Acer Chromebook 14 for Work: prvotřídní výkon, vysoká spolehlivost

27. duben 2016 14:00 0 komentářů

Společnost Acer dnes představila svůj nový Chromebook 14 for Work, první chromebook s 6. generací procesorů Intel® Core™, navíc s odolnou konstrukcí, aby splňoval požadavky podniků či vládních a institucionálních uživatelů. Acer Chromebook 14 for Work poskytne mimořádně vysoký výkon a dlouhou, až dvanáctihodinovou výdrž na baterii.

Jde také o první notebook na světě, který nabízí sklo Vibrant Corning® Gorilla® Glass, které poskytuje firemním uživatelům flexibilitu v možnosti návrhu horního krytu s pomocí fotorealistických obrázků. Navíc je velmi pevné a odolné vůči poškrábání.

Nový Chromebook je kompatibilní s iniciativou Google Chrome for Work zajišťující špičkové zabezpečení, správu a odolnost pro podniky, vládu, instituce i uživatele z malých firem.

Acer Chromebook 14 for Work
Acer Chromebook 14 for Work
Acer Chromebook 14 for Work se snadno nasazuje a spravuje i při velkém množství zaměstnanců a kanceláří. Také správci sítí ocení snadnost aktualizací, konfiguraci aplikací, využívání rozšíření a další výhody. Chromebooky navíc chrání zaměstnance firmy a firemní data pomocí nejnovějších bezpečnostních protokolů a automatických aktualizací.

„Podnikoví, firemní a institucionální uživatelé mají přemíru důvodů proč zvolit nový Acer Chromebook 14 for Work,“ řekl Jerry Hou, generální ředitel divize firemních a oddělitelných notebooků, byznysových IT produktů společnosti Acer. „Neuvěřitelně robustní konstrukce, jež splňuje náročné vojenské standardy, poskytne těmto organizacím spolehlivý produkt, který lze používat při celé řadě podmínek a za různého počasí, zatímco se špičkový procesorový výkon postará o maximální produktivitu zaměstnanců.“

Podle dat společnosti Gartner, je skupina Acer díky více než 33% podílu na trhu v roce 2015 přední světovou značkou chromebooků.

Vysoký výkon; dlouhá výdrž na baterii

Acer Chromebook 14 for Work je prvním chromebookem osazeným procesory 6. generace Intel Core, aby uživatelům znatelně výkon oproti předchozí. Díky tomu umožňuje Chromebook 14 for Work uživatelům snadnou práci na více úlohách současně – s více aplikacemi a dokumenty pro vyšší produktivitu na cestách, v terénu nebo při pobytu mimo kancelář. HD modely také poskytnou výdrž na baterii až 12 hodin, zatímco Full HD až 10 hodin.(2) K dispozici jsou dvě možnosti klávesnice: modely se standardní a podsvícenou klávesnicí pro vyšší efektivitu práce na špatně osvětlených místech.

Odolná robustní konstrukce splňující vojenské standardy

Acer Chromebook 14 for Work se může pochlubit funkcemi zvyšujícími jeho odolnost. Klávesnice je odolná vůči polití a poskytuje tak ochranu proti polití kapalinou o objemu až 330 ml. Její unikátní systém odtokového žlabu pod klávesnicí a touchpadem odvádí kapalinu skrz dva otvory – pryč od vnitřních komponent a ven ze spodní části šasi. Chromebook 14 for Work byl testován tak, aby vydržel tlak o váze až 60 kg, stejně jako pád z výšky až 122 cm.

Acer Chromebook 14 for Work se může pochlubit velmi robustní konstrukcí, která obstála v přísných testech v souladu s náročnými vojenskými standardy armády USA MIL-STD 810G.(1) Tato armádní specifikace testování ověřuje robustnost, odolnost a kvalitu konstrukce notebooku Chromebook 14 for Work při testování 8 parametrů: pád z výšky 122 cm, vysoká teplota, nízká teplota, vlhkost, vibrace, déšť, písek a prach. Díky sklu Vibrant Corning Gorilla Glass, neuvěřitelně tvrdému a odolnému vůči poškození, mohou firemní uživatelé navrhnout horní kryty svých notebooků Chromebook 14 for Work v celé organizaci pomocí živých a fotorealistických obrázků v rozlišení odpovídajícím vysoce kvalitnímu tisku na papír pro jedinečný a konzistentní vzhled napříč celou organizací.

„Corning se těší na spolupráci se společností Acer při uvedení prvního notebooku na světě se sklem Vibrant Corning Gorilla Glass,“ řekl Scott Forester, ředitel Gorilla Innovations, Corning Gorilla Glass. „Díky patentované technologii Corning nyní mají firemní zákazníci společnosti Acer možnost překonat omezené barevné možnosti s vícebarevnými fotorealistickými snímky na notebooku Chromebook 14 for Work. Jelikož je obraz vytištěn na špičkové krycí sklo Corning, budou obrázky stejně odolné, živé a krásné, jako sklo, na kterém jsou vytištěné.“

Velký displej v kompaktním těle, funkce pro lepší spolupráci a produktivitu

Velký 14" displej byl navržen tak, aby se vešel do šasi, které je obvyklé pro 13,3" displeje. Extrémně úzký rámeček poskytuje uživatelům pohlcující zážitek, když si budou vychutnávat obsah na displeji, a zároveň snižuje celkovou velikost notebooku. Acer Chromebook 14 for Work se tak může pochlubit kompaktní konstrukcí s hmotností pouhých 1,45 kg a rozměry jen 330,9 × 227 × 22,4 mm.

Displej bude k dispozici buď s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080 px) nebo HD (1 366 × 768 px), oba typy displejů zajišťují jasný a zřetelný text i grafiku, stejně jako až 170°pozorovací úhly. Chromebook 14 for Work navíc díky antireflexním vlastnostem displejů ComfyView šetří zrak.

S notebookem Chromebook 14 for Work se můžete těšit na efektivní skupinové videokonference díky 720 webkameře s rozlišením 1 280 × 720 px a nahrávání HD audia i videa. Webkamera podporuje HDR (High Dynamic Range), stejně jako široké zorné pole a samozřejmostí je špičkový zvuk, dvojice stereo reproduktorů a integrovaný digitální mikrofon.

Snadná správa a zabezpečení chromebooků Acer

Operační systém Chrome OS je automaticky aktualizován a tím chráněn proti neustále se měnícím online hrozbám, jako jsou viry či malware. To ocení především IT správci, kteří jsou zodpovědní za ochranu cenných firemních dat a zabezpečení sítě. Pro ně je nastavení a správa chromebooků Acer intuitivní a efektivní. Na webovém rozhraní postavená správa zařízení Chrome Device Management umožňuje vzdálenou správu aplikací a více než 200 politik napříč všemi zařízeními Chrome v síti.

Acer Chromebook 14 for Work je vybaven integrovaným řešením TPM (Trusted Platform Module) pro ochranu souborů, dokumentů a fotografií bezpečně v cloudu díky 100 GB prostoru na Google Drive.(5) Tím je zajištěno, že budete mít k dispozici vždy tu nejaktuálnější verzi souboru, a to i v případě, že dojde ke ztrátě či odcizení chromebooku. Zařízení může být dokonce sdíleno více zaměstnanci v rámci podniku či organizace, každý z nich tak má jedinečné přihlašovací údaje k účtu. Uživatelé také mohou přistupovat k souborům v režimu offline, a dokonce i otvírat a upravovat dokumenty Microsoft® Office, stejně jako dokumenty Google Docs.

Udržuje zaměstnance ve spojení, dostupný v několika konfiguracích

Chromebook 14 for Work je vybaven portem USB 3.1 typ C, který umožňuje rychlý přenos dat, zvuku i videa rychlostí až 5 Gb/s. Kromě toho poskytuje uživatelům větší pohodlí, protože přes něj lze Chromebook 14 for Work nabíjet, nebo využít chromebook k nabíjení ostatních externích zařízení. Pomocí chromeboku lze také zobrazit HD video a přehrát zvuk na externím displeji či televizoru, a to prostřednictvím portu HDMI. Zaměstnanci budou moci být neustále ve spojení díky rychlé dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac s technologií 2×2 MIMO.(6) K chromebooku lze také připojit různé příslušenství prostřednictvím rozhraní Bluetooth 4.2.

Acer Chromebook 14 for Work bude k dispozici v několika konfiguracích, buď s 32GB nebo 16GB eMMC úložištěm a s 8 GB, 4 GB nebo 2 GB dvoukanálové paměti LPDDR3 SDRAM.(7)

Volitelný dok USB Type-C Dock rozšíří možnosti chromebooku

Pro rozšíření schopností notebooku Chromebook 14 for Work k němu mohou uživatelé připojit pomocí jediného kabelu dok Acer USB-Type-C a snadno jej tak přeměnit na výkonnou pracovní stanici. Tento praktický a kompaktní dok umožňuje zobrazovat vysokorychlostní video, zvuk i datové přenosy a udržuje pořádek na pracovním stole s možností okamžitého připojení několika monitorů a dalších zařízení současně. Může se také pochlubit všemi možnými konektory, které firemní uživatelé potřebují – nechybí mu DisplayPort, HDMI, dva porty USB 3.1 typ C a tři porty USB 3.1 typ A, stejně jako zvukový vstup pro mikrofon nebo výstup pro připojení reproduktorů.

Cena a dostupnost

Některé modely Acer Chromebook 14 for Work (CP5-471) budou v oblasti EMEA k dispozici již v květnu za cenu od €249.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost závisí na zemi prodeje. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Jak probíhá adopce cloudu

Pavel Houser , 16. únor 2018 09:45
Pavel Houser

Cloud už neznamená jen SaaS, jenže… K dispozici je řada analýz i prognóz, které dokládají, jak se po...

Více
RSS 

Zprávičky

O2 navrhne valné hromadě výplatu akcionářům 21 Kč na akcii

ČTK , 19. únor 2018 08:00

Celkově by firma vyplatila na dividendách 5,274 miliardy Kč, tedy 98 % loňského čistého zisku....

Více 0 komentářů

Piezoelektrický jev u jednotlivých molekul umožní nanogenerátory elektrické energie

Pavel Houser , 18. únor 2018 08:00

Piezoelektrický jev odpovídá za vznik elektrického napětí v závislosti na vnějším mechanickém namáhá...

Více 0 komentářů

Také USA obvinily Rusko, že má na svědomí velký loňský kyberútok

ČTK , 17. únor 2018 08:00

Po Británii i Spojené státy obvinily ruskou vládu, že stojí za vlnou kybernetických útoků, která lon...

Více 2 komentářů

Starší zprávičky

Lékařům nebudou letos hrozit pokuty za předpis papírového receptu

ČTK , 16. únor 2018 10:00

"Chceme mít rok na odladění systému a jeho vylepšení," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch....

Více 0 komentářů

Jourová: Facebook a Twitter musejí v ochraně spotřebitelů přidat

ČTK , 16. únor 2018 09:00

Nedostatky prý neodstranil zejména Twitter, naopak změny Google+ se zdají být v souladu s unijními p...

Více 0 komentářů

Senátoři se postavili proti nadměrným sankcím kvůli GDPR

ČTK , 16. únor 2018 08:00

Pokuty musí být vždy přiměřené s tím, že dolní sazba pokuty přitom zcela jistě bude nulová," uvedl m...

Více 0 komentářů

Uber v uplynulém roce prohloubil ztrátu na 4,5 miliardy dolarů

ČTK , 15. únor 2018 11:02

Podnik současně získal více než 14 miliard dolarů z nových investic. ...

Více 0 komentářů