2010 00:18

Sám si nechutný.

Kadboch #2
Kadboch 29. leden 2010 16:35

Takže budete všem firmám bezplatně zveřejňovat jejich zmanipulované propagandy? Chápu to dobře?

Karel #8
Karel 29. leden 2010 19:52

Je velký rozdíl mezi marketingem a manipulací, resp. zmanipulovanou propagandou. A v případě Apple je to nepochybně to první. A byl bych s hodnocením marketingu iPadu opatrnej. Nikdo teď nemůže vědět jestli nemá Jobs pravdu - třeba je to zas další revoluce jen my jí zatím nechápeme. Já jsem taky koukal na začátku na iPhone nevěřícně a nechápavě. A než jasem se stihnul vzpamatovat a koupit si před měsícem - po předchozích nepěkných zkušenostech s novou Nokií - svůj první IPho, tak Apple zatím přeformátoval trh s telefony. Dotekový display má dneska kde kdo. A já jsem upřímě zvědavej, jak to dopadne s iPadem. Zatím ho nechápu - ale možná to dopadne stejně jako s telefonem a jednou si ho koupím.

bezvoda #3
bezvoda 29. leden 2010 17:53

Proč hned všechno zatracujete kritickými komentáři. Jedná se opravdu o skvělé zařízení za dobrou cenu, tak proč kritizovat rozšiřování informací o skvělém výrobku? Vím co umí iPOD nebo HTC Hero a nemám nic proti jejich novému bratříčkovi.

E1i5ka #9
E1i5ka 30. leden 2010 15:19

No zkus se podívat po konkurenci a pochopíš, že je to věc která je k ničemu jen na ždímání peněz. Konkurence už dnes nabízí použitelnější a lepší zařízení za atriktivnější ceny. Např. touchbook. Jakou tablet o aplu přináší revoluci? Omezený OS - miziví rozhraní. Opravdu uvažující člověk si to nekoupí, ale není to pro uvažující lidi ale je to prostě to cool na čem Aplle vydělává.

Karel #4
Karel 29. leden 2010 19:44

Myslím, že by bylo zajímavé, kdybyste napsali porovnání s jinými tablety a zkusili zjistit proč to Apple udělal s OS na konceptu iPodu Touche - na rozdíl třeba od Tabletu HP, kde který prezentoval Balmer s Windows 7.

Jakub #5
Jakub 30. leden 2010 11:57

V článku mi trochu chybí sekce "nedostatky" iPadu. Věci jako flash(USB) konektivita, multitasking, OSX... sám mám iPhone, teď už dokonce druhý a na iPadu nevidím nic, co bych v iPhonu už neměl (snad kromě iBooks) a proč bych si měl iPad pořídit. Nevolá to, nefotí to... prostě "jen" iPhod Touch s displejem 9,8...
Jsem fanda Apple, ale nějak nevidím v iPadu nic revolučního a chybí mi tady ten typicky Applovskej "aaach!" pocit

Kadboch #10
Kadboch 30. leden 2010 16:43

Tohle ale není "článek", to je reklama - v tom je ta pointa :-) Co se týká produktů Applu, podle mě se jedná o zcela průměrné výrobky za nehorázné ceny, které mají úspěch právě díky sofistikované propagandě a masy po nich pak skáčou. Pokud vím něco málo o novinářské etice, měly by se publikovat články nezávislé a ne nesmyslně glorifikující jeden produkt reklamními kecy, které si výrobce navymýšlí. Ale redaktoři jsou zjevně líní a přeberou to se vším všudy, propaganda nepropaganda. Fuj!

Pear #12
Pear 30. leden 2010 21:27

No tady je zase jeden odborník. Vysoký ceny? Průměrné produkty? iPad stojí stejně jako lepší mobily a má IPS displej (doteď viděný jen na high-end televizích), nemluvím o tom že se jedná prakticky o jeden kus hliníku a druhý kus skla. Tady ty keci o předraženým applu už dávno nejsou pravda, Macbooky pro stávaly 70 ale ted se daj koupit za 30 a to je stejný jako VAIO nebo lenovo, takže tak..

Pear #11
Pear 30. leden 2010 21:23

Uplně to samé bych napsal já. Taky mám iPhone a jedině snad musím uznat že serfování a hraní na větším displeji musí být mnohem větší zážitek jinak mi nemá iPad co nabídnout. Jo a taky mě velmi zklamal design iPadu, na Apple docela slabý kafe, třeba to logo na zadní straně působí dost divně, i formát obrazu je divnej, mělo by to být 16:10 a ten rám kolem ani nekomentuju..

RSS 

Komentujeme

Intel Inside aneb všichni jsme načipováni

Petr Zavoral , 10. prosinec 2017 18:20
Petr Zavoral

V Havlově hře Audience přesvědčuje Sládek Ferdinanda Vaňka, aby donášel sám na sebe. Z pohledu letoš...

VíceKalendář

09. 01.

13. 01.
CES 2018
18. 01.

19. 01.
itSMF 2018
29. 01.

30. 01.
G2BTechEd

RSS 

Zprávičky

Jindřich Fremuth novým generálním ředitelem O2

Pavel Houser , 18. prosinec 2017 17:27

Pod vedením J. Fremutha komerční divize tvořila 90 % veškerých výnosů O2 Czech Republic....

Více 0 komentářů

Termínovaný kontrakt na bitcoin dosáhl 20 650 dolarů

ČTK , 18. prosinec 2017 13:09

Po CBOE spustila obchodování s termínovými kontrakty na bitcoin i burza CME. Totéž zvažuje i Deutsch...

Více 0 komentářů

Vláda USA a AT&T se nedohodly ohledně převzetí Time Warneru

ČTK , 18. prosinec 2017 12:36

Podle ministerstva by transakce omezila hospodářskou soutěž a poškodila spotřebitele....

Více 1 komentářů

Starší zprávičky

Tiskové agentury chtějí od webových firem peníze za zpravodajství

ČTK , 18. prosinec 2017 08:00

Kritici: Facebook ani Google nemají svou redakci, nemají žádné zpravodajské sítě, národní ani meziná...

Více 1 komentářů

Rozhodnutí ÚS o odložení EET může vést k žalobám na stát

ČTK , 16. prosinec 2017 09:00

Tisíce a možná desítky tisíc podnikatelů a zástupců různých profesí se na třetí a čtvrtou vlnu EET u...

Více 1 komentářů

E-shopy vyjmutí plateb kartou z EET vítají, přišlo prý ale pozdě

ČTK , 16. prosinec 2017 08:00

Podle ministerstva financí ze zrušení povinnosti evidovat platby kartou pro poplatníky nevyplývá nut...

Více 0 komentářů

Nové Embarcadero RAD Studio obsahuje i licenci pro aplikační server

Pavel Houser , 15. prosinec 2017 10:00

Vývojové prostředí nabízí i nové prvky knihovny vizuálních komponent a nové možnosti grafického uživ...

Více 0 komentářů