• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

HP představilo celosvětově první podnikový unifikovaný systém pro správu životního cyklu aplikací

itbiz
3. 12. 2010
| Tiskové zprávy

Společnost HP představila jako vůbec první výrobce komplexní podnikové řešení, které výrazně zvyšuje spolehlivost a bezpečnost dodávky softwarových aplikací a služeb v heterogenních prostředích.

Řešení HP Application Lifecycle Management 11 (ALM 11) sjednocuje a automatizuje kritické činnosti při modernizaci aplikací – od správy všech dílčích požadavků až po řízení kvality, výkonu a pokročilou administraci.

Nedávná studie společnosti Forrester Consulting provedená na zakázku HP ukázala, že 69 % IT ředitelů a manažerů s rozhodovací pravomocí vyčleňuje čtvrtinu svých ročních IT rozpočtů na modernizace aplikací, a dalších 30 % oslovených manažerů hodlá do inovací investovat více než 50 % celkového podnikového rozpočtu.(1) Modernizace aplikací podle oslovených respondentů umožňuje firmám získat mnohem lepší kontrolu nad složitými podnikovými procesy, transformovat stávající portfolio aplikací tak, aby bylo připraveno na další růst, a přispět k lepšímu obchodnímu plnění, rozšiřování pole působnosti na trhu i podnikovým inovacím.

HP ALM 11 je představitelem systémů pro řízení přístupů pomocí uživatelských rolí, který pomáhá jednotlivým partnerským stranám v součinnosti při procesu uvolňování aplikací na trh a zajišťuje integraci těchto aplikací s klíčovými vývojovými nástroji. Systém HP ALM 11 automatizuje průběh dílčích pracovních postupů uvnitř jednotlivých pracovních týmů i mezi nimi, stejně jako prosazování a urychlování osvědčených postupů pro správu životního cyklu aplikací. Mezi výhody nového řešení patří zejména:

— HP ALM 11 Project Planning and Tracking – nástroj pro plánování a sledování, který definuje a spravuje kritéria pro komplexní proces od vývoje aplikací až po jejich uvolnění na trh, a „hlídá“ klíčové fáze dodávky softwarových aplikací díky komplexnímu posuzování informací o dílčím stavu jejich vývoje, které zpracovává v reálném čase.

— Tři možnosti sledování informací napříč týmy pro návrh, vývoj a testování kvality, díky nimž je možné rychleji provádět rozsáhlé analýzy a změny aplikací.

— Flexibilní metodická podpora pro optimalizaci poskytování přístupu projektového typu, která obsahuje i řešení HP Agile Accelerator 4.0 dostupné buď v bezplatné základní verzi, či v rozšířené podobě za poplatek.

— Nižší riziko hrozby selhání aplikací z důvodu funkčních, výkonnostních či bezpečnostních závad při nasazení do nejnáročnějších prostředí, vyžadujících okamžité odezvy a nepřetržitou dostupnost.

— Snížení nákladů a dodacích lhůt díky vylepšené správě informací a možnosti opakovaného využití sdílených klíčových prvků aplikací včetně soupisů požadavků, jednotlivých fází vývoje, reportů o ladění chybě i dílčích testů.

„Vývojové týmy čelí náročným technologickým výzvám, kdy musejí zajistit očekávanou kvalitu aplikací při velkém množství vysoce specifických požadavků, nutné kompatibilitě napříč mnoha platformami a integraci těch nejnovějších technologií,“ řekl Todd Eaton, ředitel divize ALM Tools and Services ve společnosti McKesson.

„Díky implementaci řešení HP pro modernizaci aplikací v průběhu jejich celého životního cyklu máme mnohem více podnětů vedoucích ke zvyšování kvality našich aplikací a navíc jsme během posledních tří let snížili náklady o několik milionů dolarů.“

HP ALM rovněž poskytuje vhodnou základnu pro implementaci nových verzí nástrojů HP Quality Center a HP Performance Center 11.0. Tato řešení pomáhají zjednodušit a automatizovat procesy řízení kvality a kontroly výkonu aplikací; díky tomu mohou zákazníci snížit své provozní náklady a uvolnit ušetřené zdroje pro vývoj dalších nových aplikací a služeb. Mezi hlavní výhody těchto nástrojů patří:

— Zrychlené nasazení aplikací díky automatizaci testovacích procesů, jako např. nastavení termínů či řízení opakovaných úkolů ve více prostředích díky nástroji HP Sprinter.

— Vylepšené možnosti pro vytváření dílčích testů díky aplikaci HP TruClient, dílčí součásti HP LoadRunner 11.0, která testuje výkon aplikací bez nutnosti časově náročného skriptování.

— Snížení rizika funkčních vad aplikací díky testování GUI a non-GUI rozhraní pomocí jednoduchého automatizovaného nástroje HP Unified Functional Testing 11.0 kombinujícího metody HP Functional Test a HP Service Test 11.

„Firmy stále častěji vyžadují pokročilé aplikace, které jim zajistí automatizaci širokého spektra procesů. Pracují však často se zastaralými nástroji, používají příliš rozsáhlé metodiky a neúměrně rychle mění pracovní postupy, kvůli čemuž je velmi obtížné dodat jim ta nejefektivnější řešení,“ řekl Bill Veghte, výkonný viceprezident divize HP Software and Solutions. „Nové řešení HP umožní zákazníkům zrychlit proces poskytování aplikací, snížit náklady na jejich správu aplikaci a lépe plnit obchodní cíle při zachování maximální kvality služeb.“

Konzultační služby HP Application Lifecycle Management (ALM) Consulting Services umožňují zákazníkům snížit celkové náklady na dodání, zmírnit rizika chyb, zkrátit dobu implementace a dosáhnout lepší integrace do stávajícího prostředí firem díky pokročilým nástrojům pro poskytování služeb a vzdělávání.

HP ALM 11 je součástí portfolia HP Application Transformation, jež pomáhá firmám dostat pod kontrolu proces zastarávání aplikací a méně pružné procesy. Řešení HP Application Transformation vylepšuje procesní možnosti v podnicích i vládních organizacích; jeho cílem je maximální zapojení technologií do co největšího množství činností, které daná organizace provádí, aby mohla okamžitě poskytovat zákazníkům, zaměstnancům, partnerům či občanům přesně to, co chtějí a vyžadují.

Více informací je dostupných v online press kitu. Harmonogram připravovaných seminářů je k dispozici na webu.

Související příspěvky

Zprávičky

Čtvrtletní zisk výrobce počítačů Lenovo se více než zdvojnásobil, tržby rekordní

22. 5. 2026
Srovnávací test STAC-M3 prokázal bezkonkurenční schopnosti řady úložných systémů FlashBlade//S500
Články

Analýza Fortinet: problémy spojené s nedostatkem odborníků v oblasti kybernetické bezpečnosti přetrvávají

22. 5. 2026
Tiskové zprávy

Průměrná měsíční spotřeba dat na jednu datovou SIM kartu vzrostla na 15,1 GB

21. 5. 2026
SpaceX vynesla další sérii 60 družic sítě Starlink
Zprávičky

Muskova SpaceX v prvním čtvrtletí vykázala ztrátu 4,3 miliardy dolarů

21. 5. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zprávičky

Čtvrtletní zisk výrobce počítačů Lenovo se více než zdvojnásobil, tržby rekordní

ČTK
22. 5. 2026

Očištěný čistý zisk čínského výrobce počítačů Lenovo se ve fiskálním čtvrtém čtvrtletí více než

SpaceX vynesla další sérii 60 družic sítě Starlink

Muskova SpaceX v prvním čtvrtletí vykázala ztrátu 4,3 miliardy dolarů

ČTK
21. 5. 2026

Americká vesmírná společnost SpaceX miliardáře Elona Muska v prvním čtvrtletí letošního roku hospodařila s

Výrobce čipů AMD investuje na Tchaj-wanu 10 mld. USD do navýšení výroby pro AI

ČTK
21. 5. 2026

Americký výrobce polovodičů AMD (Advanced Micro Devices) plánuje na Tchaj-wanu investovat více než deset

Tchajwanská firma postaví v Ústeckém kraji centrum pro polovodičové chemikálie

ČTK
21. 5. 2026

Tchajwanská společnost i-TRANS Global připravuje v Ústeckém kraji evropské logistické centrum pro polovodičové chemikálie.

Čistý zisk společnosti Nvidia se za uplynulé čtvrtletí ztrojnásobil

ČTK
21. 5. 2026

Čistý zisk společnosti Nvidia se za uplynulé čtvrtletí ztrojnásobil na 58 miliard dolarů, což

Rožnovský výrobce polovodičů onsemi propustil zhruba 200 lidí z asi 1700

ČTK
21. 5. 2026

Rožnovský výrobce polovodičů onsemi propustil v Česku zhruba 200 lidí z asi 1700 zaměstnanců.

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Jihokorejští odboráři uzavřeli předběžnou dohodu se Samsungem, stávka se odkládá

ČTK
20. 5. 2026

Jihokorejští odboráři dnes uzavřeli předběžnou mzdovou dohodu se společností Samsung Electronics. Stávku, kterou plánovali

Ve čtvrtek začne stávkovat 48 000 zaměstnanců Samsungu, vláda by mohla zakročit

ČTK
20. 5. 2026

Jednání mezi odbory a vedením jihokorejské společnosti Samsung Electronics zkrachovala, zhruba 48.000 zaměstnanců tak

Tiskové zprávy

Průměrná měsíční spotřeba dat na jednu datovou SIM kartu vzrostla na 15,1 GB

HP představuje nové velkoformátové tiskárny pro malé a střední firmy

ViewSonic podpořil Halu roku 2026

Q1 výsledky společnosti T-Mobile

SAP Business One řídí distribuci klimatizací a tepelných čerpadel Midea

Laboratoř ComSource je nově vybavena technologií OPSWAT Smart Touch

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Kvě 26
Celý den

Umelá inteligencia v IT infraštruktúre

Zář 23
Celý den

Cyber Attacks

Zobrazit kalendář

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

Help desk manager

Blender

Delphi

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Znamená pomalost přemýšlivost? A co u AI?

Kamil Pittner
8. 5. 2026

Dodavatelé modelů AI soupeří o to, aby jejich systémy poskytovaly nejen lepší odpovědi, ale také pracovaly...

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.