Malý průvodce veletrhy Invex a Digitex 2007

Štěpán Beneš, 17. říjen 2007 00:00 5 komentářů

Muž
Příští týden budou otevřeny brány veletrhů Invex a Digitex 2007. Přestože nám skoro žádná oslovená IT firma neprozradila své plány, zjistili jsme pro vás řadu zajímavých konferencí a akcí. Letos bude možné výstaviště navštívit také o víkendu. Pořadatelé věří, že se tím návštěvnost ještě zvýší. Minulý rok navštívilo veletrhy přibližně 100 000 lidí, 828 novinářů a své produkty přijelo předvést 580 vystavovatelů.

Stickfish na Invexu

Vrchol IT sezóny pro novináře, IT odborníky, podnikatele i pro veřejnost - letošní 17. ročník veletrhu Invex a Digitex - slibuje zajímavý program. Pojďme si ho jen stručně projít a možná vás, kteří trochu váháte s návštěvou, inspirovat.

Veletrhy Index a Digitex se letos uskuteční v rozmezí dnů 23. – 27. 10. 2007., což je trochu překvapivě úterý až sobota. K tomuto kroku se pořadatelé odhodlali zejména proto, aby kromě IT odborníků oslovili i více veřejnosti. Nejvíce návštěvníků očekávají pořadatelé právě v sobotu. Samotní vystavovatelé byli pak ke škodě nás všech poměrně nesdílní a evidentně se jim moc nechtělo prozrazovat nic předem. Jednotlivé dny jsou ale tematicky rozčleněny a nabídnou krom prezentace samotných vystavovatelů i velké množství konferencí, které stojí za to vyzdvihnout. Pokusil jsem se vybrat ty nejzajímavější, i když je to z tak velkého množství zajímavých událostí pochopitelně složité.

Úterý ve znamení měst a obcí

Úterý je Den státní správy a samosprávy. Stěžejní událostí v rámci tématu tohoto dne bude jistě konference s názvem "E-vize krajů, měst a obcí - elektronizace státní správy", která nabídne zajímavý blok vyplněný především otázkami využití IT systémů v různých oblastech státní správy – namátkou třeba bezpečnost, komunikace, elektronický podpis a další. Tuto konferenci slibuje zahájit samotný ministr vnitra Ivan Langer a projekt eJustice by měl na samý závěr přijít představit ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Kromě těchto dvou osobností budou jednotlivé přednášky konference pochopitelně naplněné odborníky z jednotlivých oborů.

Dvě konference konající se ve stejný den budou věnovány podnikovým informačním systémům, další pak například energii budoucnosti, novým webovým řešením, elektronické komunikaci i problematice digitální televize. Den bude uzavřen již tradičním společenským večerem spojeným s předáním prestižních ocenění.

Středa: podnikové informační systémy

Podniková a ICT řešení – to je téma druhého dne veletrhu středy. Hlavní konferencí dne bude zřejmě ERP Fórum – výběr a přínosy ERP systémů v podnikové praxi. Konference začne už v úterý a vyplní velkou většinu středy i dalších dnů veletrhu. Aktuální trendy a řešení v podnikových systémech budou prezentovány pod taktovkou partnerů této konference, společností Abra Software, DC, J.K.R., LCS International a SAP. Speciálními tématy konference budou IT řešení pro výrobní podniky a zvláštní téma bude věnováno i možnostem financování z fondů Evropské unie.

Čtvrtek: navažte kontakty

Čtvrtek je pak dnem prodejního řetězce IT a CE. Kam se mají ubírat vaše kroky v tento den, pokud jste prodejcem IT či firmou vyrábějící v oboru? Jistě k Reseller Meeting Pointu. Zde na vás nečeká žádná přednáška ani diskuze, ale spíše nerušené prostředí k výměně kontaktů a navázání nových obchodních příležitostí mezi výrobci, prodejci a distributory. Vstup je vázán na registraci.

Pátek: antivirová konference

V pátek už se očekává první příval neodborné i odborné veřejnosti a tento den je tématicky věnován veřejnému sektoru. Hlavní výplní dne by se mohla stát například antivirová konference pořádaná v pavilonu G1. Ta slibuje účast odborníků ze společností zabývajících se bezpečností, například od Esetu, Grisoftu a McAfee. Zajímavá by mola být i konference eHealth - informační systémy ve zdravotnictví zaměřená na implementaci IT systémů do nemocnic apod.

Sobota: bavte se hrami

Poslední den veletrhu (sobota) bude patřit hlavně zábavě. Končit bude ERP fórum i Franchising Point, a tak den bude patřit spíše ostatním akcím, jako je Future park, Technologie a design, Gamelife či Fotoaréna. Tyto akce probíhají po celý veletrh, ale v sobotu, kdy se neočekává zřejmě největší nápor návštěvníků z řad neodborné veřejnosti, nebudou zastíněny větším množstvím specializovaných tématických konferencí.

Jak se k tomuto dnu postaví vystavovatelé, se nám zjistit nepodařilo, je ale jasné, že tento den bude patřit zejména Digitexu. Nejlépe situaci shrnul marketingový manažer společnosti Cígler software Tomáš Bobek: "Být prodejcem oslovujícím běžného spotřebitele v oblasti spotřební elektroniky a digitální zábavy, rozhodně bych si pro tyto návštěvníky nějaký zajímavý program připravil", řekl pro ITBiz. Zda ho společnosti vezmou za slovo, si budete muset ověřit na vlastní kůži, popřípadě si počkat na reportáž přímo z dění veletrhu.

Manažer marketingu Zoner software s.r.o. Pavel Rek prozradil, že na celý průběh veletrhu jeho společnost chystá spíše program pro širší veřejnost, včetně ukázky seskoku padákem s možností vyhrát tandemový seskok, a rozsáhlé vizuální prezentace s možností vyhrát "víkend snů" v jednom ze čtyřkolových miláčků společnosti Porsche Brno. Také se budete moci přiučit, jak se pracuje s digitální fotografií v programu Zoner Photo studio.

Jako jedna z mála nám prozradila své záměry společnost Novell. Na veletrhu má mít velký stánek s rozlohou 400 metrů čtverečních. A co nám společnost představí? Návštěvníci stánku se mohou těšit na Novell Open Enterprise Server II, novou verzi řešení postaveného na SUSE Linux Enterprise platformě a Netware. Prezentovat se budou také operační systémy SUSE Linux Enterprise Server a SUSE Linux Enterprise Desktop pro podnikové nasazení.

Pozornost bude rovněž věnována sadě aplikací pro malé a středně velké podniky a organizace Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition. Domácím uživatelům nabídne Novell novou verzi komunitní linuxové distribuce openSUSE 10.3 s nejnovějšími verzemi uživatelského prostředí GNOME a KDE.

Z dalšího programu pak společnost slibuje řadu přednášek odkrývajících přínosy nasazení řešení Novellu "nejen pro rozvoj podnikání". Pro veřejnost je pak připravena prezentace o možnostech hraní her na počítačích se systémem Linux či použití Linuxu v mobilních telefonech.

Doprovodné akce

Je nesmírně těžké vybrat s rozsáhlého programu to nejlepší – zde více než jinde platí, že každý jsme jiný a každého také něco jiného zajímá. Doplňme tedy jen, že po celé konání veletrhu bude probíhat řada akcí, například „Future Park" zaměřený na aplikaci IT ve vědě a technice nebo „Technologie a design", která potěší každé designu chtivé oko. Zajímavý bude jistě i prostor „Testovací centrum digitálne.cz", kde bude probíhat testování spotřební elektroniky „naživo". Produkty ze sféry digitální fotografie pak jistě dokonale představí akce „Fotoaréna powered by IDIF", která slibuje nejzajímavější digitální fotoaparáty dneška a také řadu odborných přednášek.

Po celý veletrh bude probíhat Job Fair, který nabídne možnost zaměstnání v IT oborech. Letos premiérově bude tomuto tématu věnována zesílené pozornost. Pořadatelé veletrhu se snaží firmy vystavující v části Job Fair přilákat statistikou návštěvníků. Podle nich tvoří 85 procent návštěvníků veletrhu muži v průměrném věku 31 let a téměř 30 procent návštěvníků má vysokoškolské vzdělání. Pro personalisty to tak prakticky znamená až 12 tisíc potenciálních kvalitních IT zaměstnanců.

Mistrovství v profesionálním hraní

Pokud snad patříte mezi nadšence počítačových her, nezklame ani akce „Game life powered by HP". Po celý týden zde budou probíhat přednášky na různá témata od vývoje her pro různé formáty až po představení herních novinek. Progamingové nadšence pak asi pohltí Index-Digitex Cup 2007, kde si to rozdají profesionálové v několika různých hrách v rámci finále Mistrovství ČR 2007 v profesionálním hraní počítačových her. Zde bude jistě na co se při kávě dívat, i pokud mezi herní nadšence zrovna nepatříte.

A pokud jste novináři? Pak vám možná pomůže novinka společnosti T-Mobile, která, ač zde nebude mít svojí expozici, otevře v rámci veletrhu tiskové centrum. "Tiskové středisko je umístěno v centru dění v pavilonu G1 a nabízí technické a informační zázemí. Žurnalisté budou mít mj. možnost využít notebooky a vysokorychlostní připojení na Internet, získat zajímavé informace a samozřejmě se také občerstvit v příjemném prostředí," lákala nás manažerka firemní komunikace a tisková mluvčí T-Mobile Martina Kemrová.

Veletrhu Invex se letos zúčastní také společnost Stickfish, která vydává ITBIZ.cz a AbcLinuxu.cz. Vystavovat bude na společném stánku firmy Sun Microsystems.

Celkově vzato, přestože se mnoho důležitých firem Invexu letos nezúčastní, program ani seznam vystavovatelů není rozhodně nezajímavý.

Související


Petr Ondrášek: Internet není hrobařem veletrhů
Komiks: veletrhy Invex a Digitex se blíží


Komentáře

ashik #1
ashik 21. říjen 2007 23:35

Mate v clanku chybu, v odstavci "Vrchol IT sezóny" se veletrh se nemenuje index ale invex.
To by se tak velkymu serveru jako je itbiz.cz nemelo stavat navozuje to dojem ze clanky vubec neprochazi jakou koliv jazykovou korekturou!!!!!!!!!!!

Radim Hasalík #3
Radim Hasalík 22. říjen 2007 00:19

Články prochází korekturou. Tato chyba byla opravena. Omlouváme se.

Š. Beneš #4
Š. Beneš 22. říjen 2007 15:53

Dobrý den, omlouvám se i já, jako autor článku. Zkuste si napsat slovo Invex do wordu a uvidíte co se stane;o) Tyto chyby v automatických opravách bohužel občas přehlédnu a ač jsem článek "odindexoval" a "naInvexoval", toto poslední slovíčko mi uniklo.

ashik #2
ashik 23. říjen 2007 11:05

Dobrý den, omlouvám se i já, jako autor článku. Zkuste si napsat slovo Invex do wordu a uvidíte co se stane;o) Tyto chyby v automatických opravách bohužel občas přehlédnu a ač jsem článek "odindexoval" a "naInvexoval", toto poslední slovíčko mi uniklo.

Zkuste pouzivat open office ten takove to veci nedela :-)

postpat #5
postpat 24. říjen 2007 09:23

máte ten index i v poslední větě článku;)))
stanou se horší věci ale kazí to dojem...

RSS 

Komentujeme

CCDO: další zkratka na obzoru?

Pavel Houser , 17. květen 2018 09:00
Pavel Houser

Nová náplň práce CIO a ředitelé přes zákazníky, respektive zákaznická data....

VíceRSS 

Zprávičky

ČR má v Evropě 3. nejvyšší platbu za 1 GB mobilních dat

ČTK , 20. květen 2018 16:04

Ve výši průměrného měsíčního tarifu patří ČR s 33 dolary k evropskému průměru....

Více 0 komentářů

Algotech a Sugar Factory se spojují

Pavel Houser , 19. květen 2018 09:00

Společnost Algotech oznámila převzetí společnosti Sugar Factory, českého dodavatele řešení pro řízen...

Více 0 komentářů

Infineon postaví za 1,6 mld. eur novou továrnu na čipy v Rakousku

ČTK , 19. květen 2018 08:00

Infineon je předním světovým producentem polovodičových řešení, v loňském fiskálním roce dosáhl trže...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Výrobce displejů Japan Display měl loni rekordní ztrátu

ČTK , 18. květen 2018 12:00

Dodavatel Applu doplácí na pozdní zavedení výroby OLED, v iPhone X Apple používá displeje od Samsung...

Více 0 komentářů

Toshiba smí prodat čipovou divizi

ČTK , 18. květen 2018 09:00

Firma se snaží vzpamatovat z účetního skandálu, před 3 lety přiznala rozsáhlé nesrovnalosti v účetni...

Více 0 komentářů

Nová varianta ransomwaru SynAck je schopná obejít zabezpečení

Pavel Houser , 18. květen 2018 08:00

Technika Process Doppelgänging zahrnuje bezsouborovou injektáž kódu, která využívá zabudované funkce...

Více 0 komentářů

YouTube spouští novou hudební streamovací službu

ČTK , 17. květen 2018 10:49

Nová verze YouTube Music provázená reklamami bude nabízena zdarma....

Více 1 komentářů