Lenovo přináší uživatelům široké možnosti chytrých zařízení

21. září 2017 16:00 0 komentářů

Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu IFA nová zařízení, která dokazují sílu a potenciál nejmodernějších inteligentních technologií.

Využívají k tomu mimo jiné umělou inteligenci (AI) či rozšířenou (AR) a virtuální realitu (VR). Novinky z dílny Lenovo boří hranice tradičních produktových možností a zůstávají stále cenově dostupné.

Headset pro rozšířenou realitu Lenovo Mirage, zařízení pro virtuální realitu Lenovo Explorer, smartphone Moto X nebo konvertibilní notebook YOGA 920 vám přináší nepřeberné množství možností, jak si vychutnat co nejlepší zážitek z informačních technologií. Řadu nově představených produktů rozšiřuje také 12palcový konvertibilní notebook YOGA 720 a tablet Miix 520 s odnímatelnou klávesnicí, oba vybavené operačním systémem Windows 10, stejně jako monitor ThinkVision P27u.

Lenovo ve spolupráci s firmou Microsoft postupně vytváří vlastní svět virtuální reality Lenovo Explorer, ve kterém už existuje více než 100 herních titulů. Celé zařízení je navržené jako přirozené a cenově dostupné rozšíření vašeho počítače. S Lenovo Explorer můžete snadno využívat balíček nástrojů Microsoft Office, surfovat na internetu či sledovat svůj oblíbený pořad. Dále jsou k dispozici hry pro virtuální realitu či možnost cestování ve 3D. Mimořádný zážitek slibují také 360° a 4K videa. Stačí jen připojit kabel k počítači a během několika minut je vše nastaveno.

Čtvrtá generace smartphonu Moto X má chytřejší fotoaparát, který zvládne víc než jen pořizovat fotografie. Funkce Landmark Detection dělá z fotoaparátu Moto X4 vaše osobní okénko do světa. Stačí zaměřit objektiv na zajímavý objekt a zařízení se vás samo zeptá, zda se chcete dozvědět víc o tom, co právě vidíte. Nebo okořeňte své selfie fotky pomocí funkcí rozšířené reality, která vám umožní přidat do svých snímků a videí zvláštní vrstvu animací.

Nejnovější Moto X4 je zároveň prvním smartphonem Motorola vybaveným předinstalovanou digitální asistentkou Amazon Alexa. Dokonce nemusíte svůj smartphone ani odemknout, abyste si ji mohli vyzkoušet. Ať už jste v hotelu, na návštěvě u kamarádů nebo kdekoli mimo domov, můžete si být jisti, že výhody spojené s používáním Alexy budou neustále s vámi.

Konvertibilní notebook YOGA 920 pokračuje v cestě k ještě chytřejším zařízením pomocí nových funkcí chytrého pera, rozpoznávání hlasu na větší vzdálenost, možností smíšené reality či biometrického zabezpečení a funkce Windows Hello.

Zároveň přináší až osmou generaci procesoru Intel Core i7, operační systém Windows 10 a 13,9palcový 4K IPS dotykový displej téměř bez rámečku. Samozřejmostí je možnost otáčení displeje o 360°, 4 režimy použití a nízká hmotnost pouhých 1,37 kilogramu. Protože řada uživatelů k práci stále potřebuje klávesnici nebo pero, nabízí YOGA 920 pero Lenovo Active Pen 2, které je součástí balení a skvěle se hodí pro použití s funkcí Windows Ink. Díky rozlišení 4 096 úrovní citlivosti je ideální pro malování a pořizování poznámek bez jakéhokoli zpoždění. Lenovo YOGA 920 také disponuje funkcí rozpoznávání hlasu a aplikací Cortana. Ta dokáže zaznamenat hlasové příkazy dokonce i v pohotovostním režimu a to až do vzdálenosti čtyř metrů. Můžete tak pohodlně přehrávat hudbu, kontrolovat dopravní situaci, posílat krátké e-maily nebo třeba sledovat zásilku z internetového obchodu.

Kromě toho přichází YOGA 920 s limitovanými designovými edicemi krycího skla Gorilla Glass: YOGA 920 Vibes navozující dojem „vizuální vibrace”, speciální edice Star Wars YOGA 920 Rebel Alliance a Star Wars YOGA 920 Galactic Empire.

Uživatelé, kteří rádi zobrazují obsah na velkém displeji, mohou svoje zařízení propojit s novým monitorem ThinkVision P27u. Ten má 4K bezrámečkovou obrazovku, bezkonkurenční přesnost barev a rychlou odezvu. Kromě toho nabízí pohodlí a rychlost USB-C konektorů a flexibilní stojánek s možností umístění volitelné zvukové lišty.

Na trh přichází také dvanáctipalcová YOGA 720, která je nejkompaktnějším členem celé modelové řady YOGA. Je tenká necelých 16 milimetrů a váží pouhých 1,15 kilogramu. Je rovněž vybavena aktivním perem, čtečkou otisků prstů a digitální asistentkou Cortana.

Nový tablet typu 2v1 Miix 520 s odnímatelnou klávesnicí a operačním systémem Windows 10 nabízí uživatelům intuitivní cesty k zábavě a vytváření obsahu. Tablet je vybaven až osmou generací procesorů Intel, až 16 GB operační paměti a rychlým SSD diskem s kapacitou až 1 TB. Psaní poznámek či digitální kreslení bude snazší díky digitálnímu peru Active Pen 2, které dokáže rozlišit 4 096 úrovní přítlaku pro maximální přesnost. Uživatelé si také mohou zvolit konfiguraci s podporou softwaru Windows Hello, který díky integrované čtečce otisků prstů zajistí bezpečnější přihlašování. Bohatou výbavu také doplní digitální asistentka Cortana, jejíž mikrofon zaznamená hlasové příkazy až do vzdálenosti 4 metrů, či volitelný fotoaparát 3D WorldView pro pořizování 3D snímků.

V neposlední řadě je třeba zmínit také novinku Star Wars: Jedi Challenges.

Smartphone Moto X4 bude na našem trhu dostupný od října za cenu od 11 999 Kč včetně DPH.

Nové notebooky Lenovo YOGA 720 a YOGA 920 budou na našem trhu dostupné od října za cenu začínající na 21 999 Kč, respektive 38 999 Kč včetně DPH.

Monitor ThinkVision P27u bude na českém trhu dostupný od října za cenu od 16 999 Kč včetně DPH.

Lenovo Miix 520 bude na českém trhu dostupný od listopadu, jeho cena zatím nebyla stanovena.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Další na řadě je bezpečnost

Richard Jan Voigts , 09. říjen 2017 00:00
Richard Jan Voigts

Co všechno lze automatizovat pomocí strojového učení? Larry Ellison, technologický ředitel společnos...

VíceKalendář

24. 10. VeeamON Forum 2017
25. 10.

26. 10.
Profesia days 2017
26. 10. Acronis Roadshow 2017
RSS 

Zprávičky

Electro World v účetním roce zmírnil ztrátu na 92 milionů Kč

ČTK , 20. říjen 2017 12:00

Firma se soustředila na zlepšení prodejní a distribuční sítě a rozšíření sortimentu....

Více 0 komentářů

Dohoda o ochraně dat mezi EU a USA prošla první kontrolou

ČTK , 20. říjen 2017 08:00

Cílem dohody je chránit osobní údaje osob v EU předávané společnostem v USA. ...

Více 0 komentářů

Operátoři: Metro by mohlo být signálem pokryté do konce roku 2018

ČTK , 20. říjen 2017 08:00

Operátoři mají enormní zájem na pokrytí pražského metra, a to na vlastní náklady....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Firmu Moravia IT koupil britský konkurent RWS Holding

ČTK , 19. říjen 2017 21:26

Mezi zákazníky firmy specializující se na lokalizaci a testování softwaru patří např. Microsoft, IBM...

Více 0 komentářů

Státní ústav pro kontrolu léčiv hájí elektronické recepty

ČTK , 19. říjen 2017 10:00

V ČR se vydá 60-70 milionů papírových receptů ročně. Podle ministerstva je elektronizace zdravotnict...

Více 0 komentářů

Ransomware Locky v září masivně útočil ve světě i v ČR

Pavel Houser , 19. říjen 2017 09:30

Locky se neobjevil v Top 10 škodlivých kódů od listopadu 2016....

Více 0 komentářů

Podnikové služby tvoří už 5 % českého HDP

Pavel Houser , 19. říjen 2017 09:00

Podnikové služby v ČR rostly o 19 %, největší boom zažívají centra poskytující IT služby....

Více 0 komentářů