Aktuálně o startupech: to nejlepší z roku 2010 (část druhá)

Startup

Tak a jsme tu s pokračováním článku o těch nejlepších startupových počinech minulého roku. Naprosto unesen jsem z aplikace Square, která je od tvůrců Flipboardu, jako další zde uvidíte třeba diář pro učitele a podíváme se i na Diasporu.

Square

squareup.com

Naprosto fantastická aplikace Square Vám umožňuje použít Ipod či Ipad nebo také Iphone jako platební terminál. Kdybych to měl opravdu jednoduše popsat, uživatel připojí takovou malou kostičku (nejspíš proto Square), která je schopna leccos vyčíst z magnetické pásky, která je na zadní straně karty. Naprosto ohromený jsem byl jednoduchostí, kde pouze přejedete kartou, přidáte podpis a je zaplaceno. Do hloubky jsem nezkoumal, jak moc je to oproti terminálům bezpečné, ale věřím, že si to tvůrci pohlídali. My je pak akorát můžeme zažalovat, pokud tak neudělali.

Můj názor:
Tak před rokem jsem ještě Iphone odsuzoval, jelikož poměr cena a výkon se mi zdál velmi neúměrný. Nyní ale vidím, že mi je k ničemu, když můj telefon umí tohle a tamto, když nemám takovou programovou základnu. Myslím si, že ať přijde cokoli, Apple bude stále v čele díky skvěle zvládnuté obchodní taktice.

Hipmunk

Hipmunk.com/

Hodně lidí by si asi řeklo, proč další letový vyhledávač. Těch je přece hrozně moc?! Ne takových jako je tento. Velmi příjemné uživatelské rozhraní s přehledným výpisem letů s cenou, délkou, časem, leteckou společností a dalšími informacemi. Velmi hezky je udělané vyjádření stráveného času v letadle a při čekání na jiných letištích. V repertoáru letišť je i česká Ruzyně. Ovládání je snadné, a dál už není co pokazit.

Můj názor:
Je to velmi hezky zpracované a přehledné. Grafické zpracování je také velmi vydařené. Nezbývá než pochválit.

InDinero

Indinero.com

Chcete mít své firemní výpočty vždy při sobě? Pak si kupte Internet na cesty a můžete se kdykoli připojit na svůj účet na InDineru. Je to opravdu skvělý a přehledný nástroj na správu financí. Jak už je dnešním stylem, grafy jsou zde všude a věřte, není to na škodu. Máte možnost sledovat růst cashflow, peněz v bance, kdy Vám dojdou zásoby peněz, prognózy na další měsíc atd. Stránka je uživatelsky velmi příjemná, ale to už je celosvětovým standardem. Pokud tedy chcete spravovat peníze efektivně, bez obav zvolte InDinero.

Můj názor:
Pěkná grafika a přehledné ovládání, to jsou jedny z mnoha výhod, které tento nástroj nabízí.

Learnboost

www.learnboost.com/

Existuje hodně programů pro žáky, kde si můžou psát své známky, mají rozvrh atd., ale po pravdě jsem viděl jen jeden pro učitele. Teď je zde druhý a je opravdu vyvedený. Učitel si zde krásně může vést seznam hodin, seznam tříd se známkováním, kalendář s testy a mnoho dalšího. Učitel si může dokonce vytvořit plán hodin s obrázky, texty a videem. Myslím si, že by to mohl být konečně krok dopředu oproti starým otrhaným bločkům, papírkům a složkám.

Můj názor:
Jednoduchý, ale efektivní nástroj pro organizaci výuky.

Diaspora

www.joindiaspora.com

Už jsem jednou psal o síti podobné Facebooku. I zde je ta podobnost čistě nechtěná a velmi vzdálená. Můžeme říct jen, že je to sociální síť, ale ve všem ostatním se Diaspora od Facebooku dost liší. Asi největším rozdílem jsou práva. Veškeré fotky a další Vaše „Facebookovské“ statky jsou sice Vaším majetkem, ale oni je mohou šířit, kde chtějí. Tohle by Diaspora nedopustila. Z hlediska vlastního soukromí je tedy lepší volit Diasporu. Navíc stejně jako Onesocialnetwork, i ona umožňuje udělat si vlastní server. Chce to už ale nějaké ty zkušenosti, ale co dnes nechce. Už jsem se zmiňoval, že i přes to, že těmto sociálním sítím fandím, moc nevěřím v jejich dlouhodobý úspěch. V případě Diaspory je ale situace trochu jiná. Diaspora zažila naprosto raketový vzestup, když na sebe získala na serveru Kickstarter 20 0000 dolarů. Její obliba Open source komunitou a sympatie těch, kterým vadí bezpečnostní politika Facebooku je také značně výmluvná.

Můj názor:
Držím jim palce, přesto se ovšem domnívám, že Facebooku zatím příliš konkurovat nelze, efekt sněhové koule je efekt sněhové koule.

Exit mobile version