Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra , 27. srpen 2008 08:16 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
ITBIZ.cz sleduje změny na manažerských pozicích. Protože k nim dochází poměrně často, rozhodli jsme se zveřejňovat pravidelný souhrn rozdělený podle jednotlivých firem. Pokud do vaší firmy přišly nové posily nebo došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

TBWA Praha

Agentura TBWA Praha posílila svůj kreativní tým. Vůdcem jedné z nových kreativních skupin se stal Martin Demartini, a to na pozici associate creative director. Demartini má mnohaleté zkušenosti z agentur Leo Burnett a Euro RSCG. Jeho skupinu také rozšířil Braňo Ruščak, který patří k nové generaci kreativních talentů, např. na letošním slovenském Zlatém klinci se umístil mezi nejlepšími třemi v kategorii "Talent roka".

Přidejte si Martina Demartiniho do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

ProLogis

Marek Muller

Největší světový vlastník, správce a developer logistických nemovitostí ProLogis jmenoval do funkce leasing manažera pro ČR a Slovensko Marka Müllera. Müller bude řídit nájemní aktivity ProLogis v České republice, zvláště na Moravě, kde má společnost v současné době ve výstavbě distribuční centrum ProLogis Park Ostrava o rozloze 98 000 čtverečných metrů.

Předtím, než Marek začal pracovat pro ProLogis, působil v oddělení průmyslových nemovitostí ve společnosti Colliers International, kde byl zodpovědný za pronájem, marketing, získávání nových klientů, vyhledávání průmyslových obchodních příležitostí a klientské vztahy. V minulosti také pracoval jako obchodní reprezentant u společnosti Marcus Evans. Marek vystudoval Pedagogickou fakultu na Ostravské univerzitě.

Přidejte si Marka Müllera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

HSBC

Na místo ředitele divize bankovnictví české pobočky HSBC nastoupí Andrew Blach. Blach pozici převezme po Marku Gestingeovi a bude současně působit i jako regionální ředitel bankovnictví v Rusku.
Andrew Blach má zkušenosti z HSBC ve Velké Británii, Turecku a Rusku. V těchto zemích působil na pozicích v rámci divize firemního a globálního bankovnictví.

Přidejte si Andrew Blacha do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Gopas

Jan Dvorak

Novým výkonným ředitelem Počítačové školy Gopas, která je největší institucí nabízející počítačové kurzy v ČR, se stal Jan Dvořák. Ve funkci bude zodpovědný za řízení poboček v Praze, Brně i Bratislavě, ve kterých GOPAS provozuje aktuálně 37 počítačových učeben. Dvořák má dlouholeté zkušenosti z marketingu, strategického plánování a řízení lidí. Je absolventem VOŠE a nedávno dokončil manažerské studium v CMC Čelákovice.

Další změnou ve firmě je post nového vedoucího lektora Počítačové školy Gopas, které obsadil Kamil Juřík. V nové pozici bude zodpovědný za řízení a rozvoj lektorského sboru, tvořeného více než 100 interními i externími lektory, působícími v pobočkách.

Přidejte si Jana Dvořáka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

PricewaterhouseCoopers Česká republika

Natalia Pryhoda byla jmenována senior manažerkou v oddělení Daňové a právní služby PricewaterhouseCoopers Česká republika. Na svém postu bude zodpovědná za poskytování služeb v oblasti transferových cen společnostem u nás a za rozvoj těchto služeb v regionu střední a východní Evropy.
Pryhoda se zaměřuje na oblast transferových cen od roku 2000, kdy nastoupila do firemní pobočky v Chicagu a poté v Birminghamu.

V uplynulých letech se Natalia podílela na několika studiích v oblasti dokumentace a plánování převodních cen pro nadnárodní společnosti, závazných posouzení a sporů s finančními úřady a podnikových restrukturalizací. Spolupracovala též na analýzách poplatků za služby mezi společnostmi ve skupině a věnovala se ekonomickému výzkumu a oceňování. V současné době rovněž zastupuje region střední a východní Evropy v rámci iniciativy globální dokumentace k převodním cenám. Natalia Pryhoda je absolventkou Ivan Franko National University ve Lvově (Ukrajina) a Loyola University v Chicagu.

Přidejte si Natalii Pryhodu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Quinlan Private Golub

Quinlan Private Golub, přední developer, který působí na realitním trhu ve střední a východní Evropě, oznamuje rozšíření svého leasingového týmu: Jiří Linhart - Associate Director & Leasing Office Manager, Česká republika; Peter Píš – Leasing & Marketing Manager, Slovensko.

Jiri Linhart

Jiří Linhart přebírá s okamžitou platností dohled nad pronájmem prostor všech komerčních projektů společnosti v České republice, včetně budovy Jupiter, první fáze kancelářského komplexu Explora Business Centre v Praze 5. Quinlan Private Golub před nedávnem oznámil podpis dvou nových nájemních smluv v rámci budovy Jupiter s českým developerem Trigema a japonskou automobilkou Honda. Jiří bude zodpovědný za úspěšný pronájem tohoto i dalších kancelářských projektů, které společnost v budoucnu v České republice realizuje.

Před svým příchodem ke QPG pracoval Jiří pro několik předních realitních společností se sídlem v České republice. Od roku 2006 působil jako obchodní manažer nových projektů u Immorent ČR. Dva roky strávil v oddělení pronájmu komerčních prostor realitní agentury Knight Frank a v minulosti pracoval také na různých pozicích pro realitní a účetní firmy v Sydney. V současné době Jiří studuje program MBA. V roce 2001 získal titul v oboru marketing a následně v roce 2002 ukončil studium v oborech obchod a realitní management.

Peter Pis

Peter Píš bude zodpovědný za pronájem všech komerčních nemovitostí společnosti na Slovensku, včetně rozpočtu a marketingových aktivit souvisejících s obchodními aspekty projektů. Bude mít na starosti koordinaci požadavků a potřeb klientů a bude také jednat s externími partnery, konzultanty a poradci v rámci obchodní strategie jednotlivých projektů. Nadto budou jeho povinnosti zahrnovat průzkum trhu se zaměřením na akviziční potenciál a vyhledávání vhodných příležitostí pro projekty na míru na Slovensku.

Předtím, než začal pracovat pro QPG, působil Peter dva roky jako konzultant prodeje a od roku 2007 jako ředitel oddělení pronájmu a investic u společnosti Tatra Real, a. s., v Bratislavě. V roce 2006 začal studovat magisterský program MBA, který by měl dokončit na konci tohoto roku. Peter vystudoval obor Business Administration na City University Bratislava a obor cestování a turistika na Clarendon College v Sydney.

Přidejte si Jiřího Linharta do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

ŠkoFIN

Novým jednatelem ŠkoFINu odpovědným za oblast obchodu a marketingu se stává od 1. 8. 2008 pan Stefan Rasche. Dosavadní jednatel pan Joern A. Kurzrock se po svém 2,5letém působení na této pozici rozhodl přijmout další výzvy v rámci mateřské společnosti Volkswagen Financial Services AG.

Pan Stefan Rasche byl od roku 2004 do roku 2008 jednatelem zodpovědným za ekonomicko - administrativní záležitosti ve Volkswagen Bank Polska S.A.. Jeho bohatá profesní kariéra byla vždy spjata s finančním sektorem. V letech 1986-90 pracoval v Deutsche Bank, kde byl zodpovědný za obchodní finance. Od roku 1990 pan S. Rasche zastával různorodé pozice v rámci Volkswagen AG, zpočátku ve finančním oddělení v centrále firmy v Německu ve Wolfsburgu a poté na pobočkách firmy v zahraničí. V letech 1999-2000 pracoval jako vedoucí odd. Treasury ve Škodě Auto v Mladé Boleslavi v České republice a později, v letech 2001-2003, se stal vedoucím dvou společností Volkswagen AG registrovaných v irském Dublinu: Volkswagen Investments Ltd a Volkswagen Bank GmbH. Je mu 46 let, je německé národnosti a komunikuje v českém jazyce.

Přidejte si Stefana Rasche do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Canon

Antonin Broz

Antonín Brož převzal od 1. srpna 2008 regionální pozici 4CE/CZ Channel Director – Distribution. Pan Brož dříve působil jako General Manager v distribuční společnosti, v Canonu bude odpovědný za prodejní aktivity tohoto kanálu jak na úrovni 4CE, tak i na lokální úrovni České republiky.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

AI i její tvůrci před soudem

Pavel Houser , 22. duben 2018 09:30
Pavel Houser

John Kingston z anglické University of Brighton poskytl pro The Register svůj pohled na právní odpov...

VíceRSS 

Zprávičky

Před 25 lety byl zpřístupněn webový prohlížeč Mosaic

ČTK , 21. duben 2018 15:22

Mosaic se zrodil v průběhu roku 1992 v hlavě Marca Andreessena a jeho kolegy Erica Biny....

Více 0 komentářů

Těžba bitcoinů při kurzu pod 8 600 dolarů je ztrátová

ČTK , 20. duben 2018 11:21

Analytici se domnívají, že poptávka po hardwaru pro těžbu bitcoinů dál klesne, stejně jako cena kryp...

Více 0 komentářů

Netflixu prudce stoupají příjmy i počet odběratelů

ČTK , 20. duben 2018 09:36

Čistý zisk ve čtvrtletí stoupl na 290,1 milionu dolarů, neboli 64 centů na akcii....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zájem o přijímače s digitálním rádiem je minimální

ČTK , 20. duben 2018 08:00

Český rozhlas na konci loňského roku rozšířil pokrytí digitálním signálem na 40 % populace....

Více 3 komentářů

eMan vykupuje zpět podíl Jablotronu

Pavel Houser , 19. duben 2018 14:32

Strategie obou společností se po více než 2 letech propojení rozcházejí, kontrolu nad firmou získáva...

Více 0 komentářů

Facebook reaguje na nové normy EU, cílená reklama ale nepřestane

ČTK , 19. duben 2018 10:26

Facebook se začal dotazovat svých uživatelů, zda může v jejich fotografiích a videích používat techn...

Více 2 komentářů

Ruské úřady vs. Telegram

ČTK , 19. duben 2018 08:00

Začaly se objevovat informace o rozsáhlých výpadcích služeb, které se sporem nijak nesouvisejí....

Více 0 komentářů