Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra , 05. listopad 2008 05:55 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
ITBIZ.cz sleduje změny na manažerských pozicích. Protože k nim dochází poměrně často, rozhodli jsme se zveřejňovat pravidelný souhrn rozdělený podle jednotlivých firem. Pokud do vaší firmy přišly nové posily nebo došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

SITRONICS Telecom Solutions

Josef_Jurasek

Obchodní tým společnosti SITRONICS Telecom Solutions, výrobce telekomunikační infrastruktury, informačních systémů a technologií, posílil Josef Jurašek (31), který byl jmenován novým obchodním a marketingovým ředitelem české divize společnosti. Ve své pozici bude zodpovědný za rozvoj obchodních aktivit a řízení vztahů se zákazníky ve všech zemích světa kromě Ruské federace a zemí CIS. Zároveň se bude podílet na tvorbě globálních strategických a obchodních plánů společnosti SITRONICS TS.

Josef Jurašek do SITRONICS TS přišel ze společnosti Intracom Middle East, Dubaj, systémového integrátora a výrobce telekomunikačního zařízení, která je součástí skupiny SITRONICS. Zde byl zodpovědný za řízení a rozvoj obchodních a marketingových aktivit společnosti na asijském kontinentu. Před svým příchodem do společností SITRONICSu působil jako obchodní manažer pro oblast EMEA v kanadské společnosti PortaOne či jako výkonný ředitel společnosti SkyNet.

Josef Jurašek je absolventem Vysoké školy podnikání v Ostravě, oboru Ekonomie a managementu. Od doby svých studií se pohyboval výhradně ve společnostech zaměřených na telekomunikace, a získal tak nejen množství odborných zkušeností, ale i detailní znalost světového trhu. Ve svém volném čase se věnuje sportu, především cyklistice a lyžování.

Přidejte si Josefa Juráška do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Microsoft

Markus_Kohler

Markus Köhler bude ve své roli personálního ředitele zodpovědný za strategický rozvoj a řízení lidských zdrojů české pobočky Microsoftu. Markus s sebou přináší bohaté zkušenosti z Microsoftu v Německu, kde posledních dva a půl roku působil jako HR manažer pro obchodní, marketingovou a servisní divizi a byl tak zodpovědný za více než 50 % zaměstnanců německé pobočky. Před příchodem do Microsoftu působil téměř 10 let ve společnostech CapGemini a Hewlett-Packard Consulting.

Markus Köhler se narodil v roce 1969 a vystudoval MBA a strojní inženýrství na Technické univerzitě v Berlíně. Ve volném čase rád cestuje, ze sportů si oblíbil potápění, golf a běh.

Martina_Smidochova

Martina Šmidochová přechází na pozici regionální ředitelky pro péči o zákazníky a partnery pro 11 evropských zemí. V této nové roli bude zodpovědná za řízení vztahů se zákazníky a partnery v tomto regionu a zvyšování jejich spokojenosti s poskytovanými službami a produkty. Martina Šmidochová nastoupila do pozice personální ředitelky české a slovenské pobočky Microsoftu v únoru 2002. Od září 2006 měla zároveň na starost strategii náboru a výběru zaměstnanců pro střední a východní Evropu. Před nástupem do společnosti Microsoft byla manažerkou projektů v oblasti řízení lidských zdrojů ve společnosti PricewaterhouseCoopers.

Martina Šmidochová ma dokončené magisterské studium sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Na Přírodovědecké fakultě se věnovala demografii v rámci bakalářského studia. V roce 1994 složila také zkoušku z populační geografie na Theinische Friederich-Wilhelms Universität v německém Bonnu. V tuto chvíli studuje postgraduální studium na filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Své zkušenosti úročí také v českém klubu personalistů, České asociaci pro řízení lidských zdrojů a při spolupráci s Americkou obchodní komorou. Martina Šmidochová se narodila v roce 1973, je vdaná a má tříletého syna Filipa. Volný čas tráví s rodinou, přáteli, jízdou na kole nebo na kolečkových bruslích, poslechem hudby a cestováním do exotických krajin.

Přidejte si Markuse Köhlera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]
Přidejte si Martinu Šmidochovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Software602

Jan_Petr

Jan Petr je novým výkonným ředitelem skupiny firem Software602.Jedná se o nově vytvořenou pozici související především s novým zaměřením společnosti Software602 na realizaci větších projektů nahrazování oběhu papírových dokumentů.

Jan Petr má mít na starosti zavedení důslednějšího projektového řízení, zefektivnění firemních procesů, sjednocení řízení v rámci skupiny (Software602 a její dceřiné firmy Software602 Slovensko, System602, americká pobočka Software602, Inc.) a vytvoření podmínek pro expanzi do dalších zemí.

Jan Petr působí v sektoru informačních technologií a poradenství již více než 20 let a do firmy Software602 se vrací po čtrnácti letech. Během oněch 14 let řídil firmu Editel zabývající se nasazováním řešení pro mezipodnikovou komunikace ve formátu EDI (původně dceřinou firmu Software602) a působil v konzultantské firmě Deloitte – jako senior manažer a později partner (2000-4). Ve společnosti Software602 byl v letech 1990-94 projektovým ředitelem.

Best Communications

Kristyna_Paulusova

Společnost Best Communications jmenovala na pozici Account Manager Kristýnu Paulusovou (29). V nové pozici je zodpovědná za realizaci PR strategií předních developerských společností na českém a slovenském trhu, dále klientů z oblasti gastro a filmu a spolupracuje na přípravě charitativních a komunitních projektů. Společnost to uvedla v páteční tiskové zprávě.

V letech 1999-2004 pracovala Paulusová jako koordinátorka PR a marketingových akcí, podílela se například na kampaních společností Leo Burnett, Black Pencil či Wax production. Dva roky působila v IT společnosti v Itálii a následně přijala nabídku společnosti Accenture v Praze. Před nástupem do Best Communications pracovala na přípravě procesů snižování nákladů a školících programů pro finanční oddělení v Home Credit International, kde získala znalost českého i mezinárodního finančního sektoru a zkušenosti z oblasti interní komunikace a firemního auditu.

Paulusová vystudovala obor politologie na Karlově Univerzitě v Praze a v rámci studia absolvovala program Erasmus na Boloňské univerzitě. Hovoří anglicky, italsky a učí se francouzsky.

Přidejte si Kristýnu Paulusovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Česká národní banka

Jiri_Kalivoda

Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvolila Ing. Jiřího Kalivodu novým ředitelem dohledu nad pojišťovnictvím. Obor patří do sekce dohledu nad finančním trhem ústředí ČNB.
Jiřímu Kalivodovi je třicet dva let, vystudoval na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. V ČNB byl zaměstnán v letech 2000 – 2005 jako inspektor bankovního dohledu.

Posléze působil jako interní auditor v České pojišťovně a ve finanční skupině PPF na stejné pozici. Od počátku roku 2007 pracoval opět v ČNB, tentokrát jako vrchní inspektor dohledu nad pojišťovnami. Absolvoval řadu seminářů týkajících se zejména oblasti pojišťovnictví, pojistných rizik a zajištění a oblasti bankovního dohledu.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Makroviry inspirují

Pavel Houser , 20. září 2017 06:30
Pavel Houser

Úspěšný návrat malwaru šířeného pomocí maker vedl útočníky k tomu, že svou pozornost obrátili k příb...

Více


Kalendář

25. 09.

29. 09.
Susecon 17
25. 09.

29. 09.
Microsoft Ignite 2017
26. 09.

26. 08.
Affiliate konferencia 2017
RSS 

Zprávičky

Nové verze Javy: Java SE 9 a Java EE 8

Pavel Houser , 22. září 2017 14:51

Oracle oznamuje všeobecnou dostupnost nových verzí platformy Java: Java SE 9 (JDK 9), Java Platform ...

Více 0 komentářů

Baidu investuje do vývoje autonomního řízení

ČTK , 22. září 2017 13:00

Cílem projektu Apollo je vyvinout technologii pro samořízené automobily do roku 2020....

Více 0 komentářů

Kaprain koupil kabelovou Rio Media

ČTK , 22. září 2017 09:00

Spojením Nej.cz a Rio Media vznikne druhý největší poskytovatel kabelové televize a významný poskyto...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Apple přiznává: Nové hodinky mají problémy s připojením

ČTK , 22. září 2017 08:00

Problémy s konektivitou mají hodinky v okamžiku, kdy mají použít veřejnou wi-fi síť....

Více 0 komentářů

Spíše než nové zákony k Airbnb je třeba zlepšit výběr daní

ČTK , 21. září 2017 13:00

Airbnb se svými službami v Praze už vyrovnala objemu obchodu klasických ubytovacích zařízení....

Více 0 komentářů

Potvrzeno: Google opravdu kupuje část HTC

ČTK , 21. září 2017 11:25

Dnes je HTC v žebříčku světových prodejů smartphonů na necelém procentu. Někteří analytici proto pří...

Více 0 komentářů

Oracle představil novou cenovou politiku pro cloud

Pavel Houser , 21. září 2017 09:52

Až dosud se při přechodu na cloud PaaS nedaly využít dosavadní investice do licencí softwaru v režim...

Více 0 komentářů