Programu Adobe Photoshop je dvacet

19. únor 2010 15:53 0 komentářů

Praha, 19. února 2010 – Software Adobe® Photoshop®, který změnil definici kreativity v digitální éře, oslavuje dnes dvacáté výročí. Fanoušci Photoshopu na celém světě oslavují dopad, jaký měl jejich oblíbený software na všechny oblasti fotografie, umění, designu, publikování a obchodu. Ve Spojených státech bude dnes Národní asociace profesionálních uživatelů Photoshopu (NAPP) pořádat v divadle Palace of the Fine Arts v San Francisku speciální oslavu 20. výročí Photoshopu pro více než tisíc návštěvníků. Této akce se zúčastní hlavní viceprezident pro kreativní řešení u Adobe John Loiacono, stejně jako viceprezident pro management produktu Photoshop Kevin Connor, spolutvůrce Photoshopu Thomas Knoll a známý creative director Adobe a evangelista Photoshopu Russell Brown. Chcete-li být součástí těchto oslav a sledovat jejich živé webové vysílání, navštivte web http://www.photoshopuser.com/photoshop20th.

Oslavy budou dále pokračovat v Japonsku, jihovýchodní Asii a po celé Evropě. Na počest tohoto 20. výročí bude pobočka Adobe Germany pořádat speciální dvacetihodinový online maratón, ve kterém vystoupí více než 15 místních expertů na Photoshop, kteří budou pro fanoušky programu živě předvádět své oblíbené tipy a triky. V Indii a ve Francii se pořádají digitální tvůrčí soutěže, které předvedou práci uživatelů programu Photoshop. Televize Adobe TV bude v den výročí vysílat speciální pořad na webu http://tv.adobe.com/go/photoshop-20th-anniversary, kde se poprvé po 18 letech znovu sejde původní „tým Photoshopu“, bude diskutovat o své práci v počátcích tohoto softwaru a předvede Photoshop 1.0 na renovovaném počítači Macintosh.

Komunita kolem programu Photoshop také online zveřejňuje své oblíbené historky na stránce programu na Facebooku s více než 400 000 fanoušky, která představuje centrum pro posouzení celosvětového významu tohoto produktu. Nová záložka „Celebrate“ (Oslavujte) nabídne uživatelům logo 20. výročí, které si již mnozí ve Photoshopu přizpůsobili a použili jako náhradu svého obrázku v profilu uživatele. S týmem programu Photoshop se můžete spojit na stránkách http://www.facebook.com/Photoshop nebo http://twitter.com/photoshop. Na Twitteru přidejte ke svým příspěvkům o tomto výročí tag #PS20.

„Celých 20 let hrál Photoshop mnoho různých rolí – dal kreativním lidem možnost vytvářet úžasné obrazy, které měly vliv na každou součást naší vizuální kultury, a zpochybnil naše vidění svou schopností transformovat fotografie,“ řekl Shantanu Narayen, prezident a výkonný ředitel společnosti Adobe. „Bez přehánění můžeme říci, že Photoshop díky miliónům tvůrčích zákazníků změnil způsob, jak se svět na sebe dívá.“

Vliv Photoshopu je všude – na tabulích billboardů, obálkách časopisů, v úspěšných filmech, a dokonce i na hrnečku, ze kterého každé ráno pijete kávu. To vše pravděpodobně přišlo do styku s tímto softwarem. Více než 90 % kreativních profesionálů má na svém počítači Photoshop a tento program dnes využívají profesionální fotografové, grafici nebo zadavatelé reklamy, stejně jako architekti, technici a dokonce i doktoři. Ať je to oživení filmových vizuálních efektů v kasovním trháku Avatar, pomoc při záchraně životů ve spolupráci s odděleními soudního lékařství a Centrem pro pohřešované a zneužívané děti, nebo vytváření obrazů, u kterých je obtížné prostým okem poznat, zda jsou reálné nebo umělé, Photoshop nadále nachází nová využití a nové příznivce.

Jak to všechno začalo

V roce 1987 vyvinul Thomas Knoll program zobrazující obrazové body, nazvaný Display. Byl to jednoduchý program pro předvádění obrazů ve stupních šedi na černobílém monitoru. Ale ve spolupráci se svým bratrem Johnem Knollem začali přidávat další funkce, které umožnily zpracovávat soubory digitálních obrazů. Program nakonec upoutal pozornost vlivných lidí oboru a v roce 1988 se společnost Adobe rozhodla licencovat tento software, pojmenovala ho Photoshop a v roce 1990 vydala jeho první verzi.

„Před dvaceti lety společnost Adobe předpovídala, že se bude měsíčně prodávat 500 kopií programu Photoshop,“ řekl Thomas Knoll, spolutvůrce programu Photoshop u Adobe. „Snad můžeme prohlásit, že jsme tyto odhady zdaleka překonali! Je úžasné si představit, že dnes tento software používají milióny lidí. Věděli jsme, že máme ve svých rukou převratnou technologii, ale nikdy jsme neočekávali, jak moc to poznamená všechny obrazy, které kolem sebe vidíme. Možnost umístit někoho věrohodně do obrazu byla jen začátkem kouzelnických triků programu Photoshop.“

V průběhu své dvacetileté historie se Photoshop podstatně rozvinul, z původního jednoduchého zobrazovacího programu na široce populární aplikaci, která má na celém světě přes 10 miliónů uživatelů. S každou další verzí přinesla společnost Adobe další technologické inovace, které popírají pojem „nemožné“. Vrstvy, zavedené ve verzi Photoshop 3.0, dávají návrhářům možnost vytvářet složité kompozice snadněji než dříve. Nástroj retušovací štětec, další převratná funkce zavedená ve verzi Photoshop 7.0, umožnila uživatelům magicky retušovat obrazy a odstranit kazy nebo pomačkání předlohy se zachováním osvětlení a textury. Názvy nástrojů programu Photoshop, jako je oříznutí, guma, rozostření a ztmavení nebo zesvětlení se staly součástí vyjadřování tvůrčích pracovníků na celém světě.

Tým Photoshopu těží ze svého rozvinutého programu beta testování, s aktivními a hlasitě se projevujícími uživateli, kteří již po léta posílají své požadavky a pomáhají formovat vývoj nových funkcí. Společnost

Rodina produktů Adobe Photoshop

Společnost Adobe nabízí pod značkou Photoshop celou řadu standardních i na webu hostovaných řešení pro všechny úrovně uživatelů, vycházejících z historie inovací a vedoucího postavení Photoshopu. Každý produkt v rodině Photoshopu dává uživatelům z celého spektra digitálních zkušeností možnost spravovat, upravovat, vytvářet a předvádět obrazy.

Srdcem rodiny produktů Photoshop jsou programy Photoshop CS4 a Photoshop CS4 Extended, poskytující nesrovnatelný výkon a volnost úprav. Program Photoshop Lightroom® se zaměřuje na potřeby pracovních postupů pokročilých amatérů a profesionálních fotografů, kterým pomáhá spravovat, vyhledávat, vylepšovat a působivými způsoby předvádět jejich obrazy. Software Photoshop Elements poskytuje snadno dostupné nástroje a volby sdílení pro ty, pro které je fotografování koníčkem. Občasní fotografové mohou snadno a rychle sdílet a upravovat fotografie pomocí jednoduchých gest na svých telefonech iPhone nebo Android. Webová služba Photoshop.com doplňuje řadu produktů Photoshop a nabízí online sdílení fotografií, jejich úpravy a možnosti hostování pro každého.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Jak srovnávali jablka s hruškami

Pavel Houser , 27. květen 2017 14:30
Pavel Houser

Absurdní patent či ochranná známka, respektive absurdní výsledek sporu? A že je hloupost srovnávat j...

Více





RSS 

Zprávičky

Trendy v affiliate marketingu pro rok 2017

ITBiz.cz , 29. květen 2017 12:30

Posilování role mobilních zařízení v e-komerce a sledování uživatelů napříč zařízeními jsou hlavní l...

Více 0 komentářů

Zavedení EET se projevilo i na oblibě metod platby v e-shopech, některé zrušily platbu kartou

ČTK , 29. květen 2017 12:09

EET zasáhlo především ty úplně nejmenší hráče na trhu. Raději možnost platby kartou, která se v EET ...

Více 1 komentářů

Italský soud zrušil zákaz aplikace Uberu v zemi

ČTK , 29. květen 2017 08:00

Italská vláda slíbila, že do konce letošního roku zavede jasnější pravidla hospodářské soutěže....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Pracovní nabídky v SAP Services připravují roboti

Pavel Houser , 28. květen 2017 08:00

Ve společnosti SAP Services se podařilo zautomatizovat tvorbu pracovních nabídek napříč různými země...

Více 1 komentářů

Výdaje na reklamu na webech v dubnu stouply na 652 milionů Kč

ČTK , 27. květen 2017 09:04

Seznam získal 240 milionů, Mafra inkasovala 118 milionů a Economia 76 milionů korun....

Více 0 komentářů

Dell EMC podporuje transformaci IT s novými produkty pro open networking

Pavel Houser , 26. květen 2017 14:46

Přepínače Dell EMC pro Open Networking tvoří spolu se servery PowerEdge čtrnácté generace a špičkový...

Více 0 komentářů

Hodnota bitcoinu stoupla na nový rekord přes 2400 dolarů

ČTK , 26. květen 2017 09:23

K růstu bitcoinu přispívá příliv nového kapitálu a růst poptávky po dalších digitálních měnách....

Více 0 komentářů