Kdo se spoléhá na SGI UV?
Nemusíme jít moc daleko. Hned v České republice používá servery SGI UV brněnská Masarykova univerzita. Ta se rozhodla pro model UV 100, který škole posloužil jako nástupce starších serverů řady Altix. Hlavní zátěž zde představuje databázový server Oracle, jenž dodává obsah řadě kritických webových služeb.
Větší požadavky má španělská univerzita ve Valencii. Zde byl nasazen server UV 1000, který oproti konkurenci zvítězil zejména díky své škálovatelnosti.
Na této škole umožňuje studentům a výzkumníkům pracovat s velkými objemy dat (problémy „Big Data“) a spouštět náročné simulace.
Konkrétní konfigurace tohoto superstroje je aktuálně 384 výpočetních jader, 2 TB paměti RAM a 18 TB diskového prostoru, čemž vládne SUSE Linux Enterprise Server 11. Slovo „aktuálně“ v předchozí větě je velmi důležité. Až přestane server stačit vyšším nárokům, nebude nutné hledat náhradu – server je možné kdykoliv rozšířit až na maximální možnou konfiguraci.
Opustíme-li úplně typické prostředí škol, najdou se hned další spokojení uživatelé serverů UV. Mezi ně patří anglický The Institute of Cancer Research nebo německé konsorcium HLRN. Široké uplatnění lze najít i v ryze komerční sféře – vysoký výkon je přesně to, co je potřeba pro Business Inteligence, ale i méně příjemné aktivity jako odhalování pojistných podvodů.
Více informací
Více o produktech SGI UV naleznete na produktových stránkách.