Panasonic Toughpad testuje automobily před vyjetím z výrobní linky

ITBiz.cz , 20. červenec 2018 14:30 0 komentářů
Panasonic Toughpad testuje automobily před vyjetím z výrobní linky

S rostoucí poptávkou po úpravách automobilů a s potřebou neustálého zlepšování ve výrobním procesu je v popředí zájmu automobilového průmyslu podpora efektivity a inovací na výrobních linkách. Když tedy jeden z předních světových automobilových výrobců potřeboval nové testovací řešení na konci výrobní linky pro výrobní centrum svých vlajkových lodí, obrátil se na společnost Panasonic Computer Products Europe, aby navrhla a vytvořila odolné a všestranné řešení pro testování v automobilovém průmyslu (Automotive Test Solution – AMTS).

Testovací řešení nové generace

Velikán automobilového průmyslu chtěl zachovat svoji softwarovou aplikaci pro testování na konci výrobní linky a zároveň aktualizovat zastaralý a nepružný testovací hardware od stejného dodavatele. Hledal odolné a zároveň všestranné mobilní zařízení navržené speciálně pro připojení k vozidlům na výrobní lince a na konci výrobní linky pro inicializaci ECU (elektronické řídicí jednotky motoru) a posílení testování ve výrobě.

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Potřeboval přístroj k provádění tisíců kontrol inicializací a kvality, kterými automobil prochází předtím, než opustí továrnu, a zároveň je zapotřebí, aby byl hladce integrován do firemního IT prostředí společnosti. Testy na konci výrobní linky jsou krátkodobá mechanická vyhodnocení vozidel, která často probíhají jako integrovaný krok v blízkosti konce výrobní linky. Tyto testy mohou mít podobu automatizovaných procesů přímo na lince, které vyžadují minimální intervenci ze strany obsluhy, nebo offline auditů kvality, kdy je vyžadováno detailnější prověření. Nové řešení také muselo být schopno zajistit fungování v dlouhodobém horizontu a obsahovat mnoho inovací na výrobní lince, které se ve výrobním centru vlajkových lodí plánují v nadcházejících letech.

Společný přístup

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Tým Panasonic zabývající se řešeními na míru v průběhu dvouletého období úzce spolupracoval s výrobcem automobilů, aby navrhl, vytvořil prototyp a otestoval zařízení, které by vyhovovalo jeho potřebám. Důležité bylo, aby se řešení dalo snadno připojit k vozidlu na výrobní lince a zároveň aby bylo snadno přenositelné a ergonomické pro techniky výrobní linky.

Panasonic využil svých mnohaletých zkušeností v oblasti integrování odolných mobilních zařízení Toughbook a Toughpad do průmyslových řešení. Pro navržení, vývoj a certifikaci specializovaných interních řešení použil nejnovější technologii 3D snímkování a rychlou výrobu prototypů.

Plný průmyslových funkcí

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Výsledkem bylo řešení nové generace pro výrobu a testování v automobilovém průmyslu – AMTS Panasonic. Je postavené na plně odolném tabletu Panasonic Toughpad FZ-M1 se 7palcovou kapacitní multidotykovou obrazovkou. Zařízení založené na Microsoft Windows disponuje všemi nejnovějšími podnikovými funkcemi, které umožňují bezproblémovou integraci do firemního IT prostředí. Je také vybaveno výkonnou laserovou čtečkou čárových kódů 2D a dva USB konektory s odolností odpovídající vojenskému standardu. Zařízení je možné dobíjet na jeho na obou stranách, čímž je zajištěna snadná a efektivní inicializace motoru a testování vozidel s volantem na levé i pravé straně.

Při navrhování zařízení byl kladen důraz na ergonomii s ohledem na uživatele i výrobní proces. Součástí zařízení je upravitelné uchycení pro volant s povrchem chránícím proti poškrábání, aby bylo minimalizováno riziko poškození vozidel, flexibilní rozhraní pro komunikaci s vozidlem (Vehicle Communications Interface, VCI), držák na zadní straně zařízení, pohodlná rukojeť pro přenášení a programovatelná tlačítka.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Kacířství. Internet prý nepřispěl k ekonomickému růstu

Pavel Houser , 15. prosinec 2018 06:30
Pavel Houser

To, že prorůstání ICT prakticky do všech oblastí našeho života podporuje ekonomický růst, je zdánliv...

Více

Kalendář

29. 01. Reshoper 2019
29. 03.

30. 03.
Czech On-line Expo 2019
01. 04.

05. 04.
SuSEcon 2019RSS 

Zprávičky

ČOI pokutovala e-shopy, 84 % kontrol zjistilo porušení zákonů

Pavel Houser , 16. prosinec 2018 09:00

Česká obchodní inspekce: Někteří provozovatelé e-shopů dlouhodobě neplní zákonné povinnosti....

Více 0 komentářů

Bezpečnostní chyba Facebooku mohla ohrozit 6,8 milionu uživatelů

ČTK , 15. prosinec 2018 10:00

Podle sdělení Facebooku se problém týkal až 1500 aplikací provozovaných 876 vývojáři....

Více 0 komentářů

Katastr nemovitostí na Portálu občana

ČTK , 15. prosinec 2018 08:00

Současně bylo modernizováno prostředí datových schránek....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Příští rok spustí sítě 5G prvních 25 operátorů

ČTK , 14. prosinec 2018 10:25

Trh hlasových asistentů s umělou inteligencí vzroste příští rok na 250 milionů instalovaných zařízen...

Více 0 komentářů

Český fintech trh má potenciál až 15 miliard Kč

Pavel Houser , 14. prosinec 2018 09:00

Zahraniční fintech firmy již úspěšně vstoupily na český trh. Stejně tak najdeme příklady úspěšných č...

Více 0 komentářů

Soud EU částečně zmírnil pokuty pro Slovak a Deutsche Telekom

ČTK , 14. prosinec 2018 08:00

Slovak Telekom svými vysokými velkoobchodními cenami měl znemožňovat alternativním operátorům ziskov...

Více 0 komentářů

Poslanci napříč stranami podporují právo občanů na digitální služby

Pavel Houser , 13. prosinec 2018 11:00

Do pěti let by mělo stačit prokázání totožnosti elektronickou občankou nebo identitními prostředky b...

Více 0 komentářů