• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra
29. 10. 2009
| Články
Manažeři

ITBiz.cz pravidelně sleduje změny na manažerských pozicích. V našem článku se dozvíte o personálních změnách ve společnosti Novell a také, kdo je novým ředitelem obchodu a strategie ve společnosti ČD Telematika. Pokud ve vaší firmě došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

ČMS

David_Frost

Commercial Director České mailingové společnosti David Frost byl pověřen sestavením a následným vedením nového obchodního týmu, který má již své první členy: Romana Lašku a Martina Růžka. Užší vedení ryze české firmy pověřilo D. Frosta tímto úkolem zejména vzhledem k jeho úspěchům v oblasti new business i v péči o stálé zákazníky.

O produkty a služby ČMS se zajímá stále více zahraničních klientů, a to zejména z Německa díky akvizici lettershopu Arvato Services v Kněževsi v červenci tohoto roku. „Zajímavé zakázky ze zahraničí určené pro několikanásobně větší trh pozvolna převyšují zakázky mezinárodních firem se sídlem v ČR, které si začínají zvykat na českou kvalitu, preciznost a stále ještě velmi konkurenceschopnou cenu v rámci EU,“ komentuje chování zákazníků D. Frost a pokračuje: „Navzdory ekonomické recesi se nám daří získávat nové a nové klienty, ačkoli se samozřejmě více ptají po efektivitě, sledování průběhu zakázky a po možnostech vyhodnocení. Naší výhodou v této době jsou tedy nejen příznivé ceny a velká kapacita výroby, ale také vlastní softwarová řešení, která připravujeme na míru dlouhodobých zakázek, a která umožňují velmi efektivní řízení daných projektů.“

Novell

Společnost Novell oznamuje změny ve vedení společnosti. Management společnosti posílí od 1. listopadu na pozici výkonného ředitele Ing. Martin Řehořek a novým obchodním ředitelem pro Novell ČR a SR se ke stejnému datu stává Ing. Karel Sagl. Dosavadní ředitel Ing. Aleš Kučera přechází na post generálního ředitele pro region České a Slovenské republiky. Za vedení slovenské pobočky je i nadále zodpovědný Mario Minarovský. Společnost Novell od této změny očekává vyšší efektivitu vedení společnosti, sdílení know-how, best practices a zdrojů v rámci společného regionu.

Ing. Martin Řehořek (*1959) pracuje ve společnosti Novell od ledna 2007 na pozici Direct Account Manager. V této pozici byl zodpovědný za klíčové zákazníky z oblasti státní správy. Po téměř 3 letech práce na projektu Czech POINT přebírá řízení společnosti. Ve své funkci bude zodpovědný za další rozvoj aktivit Novell v České republice a péči o klientskou základnu.

“Převzít řízení firmy od Aleše Kučery je skutečně velkou výzvou. Mým cílem je pokračovat v jeho úspěšné práci a vytvořit z Novellu dynamickou, moderně řízenou společnost,“ sdělil Martin Řehořek.

Ing. Karel Sagl(*1952) nastupuje do funkce obchodního ředitele Novell ČR a SR po dlouholetém působení na podobných pozicích ve firmách jako Microsoft a IBM. Bude zodpovědný za rozvoj obchodní strategie společnosti na obou trzích a optimální využití potenciálu produktů a řešení Novell, jak v oblasti budování eGovernmentu, tak v komerční sféře s důrazem na očekávané oživení IT trhu po období recese.

„Společnost Novell mi nabídla další možnost růstu a seberealizace v oblasti, které se dlouhodobě profesionálně věnuji. Věřím, že své zkušenosti budu moci co nejlépe uplatnit a nadále tak rozvíjet trend zvyšující se kvality produktů, řešení a služeb směrem k maximální spokojenosti klientů společnosti,“dodává Karel Sagl.

Ales_Kucera

Ing. Aleš Kučera (*1964) pracuje ve společnosti Novell od roku 1997 a na pozici ředitele od roku 1998. Jeho odpovědností bude hledání obchodních příležitostí, formulace vizí a strategické plánování k jejich naplňování na území ČR a SR.

„S důvěrou předávám operativní řízení Martinu Řehořkovi a Karlu Saglovi, jsou to profesionálové a nemám pochyb o jejich kompetenci k výkonu těchto pozic. Sám se chci věnovat udržování a zvětšování náskoku před konkurencí, který si Novell v některých oblastech v poslední době vybudoval. Na to potřebuji více času a tato organizační změna mi tento čas poskytne,“ dodává Aleš Kučera.

Mario_Minarovsky

Mario Minarovský (*1969) je ve své pozici Executive Director zodpovědný za vedení a rozvoj slovenské pobočky, rozvoj partnerské sítě a komunikaci s klíčovými zákazníky. Před nástupem do společnosti Novell byl zodpovědný za vedení českého zastoupení společnosti Globema, s.r.o. a za obchod v regionech ČR a SR pro GE ENERGY.

„Věřím, že společnými silami dokážeme naplnit strategické cíle společnosti a i nadále budeme přední společností v naší oblasti podnikání,“ doplňuje Mario Minarovský.

MobilKom

Na nově vytvořenou pozici ředitele velkoobchodu společnosti MobilKom nastoupil Ing. Jan Slabihoud. Ve své funkci bude zodpovědný především za vytvoření velkoobchodního prodejního kanálu a přípravu konceptu MVNO (Mobile Virtual Network Operator), který bude Mobilkom nabízettelekomunikačním operátorům působícím na českém trhu. Zároveň bude zodpovědný za oblast regulace a propojování.

„Jan Slabihoud je velmi zkušeným odborníkem s dlouholetou praxí. Věřím, že jeho zkušenosti ještě posílí význam , který nyní MobilKom přikládá komunikaci, a to nejen s operátory, ale také se státními institucemi a se společnostmi z oblasti ICT,“ říká Tomáš Budník, generální ředitel společnosti MobilKom.

Jan Slabihoud má mnohaleté zkušenosti v oblasti řízení. Před svým jmenováním do významné pozice ve společnosti MobilKom pracoval ve společnosti Aliatel jako Senior manažer velkoobchodu odpovědný za prodej velkoobchodních hlasových a datových služeb.

Po sloučení firem GTS Czecha Aliatel v r. 2005 se v nástupnické organizaci GTS Novera stal ředitelem úseku velkoobchodu datových služeb s orientací na národní a mezinárodní velkoobchodní partnery a zákazníky.V rámci skupiny GTS Central Europe se spolupodílel na koordinaci a řízení velkoobchodního prodeje v rámci regionu Střední a Východní Evropy. Vystudoval Fakultu elektrotechnickou na ČVUT vPraze, obor telekomunikace, a v telekomunikačním prostředí se pohybuje od roku 1998.

ČD Telematika

Novým ředitelem obchodu a strategie ve společnosti ČD Telematika je Tomáš Rebelka.
Do společnosti ČD Telematika přišel z firmy GiTy, kde působil na pozici ředitele obchodu. Dříve zastával různé manažerské a obchodní pozice ve společnostech EM Test, Systek, Silicon Graphics a MCAE Systems.

Hlavním osobním cílem Tomáše Hebelky je vytvořit ve společnosti ČD Telematika silný obchodní tým s aktivní předprodejní podporou.

Je absolventem Brno International Business Schoul, obor Management. Mezi jeho záliby patří golf, badminton, rychlá auta a také dobré jídlo a víno.

Související příspěvky

Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení
Zprávičky

Polsko zmařilo kyberútok na své jaderné výzkumné centrum

12. 3. 2026
Tiskové zprávy

Fakulta elektrotechnická ČVUT představí na veletrhu AMPER 2026 platformu pro robotiku

12. 3. 2026
Tiskové zprávy

Everpure rozšiřuje řešení ActiveCluster o podporu pro soubory

12. 3. 2026
Zprávičky

Nová digitalizace stavebního řízení se bude vyvíjet v letech 2027 a 2029

12. 3. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení

Polsko zmařilo kyberútok na své jaderné výzkumné centrum

ČTK
12. 3. 2026

Polsko zmařilo kybernetický útok na své jaderné výzkumné centrum a přezkoumává signály, že by

Nová digitalizace stavebního řízení se bude vyvíjet v letech 2027 a 2029

ČTK
12. 3. 2026

Nový systém digitalizace stavebního řízení se bude vyvíjet a testovat mezi lety 2027 a

EP přijal pozici k normě o skenování online komunikace kvůli dětské pornografii

ČTK
12. 3. 2026

Evropský parlament dnes schválil svůj postoj k nařízení, které má umožnit platformám dál dobrovolně

Hackeři získali citlivá data ze Slavia pojišťovny, například zdravotní dokumenty

ČTK
11. 3. 2026

Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o

Finanční správa zrušila tendr na nový daňový informační systém

ČTK
11. 3. 2026

Finanční správa zrušila tendr na dodání nového daňového informačního systému. Důvodem bylo, že v

Umělá inteligence v IT infrastruktuře

Agenti AI od Googlu budou pomáhat Pentagonu, zprvu s neutajovanými úkoly

ČTK
11. 3. 2026

Agenti umělé inteligence (AI) vyvinutí společností Google budou pomáhat s rutinními úkoly třem milionům

Gordic a Cybrela přinášejí komplexní řešení kybernetické bezpečnosti

Sněmovna posunula zákon o digitální ekonomice do dalšího kola projednávání (aktualizováno)

ČTK
10. 3. 2026

Sněmovna dnes propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který

Meta lákala zaměstnance OpenAI na bonus ve výši 100 milionů dolarů

Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci Moltbook

ČTK
10. 3. 2026

Americká internetová společnost Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Informoval o

Tiskové zprávy

Fakulta elektrotechnická ČVUT představí na veletrhu AMPER 2026 platformu pro robotiku

Everpure rozšiřuje řešení ActiveCluster o podporu pro soubory

QNAP mění NAS na NDR: ADRA NDR Standalone snižuje bariéry v oblasti vnitřní síťové bezpečnosti

ČSÚ: Digitální dovednosti v Česku jsou nad průměrem EU

Acer EMEA představuje Acer Channel Partner Portal

Epson uvádí na trh plochou tiskárnu SC-V4000 A1+ pro UV tisk

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 17
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Kvě 12
Celý den

Cloud Computing Conference

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

RTB

Traffic

Hyperlink

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.