Acer se chystá na trh se servery

Spojencem Aceru při vstupu do oblasti serverů bude světová dvojka ve výrobě procesorů, americké AMD.
Na nedávné tiskové konferenci v italské Milánu Acer představil několik typů serverů vlastní výroby. Společnost se nesoustředí pouze na jednu konkrétní oblast, ale na trh jako celek. V nabídce tak jsou jak klasické tower servery, tak i racky. Další zařízení by měla být představena v průběhu několika měsíců. Všechny modely jsou vybaveny procesory od amerického Advanced Micro Devices (AMD). Top si od spojenectví s Acerem slibuje především ohrožení dominance konkurenčního výrobce Intel, jehož podíl na trhu serverových procesorů se pohybuje okolo 70%.


Acer bud nově přítomný i v oblasti
serverů.

V první fázi budou servery Acer dostupné pouze v oblasti severní Ameriky, kde je bude firma distribuovat pod značkou Gateway. Tu Acer získal před několika lety pohlcením stejnojmenného výrobce osobních počítačů. I přesto, že Gateway je v Evropě firmou prakticky neznámou, v USA a Kanadě jsou její počítače poměrně rozšířeny. V prodeji serverů se firma hodlá spolehnout především na prodej prostřednictvím distributorů, na rozdíl od přímého oslovení koncových zákazníků, který uplatňuje nyní. Konkrétní ceny by podle Gianluca Degliespostiho, ředitele serverové divize Aceru, měla být představena během několika měsíců. Na severoamerické trhy by první servery Acer (Gateway) měly dorazit koncem léta, nebo na počátku podzimu letošního roku. Kdy a zdali vůbec Acer uvažuje o uvedení serverů i na neamerických trzích společnost neoznámila.

Acer, který se významně prosazuje především na trhu s levnějšími desktopy, notebooky a netbooky je spojován spíš s domácími uživateli. Krok do korporátní sféry, navíc ve zcela jiné oblasti, než v jaké firma dosud působila, tak představuje významný odklon od dosavadní strategie firmy. Na druhou stranu šance Aceru na úspěch nejsou tak malé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Společnost se už v minulosti prosadila díky dodávkám levných a relativně spolehlivých zařízení a není důvod se nedomnívat, že podobná strategie by nemohla zabrat i v oblasti serverů. A je to právě významná diferenciace od současných dominantních hráčů Dell a Hewlett-Packard je nezbytnou součástí pro prosazení se. Navíc nízké náklady na vybudování IT infrastruktury jsou tím, na co dnes ředitelé firem zaručeně uslyší.

Zdroj: The Register

Exit mobile version