Panasonic Toughpad testuje automobily před vyjetím z výrobní linky

ITBiz.cz , 20. July 2018 14:30 0 komentářů
Panasonic Toughpad testuje automobily před vyjetím z výrobní linky

S rostoucí poptávkou po úpravách automobilů a s potřebou neustálého zlepšování ve výrobním procesu je v popředí zájmu automobilového průmyslu podpora efektivity a inovací na výrobních linkách. Když tedy jeden z předních světových automobilových výrobců potřeboval nové testovací řešení na konci výrobní linky pro výrobní centrum svých vlajkových lodí, obrátil se na společnost Panasonic Computer Products Europe, aby navrhla a vytvořila odolné a všestranné řešení pro testování v automobilovém průmyslu (Automotive Test Solution – AMTS).

Testovací řešení nové generace

Velikán automobilového průmyslu chtěl zachovat svoji softwarovou aplikaci pro testování na konci výrobní linky a zároveň aktualizovat zastaralý a nepružný testovací hardware od stejného dodavatele. Hledal odolné a zároveň všestranné mobilní zařízení navržené speciálně pro připojení k vozidlům na výrobní lince a na konci výrobní linky pro inicializaci ECU (elektronické řídicí jednotky motoru) a posílení testování ve výrobě.

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Potřeboval přístroj k provádění tisíců kontrol inicializací a kvality, kterými automobil prochází předtím, než opustí továrnu, a zároveň je zapotřebí, aby byl hladce integrován do firemního IT prostředí společnosti. Testy na konci výrobní linky jsou krátkodobá mechanická vyhodnocení vozidel, která často probíhají jako integrovaný krok v blízkosti konce výrobní linky. Tyto testy mohou mít podobu automatizovaných procesů přímo na lince, které vyžadují minimální intervenci ze strany obsluhy, nebo offline auditů kvality, kdy je vyžadováno detailnější prověření. Nové řešení také muselo být schopno zajistit fungování v dlouhodobém horizontu a obsahovat mnoho inovací na výrobní lince, které se ve výrobním centru vlajkových lodí plánují v nadcházejících letech.

Společný přístup

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Tým Panasonic zabývající se řešeními na míru v průběhu dvouletého období úzce spolupracoval s výrobcem automobilů, aby navrhl, vytvořil prototyp a otestoval zařízení, které by vyhovovalo jeho potřebám. Důležité bylo, aby se řešení dalo snadno připojit k vozidlu na výrobní lince a zároveň aby bylo snadno přenositelné a ergonomické pro techniky výrobní linky.

Panasonic využil svých mnohaletých zkušeností v oblasti integrování odolných mobilních zařízení Toughbook a Toughpad do průmyslových řešení. Pro navržení, vývoj a certifikaci specializovaných interních řešení použil nejnovější technologii 3D snímkování a rychlou výrobu prototypů.

Plný průmyslových funkcí

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Výsledkem bylo řešení nové generace pro výrobu a testování v automobilovém průmyslu – AMTS Panasonic. Je postavené na plně odolném tabletu Panasonic Toughpad FZ-M1 se 7palcovou kapacitní multidotykovou obrazovkou. Zařízení založené na Microsoft Windows disponuje všemi nejnovějšími podnikovými funkcemi, které umožňují bezproblémovou integraci do firemního IT prostředí. Je také vybaveno výkonnou laserovou čtečkou čárových kódů 2D a dva USB konektory s odolností odpovídající vojenskému standardu. Zařízení je možné dobíjet na jeho na obou stranách, čímž je zajištěna snadná a efektivní inicializace motoru a testování vozidel s volantem na levé i pravé straně.

Při navrhování zařízení byl kladen důraz na ergonomii s ohledem na uživatele i výrobní proces. Součástí zařízení je upravitelné uchycení pro volant s povrchem chránícím proti poškrábání, aby bylo minimalizováno riziko poškození vozidel, flexibilní rozhraní pro komunikaci s vozidlem (Vehicle Communications Interface, VCI), držák na zadní straně zařízení, pohodlná rukojeť pro přenášení a programovatelná tlačítka.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30
Pavel Houser

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů