Lidé ve firmách: Rita Gabrielová přechází ze Seznam.cz do Hypoteční banky

ITbiz.cz, 01. červen 2011 12:00 4 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
K zajímavé personální rošádě došlo u internetové společnosti Seznam.cz a Hypoteční banky. Dlouholetá tisková mluvčí Seznam.cz Rita Gabrielová nastoupila jako PR Manager Hypoteční banky, jejíž bývalá mluvčí Irena Zatloukalová se stala mediální tváří právě české portálové jedničky.

Logica CEE

Klusova

Novou výkonnou ředitelkou divize Service Lines společnosti Logica v regionu střední a východní Evropy (CEE) byla jmenována Ilona Kůsová. Ve funkci nahradí Zdeňka Menglera, který stojí za úspěšnou transformací této divize, jejímž úkolem je poskytování služeb klientům napříč všemi segmenty trhu. Zdeněk Mengler ve společnosti Logica přijal novou výzvu v podobě pozice Delivery Managera, zodpovědného za řízení projektů u zákazníků z oblasti státní a veřejné správy, financí, energetiky, dopravy a průmyslu.

Ilona Kůsová (44) vystudovala obor Technická kybernetika na Západočeské univerzitě v Plzni. Profesionální kariéru zahájila ve firmách Škoda Plzeň a Vikomt CZ, dále působila ve společnosti FCC Folprecht, kde se podílela například na projektech pro Českou televizi, Český rozhlas, Stock, Léčiva či Rako.

Ve společnosti Logica prošla od roku 1998 postupně rolemi projektového a operačního manažera, v rámci nichž se podílela na přípravě nabídek a měla zodpovědnost za sestavování a řízení projektových týmů včetně realizace projektů u zákazníků. Naposledy pak zastávala post Delivery Managera se zodpovědností za kvalitní, včasné a nákladově efektivní dodávky projektů zákazníkům.

Ve své nové roli chce Ilona Kůsová využít své zkušenosti a znalosti ze svého předchozího působení u zákazníků a na projektech a soustředit se na posílení vazeb mezi zákazníky a projektovými týmy za účelem dalšího rozšíření a zefektivnění vzájemné spolupráce. Důraz chce klást především na větší interní propojení divize Service Line se všemi sektory a pokračování transformačního procesu.

Mengler

Zdeněk Mengler (55 let) vystudoval Českou zemědělskou univerzitu, obor Automatizované systémy řízení. Po jejím absolvování pracoval ve společnostech Agroprojekt Praha, Patentovém informačním centru a ČEZ. V devadesátých letech působil ve firmách Poštovní Banka, Unisys a od roku 1995 ve společnosti Logica. Zde působil nejprve jako konzultant, později jako projektový a operační manager.

Díky značným zkušenostem z vedení projektů byl vyzván zúčastnit se transformačního procesu divize Service Lines, kterou s úspěchem zacílil správným směrem a nyní se vrací k projektům, avšak na pozici Delivery Managera zodpovědného za jejich řízení.

V nové funkci chce dále podporovat dobré jméno firmy Logica v oblasti dodávek komplexních a rozsáhlých projektů systémové integrace.

Přidejte si Zdeňka Menglera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Seznam.cz

Zatloukalova

K 1. březnu 2011 nastoupila Irena Zatloukalová do společnosti Seznam.cz na pozici Manažer PR a interní komunikace. Bude zodpovědná nejen za koncepci interní a externí komunikace, ale ujímá se i role tiskové mluvčí.

Po třech měsících se tedy tým komunikace stal opět kompletním a veškerá komunikace tak nemusí být zastřešována pouze jednou osobou, Veronikou Rozumkovou, PR specialistkou Seznam.cz.

Irena Zatloukalová (28) do společnosti Seznam.cz přišla z Hypoteční banky, kde od dubna 2010 působila jako tiková mluvčí. Před tím pracovala na pozici Specialisty externí komunikace v ČSOB, kde se v letech 2008 – 2010 starala o produktovou komunikaci. Svoje první zkušenosti v oblasti PR sbírala v agentuře Ogilvy PR, kde měla na starosti především komunikaci pro klienty z finanční oblasti (GE Money Multiservis, finanční skupina AXA).

Přidejte si Irenu Zatloukalovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Hypoteční banka

Gabrielova

Tým marketingové komunikace Hypoteční banky posiluje Rita Gabrielová. V roli tiskové mluvčí
a PR manažerky bude odpovídat za mediální obraz banky, řízení komunikace s PR agenturami a za spolupráci s klíčovými partnery Hypoteční banky. Posledních pět let působila na stejné pozici v Seznam.cz.

Původním zaměřením televizní reportérka se Rita Gabrielová pravidelně objevovala v letech 1993 – 1998 v Televizních novinách na TV Nova. Později se díky zájmu o ekologii a zdravotnictví stala tiskovou mluvčí Ministerstva životního prostředí ČR. V letech 2004 – 2005 pracovala pro teplárenský koncern MVV Energie a.s. a od roku 2005 až do současnosti jako Tisková mluvčí české portálové jedničky Seznam.cz, a.s.

Do Hypoteční banky nastupuje od 15. března 2011 na pozici Tiskové mluvčí a PR manažerky. V týmu marketingové komunikace bude odpovídat za mediální obraz Hypoteční banky, za PR podporu klíčových produktů i za spolupráci se strategickými partnery banky.

Rita Gabrielová vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, obor televizní žurnalistika. Je vdaná, má dvě děti a mezi její zájmy patří média, reality, bytový design, cykloturistika, sportovní rybaření a kulinářství.

Přidejte si Ritu Gabrielovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Tacoma

Kanova

Poradenská společnost Tacoma v březnu posílila o novou marketingovou manažerku Romanu Káňovou. Povede Business Development tým a bude odpovědná za řízení marketingových a komunikačních aktivit.

„Mým cílem je nastavit efektivní komunikaci a marketingové aktivity tak, aby posilovaly vnímání značky Tacoma jako významné poradenské společnosti na trhu,“ říká Romana Káňová.

Přichází ze společnosti KPMG Česká republika, kde působila v oddělení Marketingu a komunikace. Dříve získala zkušenosti z oblasti korporátní komunikace v PR agentuře Mmd. Několik let pracovala také v zahraničí. Počátky jejího marketingového zaměření hledejme v získaném vzdělání v oboru Marketingová a sociální komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Přidejte si Romanu Káňovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Tech Data

Stolfova

Tech Data Distribution hlásí personální změnu ve svém marketingovém týmu. Na pozici MarCom manažerky přichází Klára Štolfová (28), která má s podobnou pozicí pětileté zkušenosti z firmy Krauthammer Czech Republic.

Hlavní náplní práce nové MarCom managerky bude zejména zodpovídat za přípravu a realizaci marketingových aktivit společnosti Tech Data.

Klára Štolfová pracovala v minulosti jako personální konzultantka, produkční grafického studia nebo office manažerka. Aktivně se věnuje házené, v roce 2008 si dokonce připsala dva starty za českou reprezentaci.

„Klára má v sobě pozitivní energii, kterou potřebuje každá firma. Navíc není v marketingové branži žádný nováček. Přejeme jí v nové pozici hodně úspěchů,“ říká generální ředitel Tech Data Distributon Tomáš Cígler.

Přidejte si Kláru Štolfovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Komentáře

hipodrom #1
hipodrom 07. duben 2011 18:41

nojono co dodat nojo

miky #2
miky 08. duben 2011 09:10

Nevim proc, ale pri cteni clanku jsem si vzpomnel na klasiku - Stoparuv pruvodce po galaxii (cituji):

Stopařův průvodce po Galaxii definuje reklamní oddělení společnosti Sirius Cybernetics Corporation jako „bandu nemyslících pitomců, co půjdou první ke zdi, až nastane revoluce, a v poznámce dodává, že vydavatelé hledají zájemce o místo dopisovatele v oboru robotiky. Zvláštní je, že jisté vydání Galaktické encyklopedie, které k nám šťastnou náhodou propadlo časovou trhlinou z doby ode dneška za tisíc let, definuje reklamní oddělení společnosti Sirius Cybernetics Corporation jako „bandu nemyslících pitomců, co šli první ke zdi, když nastala revoluce .

Náhodný kolemjdoucí #3
Náhodný kolemjdoucí 11. duben 2011 15:29

Rita Gabrielova to je tato ?

https://www.abclinuxu.cz/lide/rita-gabriela

Karel Wolf 11. duben 2011 23:11

Zatloukalova jako jmeno pro tiskovou mluvci, to je nomen omen :)


RSS 

Komentujeme

Kdo to řekne?

Pavel Houser , 19. říjen 2016 13:00
Pavel Houser

Nemůže být to, co vypadá jako zanedbávání bezpečnosti IT, ve skutečnosti racionální strategií? Pokud...

Více

Kalendář

08. 11. Deep in Data
08. 11. Deep in Data

RSS 

Zprávičky

Podíl uživatelů stolních PC ve firmách klesl na 73 procent

ČTK , 24. říjen 2016 14:00

Podíl zaměstnanců menších firem, kteří používají v práci stolní PC, se letos proti loňsku snížil o d...

Více 0 komentářů

AT&T dohodla převzetí Time Warner, souhlas státu ale není jistý

ČTK , 24. říjen 2016 11:30

Americká telekomunikační společnosti AT&T v noci na dnešek SELČ oznámila, že se dohodla na převzetí ...

Více 0 komentářů

ČR byla v září častěji terčem kyberútoků

ČTK , 24. říjen 2016 10:00

Česká republika se v žebříčku zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků, posunula o 16 míst dopř...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Nejrychleji rostoucí českou IT firmou je letos DataSpring

ČTK , 21. říjen 2016 18:00

Nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR je letos společnost DataSpring, která poskytuje clou...

Více 0 komentářů

Představitelé firem AT&T a Time Warner prý jednali o možné fúzi

ČTK , 21. říjen 2016 13:00

Vedoucí představitelé americké telekomunikační společnosti AT&T a mediálního konglomerátu Time Warne...

Více 0 komentářů

Tržby i zisk Microsoftu překonaly odhady, akcie jsou na rekordu

ČTK , 21. říjen 2016 10:00

Společnost Microsoft hospodařila v prvním čtvrtletí svého fiskálního roku s vyššími tržbami i ziskem...

Více 0 komentářů

O2 zvýší od listopadu rychlost xDSL až na dvojnásobných 80 Mbit/s

ČTK , 20. říjen 2016 12:00

Operátor O2 od listopadu zvýší rychlost pevného připojení k internetu přes telefonní linky xDSL až n...

Více 2 komentářů