• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Průměrná cena baterií do notebooků loni klesla o 12 %

itbiz
3. 1. 2012
| Zprávičky

To alespoň vyplývá z prodejních statistiky internetového obchodu BatteryShop.cz za loňský rok. Loni lidé v e-shopu nejvíce nakupovali baterie do notebooků, poptávka oproti roku 2010 vzrostla o 25 %. Naopak mezi zákazníky opadá zájem o baterie do videokamer či PDA.

ukázka Li-Pol baterie (Apple)

ukázka Li-Pol baterie (Apple)

Průměrná cena baterií určených do notebooků v roce 2011 činila 1 375 korun. Oproti předchozímu roku tak došlo k 12% snížení cen. Stejný pokles ceny lze registrovat i v případě baterií pro mobilní telefony. Jejich průměrná hodnota představovala v loňském roce 220 korun. Zlevňování je patrné i u ostatních typů baterií do všech elektronických přístrojů.

„Moderní technologie dovolují snižovat náklady na výrobu baterií do elektroniky. Díky tomu přirozeně klesá i jejich prodejní cena. Tento trend může mít pozitivní vliv i na koncovou cenu samotných přístrojů,“ tvrdí Radim Tlapák, ředitel citovaného internetového obchodu, který mj. prodává baterie pod vlastním označením T6 power. „Ceny baterií tlačí dolů také vysoká konkurence v této oblasti. Prodejci se v rámci konkurenčního boje snaží oslovit zákazníky nízkou cenou,“ doplnil.

Internetový obchod BatteryShop.cz v roce 2011 zaznamenal 25% nárůst prodeje v případě baterií do notebooků. Ty tvoří více než dvě třetiny z celkového prodeje zboží v e-shopu. V loňském roce se projevil trend stagnace či poklesu zájmu o baterie do ostatních typů přístrojů. Například poptávka po bateriích do digitálních fotoaparátů narostla jen o 2 %, u videokamer se jednalo o snížení poptávky o 20 %.

„Zájem o baterie do videokamer či PDA opadá v důsledku omezení zájmu o používání těchto přístrojů. Jejich funkce totiž často nahrazuje běžný mobilní telefon. Naopak prodej notebooků v České republice každoročně roste, a proto vzrůstá také poptávka po daných bateriích,“ uvedl Radim Tlapák z e-shopu BatteryShop.cz. „Trendy v oblasti prodeje baterií kopírují i prodeje nabíječek. Zatímco zájem o nákup adaptérů do notebooků loni rostl, prodej adaptérů do digitálních fotoaparátů či kamer klesl o třetinu,“ dodal Tlapák.

Rubriky: EkomerceHardware

Související příspěvky

Zprávičky

Čínský internetový prodejce Alibaba zvýšil čtvrtletní tržby, zisk předčil odhady

25. 11. 2025
Zprávičky

Xiaomi zvýšila zisk i tržby, čeká další růst cen smartphonů

22. 11. 2025
Zprávičky

Výrobci počítačů Lenovo klesl čtvrtletní zisk o pět procent, tržby byly rekordní

21. 11. 2025
Články

Výsledky Nvidie předčily očekávání, zisk stoupl ve 3. čtvrtletí o 65 %

20. 11. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Europoslanci vyzvali k zákazu sociálních sítí pro osoby mladší 16 let (aktualizováno)

ČTK
26. 11. 2025

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu, včetně zákazu

Americký výrobce počítačů HP se chystá do roku 2028 propustit až 6 000 lidí

ČTK
26. 11. 2025

Americký výrobce osobních počítačů HP se kvůli zefektivnění provozu a zavádění umělé inteligence (AI)

Huawei AI ilustracni

Meta jedná o investici miliard dolarů do čipů Googlu

ČTK
26. 11. 2025

Americká společnost Meta Platforms, která vlastní mimo jiné sociální síť Facebook, jedná s Googlem

ČTÚ začne zřejmě od poloviny příštího roku dohlížet na používání AI v Česku

ČTK
26. 11. 2025

Český telekomunikační úřad bude pravděpodobně od poloviny příštího roku dohlížet na používání umělé inteligence

Čínský internetový prodejce Alibaba zvýšil čtvrtletní tržby, zisk předčil odhady

Pavel Houser
25. 11. 2025

Čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding zvýšil čtvrtletní tržby meziročně o pět procent na

Infrastruktura jako kód: Zjednodušte své implementace v cloudu automatizací

Amazon plánuje posílit AI infrastrukturu pro vládu USA za 50 miliard dolarů

Pavel Houser
25. 11. 2025

Technologická společnost Amazon plánuje investovat až 50 miliard USD (více než jeden bilion Kč)

Pojišťovny se snaží stáhnout z krytí rizik spojených s AI

ČTK
24. 11. 2025

Některé pojišťovny se začínají stahovat z pojišťování rizik spojených s umělou inteligencí (AI). Rostou

AI podle ruského bankéře může poskytnout vliv srovnatelný s jadernými zbraněmi

ČTK
24. 11. 2025

Země, které si dokážou vybudovat vedoucí pozici v oblasti umělé inteligence (AI), získají díky

Tiskové zprávy

Zyxel Networks představuje první průmyslový WiFi 7 přístupový bod pro rychlejší přechod na průmysl 4.0

Nové skenery Canon imageFORMULA: Maximální výkon na minimálním prostoru

Když cloud nestačí: proč se firmám vyplatí trvalé licence Microsoft

Inovované tablety Dell Pro Rugged 10 a 12 nabízí vyšší výkon a delší provoz na baterii

Den otevřených dveří na FEL se blíží

Optici pomáhají vytvořit stavební kámen evropského kvantového internetu

Zpráva dne

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Redakce
15. 10. 2025

Halloween je tady a s ním i strašidelné ceny za software! Tak neváhejte a...

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Neocloudy – nové slovo, prudký růst?

Pavel Houser
24. 11. 2025

Opět se vše točí kolem GPU a AI. Poskytovatelé cloudových služeb nového typu („neoclouds“) mají v...

Slovník

Naming rights

BSOD

Set-top-box

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.