Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra , 06. květen 2009 08:44 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
ITBiz.cz pravidelně sleduje změny na manažerských pozicích. Zajímá vás, kdo se stal novým viceprezidentem pro obchod ve spolešnosti TomTom? Přečtěte si náš článek a dozvíte se také, kdo se stal novým Managing Directorem trnavské centrály mezinárodní skupiny YMS Group. Pokud ve vaší firmě došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

YMS Group

Michael_Suter

Novým Managing Directorem trnavské centrály mezinárodní skupiny YMS Group, poskytující inteligentní technické informační řešení a správu mobilních zdrojů s přidanou geografickou informací, se v dubnu 2009 stal Mgr. Martin Bachorík. Vedení převzal z rukou Ing. Mikuláše Szapy, který zůstává na postu Chief Executive Officer nejen pro Business Unit Slovensko, ale i pro ostatní pobočky YMS Group v Německu, Dubaji a České republice.

Martin Bachorík (37) ve společnosti dosud úspěšně zastával pozici projektového manažera a později Business Development Directora pro oblast veřejné správy. Do YMS Group přišel z bankovního sektoru, kde několik let dohlížel na klíčové projekty, včetně zavádění nových bankovních informačních systémů a transformace na EURO. Má bohaté zkušenosti s vedením velkých IT projektů na Slovensku i v zahraničí, kde se podílel na implementaci ERP systémů v průmyslové sféře.

Martin Bachorík v roce 1995 ukončil studium informatiky na MFF UK v Bratislavě.

Symantec

Peter_Geytenbeek

Společnost Symantec oznámila, že počátkem nového fiskálního roku, tj. od 5. dubna, přebral Peter Geytenbeek odpovědnost za Rakousko, Polsko, Českou republiku a Slovensko, které jsou součástí regionu EMEA pod vedením Andrease Zeitlera. Národní pobočky v České republice a Slovensku založil Radek Smolík a vedl je více než devět let. Společnost Symantec opustil na svou žádost, aby mohl čelit novým výzvám ve vlastním podnikání.

Peter Geytenbeek bude pokračovat v Symantecu i jako country manager Rakouska se sídlem ve Vídni. Zároveň bude dočasně působit jako country manager pro Českou republiku a Slovensko, než bude vybrán nástupce za Radka Smolíka.

„Východoevropské trhy hrají významnou roli pro náš obchod v centrálním regionu EMEA. Spojení těchto čtyř zemí do jednoho regionu posílí jejich celkovou pozici uvnitř Symantecu,“ říká Andreas Zeitler, viceprezident a regionální EMEA manager Symantec. „Peter Geytenbeek v Rakousku odvádí Excelentní práci a díky rozšíření odpovědnosti mohou využit jeho zkušeností i další země.“

Přidejte si Petera Geytenbeeka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Agrofert

Pavel_Kvac

Dva podniky na zpracování a výrobu vepřového a hovězího masa ze skupiny Agrofert, firmy Kostelecké uzeniny, a.s., a Maso Planá, a.s., bude od 1. května řídit Ing. Pavel Kváč, který zasedne také jako místopředseda do představenstev obou těchto akciových společností. V Kosteleckých uzeninách je jmenován do funkce generálního ředitele a v Maso Planá bude výkonným ředitelem.  

Cílem této personální změny spočívající v najmutí manažera s bohatými zkušenostmi z oboru je pokračování v započatých restrukturalizačních krocích předchozího vedení obou firem a zároveň prohlubování synergií mezi nimi.

Ve funkcích nahradil Ing. Jana Stoklasu v Kosteleckých uzeninách, který odchází v rámci nové akvizice Agrofert Holding, a.s. do společnosti Agropol Holding, a.s. na pozici místopředsedy představenstva a finančního ředitele. Nadále však zůstává v představenstvu Kosteleckých uzenin. V Maso Planá, a.s. odchází z funkce výkonného ředitele Ing. Emil Kasper.

Ing. Pavel Kváč přichází do Agrofertu z akciové společnosti MP Krásno, a.s., kde působil od roku 2003 na postu obchodního ředitele. Agrofert tak získává manažera s bohatými zkušenostmi v oboru. Mezi jeho další pracovní zkušenosti patří dvouleté působení v Agrobance a pětiletá podnikatelská činnost v oblasti obchodu. Ing.

Pavlu Kváčovi je 40 let a vystudoval VŠCHT v Pardubicích.

Ness Technologies

Marek_Fleisner

Společnost Ness Technologies rozšiřuje svá kompetenční centra v regionu střední a východní Evropy. Při té příležitosti představila Marka Fleisnera, nového Competence Managera. Marek Fleisner bude ze své pozice odpovědný za vznik a rozvoj nového kompetenčního centra, které se bude nacházet v Praze a bude zaměřené na IT infrastrukturu. Marek Fleisner ve svém novém působišti naváže na bohaté zkušenosti, které získal svou patnáctiletou praxí v oboru IT.

Marek Fleisner po absolvování bakalářského stupně na Vysoké škole finanční a správní pokračuje v magisterském studiu, které se chystá v tomto roce zakončit. V minulosti působil v bankovním sektoru jako System Engineer. Později se v různých seniorních pozicích zaměřoval na řešení pro efektivní správu a dohled IT služeb, problematiku automatizace provozu a kapacitního plánování.

Přidejte si Marka Fleisnera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

TomTom

Andrzej_Kasprzyk

Poskytovatel navigačních systémů společnost TomTom oznámila, že Andrzej Kasprzyk byl po svém působení ve Velké Británii jmenován novým viceprezidentem pro obchod v regionech východní Evropy a Ruska.

V uplynulých čtyřech letech se Andrzej Kasprzyk věnoval produktům a službám společnosti TomTom ve Velké Británii a Irsku jako obchodní viceprezident. Podle GfK Group společnost TomTom získala na tamějším trhu stabilní tržní podíl přes 60%. Velká Británie se tak stala pro firmu jedním z největších evropských odbytišť.

Vzhledem ke svým mezinárodním zkušenostem bude Andrzej Kasprzyk zodpovědný za řízení obchodní strategie a růstu tržních podílů společnosti TomTom ve východní Evropě a Rusku.
 
Andrzej je Brit s polskými kořeny, jeho sídlem bude nově pobočka TomTom ve Varšavě.

Přidejte si Andrzeje Kasprzyka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Aero Vodochody

Novým viceprezidentem pro rozvoj podnikání a prodej se stal St-John Williamson. O dva zkušené konzultanty s mnohaletou praxí v letectví – Johanna Heitzmanna a Simona Luxmoora – Aero posílilo svůj strategický poradní sbor.
St-John Williamson pracuje v oblasti letectví už více než 25 let; postupně obsadil řadu manažerských postů ve společnostech British Aerospace, Turbomeca nebo Rolls Royce. V Aeru bude zodpovědný zejména za rozvoj vztahů s významnými zákazníky a získávání nových, podporu stávajících programů, budování pozice firmy na klíčových trzích a vyhledávání nových obchodních příležitostí.
St-John Williamson před příchodem do Aera pracoval ve společnosti Rolls Royce jako senior viceprezident pro evropské zákazníky (Senior Vice President Customer Business Europe) a jako ředitel dceřiných společností firmy Turbomeca ve Velké Británii a Austrálii.
Vystudoval podnikovou ekonomiku na univerzitě v Coventry ve Velké Británii.

Johann Heitzmann se vždy věnoval pouze leteckému průmyslu. Svoji kariéru zahájil v roce 1980 v německé firmě Dornier GmbH a než se stal v roce 2008 nezávislým konzultantem pro letectví, působil na několika top manažerských pozicích ve firmách Daimler Chrysler Aerospace GmbH (Vice President a General Manager/Member of the Executive Committee Defense and Civil Systems) a European Aerospace Defense & Space Company – EADS (CEO & President Defense Electronics, CEO & President Military, Member of the Board of Management, Defense Division).
Vystudoval strojní inženýrství na Technické univerzitě v Konstanzi v Německu.

Simon Luxmoore strávil 20 let ve skupině Dowty a Messier – Dowty International, kde zastával několik manažerských pozic: vedoucí vývoje (Head of Design Engineering), viceprezident rozvoje podnikání (Vice President Business Development), viceprezident skupiny (Group Vice President) a senior viceprezident a zástupce generálního ředitele (Senior Vice President / Deputy CEO). V letech 2004 – 2008 působil také jako čestný předseda Spolku britských leteckých firem (Society of British Aerospace Companies).
Získal titul MBA na Univerzitě v Bath ve Velké Británii a je členem Královské letecké společnosti (The Royal Aeronautical Society).

Nová pozice viceprezidenta pro rozvoj podnikání a prodej je součástí aktualizované organizační struktury vedení Aera Vodochody. Strategický poradní sbor je neformálním poradním orgánem prezidenta společnosti a kromě členů vedení Aera se na jeho práci podílí zástupci vlastníka, private equity skupiny Penta, a nezávislí letečtí poradci.

Přidejte si St-Johna Williamsona do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Přidejte si Simona Luxmoora do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Komentáře

RSS 

Komentujeme

AI i její tvůrci před soudem

Pavel Houser , 22. duben 2018 09:30
Pavel Houser

John Kingston z anglické University of Brighton poskytl pro The Register svůj pohled na právní odpov...

VíceRSS 

Zprávičky

Facebook zvýšil zisk o 63 %, má 2,2 miliardy uživatelů

ČTK , 26. duben 2018 12:44

Tržby i zisk překonaly očekávání analytiků, akcie firmy v reakci umazaly část letošních ztrát....

Více 0 komentářů

Twitter vykázal další čtvrtletní zisk

ČTK , 26. duben 2018 10:00

Celkové tržby společnosti v 1. čtvrtletí meziročně vzrostly o 21 % na 664,9 milionu dolarů....

Více 0 komentářů

Amazon bude dodávat zboží až do auta, i bez přítomnosti majitele

ČTK , 26. duben 2018 09:00

Amazon koncem loňského rok zahájil službu doručování balíčků do prázdného bytu, nyní nabízí doručení...

Více 2 komentářů

Kalendář

30. 04.

03. 05.
Dell EMC World 2018
01. 05.

03. 05.
IFS World 2018
14. 05.

17. 05.
TechEd-DevCon 2018

Starší zprávičky

Správa phishingových kampaní pro každého

Pavel Houser , 26. duben 2018 08:00

S phishingovou sadou nové generace se prý i naprostí amatéři mohou úspěšně věnovat kybernetické krim...

Více 0 komentářů

Infor Visual 9 dostupný na českém a slovenském trhu

Pavel Houser , 25. duben 2018 12:13

Nová verze je odpovědí na současný nárůst zakázek a potřebu zvýšit výkonnost v malých a středně velk...

Více 0 komentářů

Apple začne splácet irské vládě miliardový daňový nedoplatek

ČTK , 25. duben 2018 10:00

Apple se proti předloňskému rozhodnutí Evropské komise o zaplacení 13 miliard eur odvolal, stejně ja...

Více 0 komentářů

Streamování je poprvé největším zdrojem příjmů hudebního průmyslu

ČTK , 25. duben 2018 09:00

Příjmy hudebního průmyslu se díky streamování začaly zvyšovat po dlouhém období poklesu. ...

Více 0 komentářů