• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Integrační platforma pro IoT jako rozcestník

Richard Jan Voigts
5. 3. 2017
| Články

Datasys je softwarehouse a systémový integrátor, který je partnerem velkých světových výrobců. Věnuje se řadě oblastí, v poslední době také internetu věcí, pro který vyvinul integrační platformu. Co integrační platforma Datasysu řeší, umí a nabízí, jsme se ptali Martina Nováka, který v této společnosti pracuje jako Head of Marketing and Business Development.
Věnujete se IoT. Znamená to také, že vyrábíte i nějaké senzory s připojením k přenosové soustavě, například LoRa, SigFox, IQRF, nebo UMTS?

Historicky jsme se tomuto tématu také věnovali, vyvinuli jsme i vlastní senzory pro geoseismické měření. V průběhu času jsme si však uvědomili, že jsme přece jen především softwarová firma a systémový integrátor, tudíž naše efektivita ohledně vývoje hardwaru nebyla na takové úrovni, jak bychom si představovali. Proto jsme se v průběhu času rozhodli vývoj čidel opustit a přenechat jej partnerům, kteří jsou v tomto ohledu mnohem povolanější. Primárně se tedy proto v IoT zaměřujeme na funkce integrační platformy a aplikační části.

Vaší doménou v IoT je tedy integrační platforma?

Určitě je tomu tak. Základní funkčnost naší integrační platformy pro IoT, kterou jsme vyvinuli, spočívá v tom, že směruje data, která přitékají ze senzorů do databází příslušných podaplikací, které řeší například sledování parkování nebo chytrých světel veřejného osvětlení. Zpráva z čidel tak může jít přímo k dané aplikaci, která jejich stavy vyhodnocuje, takže se už na této úrovni nemusíme zabývat analýzou, která zpráva a ze kterého čidla kam patří. Jak jsme se bavili posledně, integrační platforma umožňuje vybudovat modulární systém, a poskytnout jednoduchou integraci dalších řešení, například přes otevřená API (application programming interfaces). Takto vybudovaný systém pak nevyžaduje žádné další proprietární softwarové nástroje, které by do budoucna další rozšíření jen zdražovaly.

Jaké další funkce integrační platforma pro IoT ve vašem podání řeší?

Zjednodušeně se dá říci, že naše integrační platforma pro IoT řeší primárně bezpečnost celého řešení, a pak se také samozřejmě bavíme o správě veškerých zařízení a monitoringu. Každý zákazník chce totiž vědět, v jakém stavu se momentálně jeho čidla nacházejí a co s nimi může provést, ať už jde o parkovací čidla nebo jakákoliv jiná.

Kam pak jdou informace z integrační vrstvy dál?

Z integrační jdou informace do aplikační vrstvy, která už zastřešuje konkrétní funkce pro dané oblasti. Pro parkování má například napojení na rezervační systémy a tak dále pro každou specifickou oblast.

Rubriky: ByznysČeské ITCloudInternetPodnikový softwareTechnologieVeřejná správaVývoj a HTML

Související příspěvky

Zprávičky

ČR si letos v žebříčku zemí podle digitálního prostředí polepšila na 24. místo

27. 11. 2025
Zprávičky

Counterpoint: Apple se letos vrátí do čela světového trhu s chytrými telefony

27. 11. 2025
Zprávičky

Průzkum Acronis: téměř 50 % českých organizací si nemůže dovolit ztratit data za více než 4 hodiny

27. 11. 2025
Gordic a Cybrela přinášejí komplexní řešení kybernetické bezpečnosti
Zprávičky

Sněmovna schválila roční odklad využívání e-Legislativy pro novely zákonů

27. 11. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

ČR si letos v žebříčku zemí podle digitálního prostředí polepšila na 24. místo

ČTK
27. 11. 2025

Česká republika si v celosvětovém hodnocení kvality digitálního prostředí letos polepšila o tři příčky

Counterpoint: Apple se letos vrátí do čela světového trhu s chytrými telefony

ČTK
27. 11. 2025

Americká technologická společnost Apple se v letošním roce poprvé za více než deset let

Průzkum Acronis: téměř 50 % českých organizací si nemůže dovolit ztratit data za více než 4 hodiny

Pavel Houser
27. 11. 2025

17 % respondentů vyžaduje od systémů obnovy po havárii, aby garantovaly zálohu starou maximálně

Gordic a Cybrela přinášejí komplexní řešení kybernetické bezpečnosti

Sněmovna schválila roční odklad využívání e-Legislativy pro novely zákonů

ČTK
27. 11. 2025

Povinné využívání systému e-Legislativa pro vytváření a projednávání novel zákonů a zákonných opatření Senátu

Europoslanci vyzvali k zákazu sociálních sítí pro osoby mladší 16 let (aktualizováno)

ČTK
26. 11. 2025

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu, včetně zákazu

Americký výrobce počítačů HP se chystá do roku 2028 propustit až 6 000 lidí

ČTK
26. 11. 2025

Americký výrobce osobních počítačů HP se kvůli zefektivnění provozu a zavádění umělé inteligence (AI)

Huawei AI ilustracni

Meta jedná o investici miliard dolarů do čipů Googlu

ČTK
26. 11. 2025

Americká společnost Meta Platforms, která vlastní mimo jiné sociální síť Facebook, jedná s Googlem

ČTÚ začne zřejmě od poloviny příštího roku dohlížet na používání AI v Česku

ČTK
26. 11. 2025

Český telekomunikační úřad bude pravděpodobně od poloviny příštího roku dohlížet na používání umělé inteligence

Tiskové zprávy

Zyxel Networks představuje první průmyslový WiFi 7 přístupový bod pro rychlejší přechod na průmysl 4.0

Nové skenery Canon imageFORMULA: Maximální výkon na minimálním prostoru

Když cloud nestačí: proč se firmám vyplatí trvalé licence Microsoft

Inovované tablety Dell Pro Rugged 10 a 12 nabízí vyšší výkon a delší provoz na baterii

Den otevřených dveří na FEL se blíží

Optici pomáhají vytvořit stavební kámen evropského kvantového internetu

Zpráva dne

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Redakce
15. 10. 2025

Halloween je tady a s ním i strašidelné ceny za software! Tak neváhejte a...

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Neocloudy – nové slovo, prudký růst?

Pavel Houser
24. 11. 2025

Opět se vše točí kolem GPU a AI. Poskytovatelé cloudových služeb nového typu („neoclouds“) mají v...

Slovník

Affiliate marketing

PPM

Social Media

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.