Panasonic Toughpad testuje automobily před vyjetím z výrobní linky

ITBiz.cz , 20. červenec 2018 14:30 0 komentářů
Panasonic Toughpad testuje automobily před vyjetím z výrobní linky

S rostoucí poptávkou po úpravách automobilů a s potřebou neustálého zlepšování ve výrobním procesu je v popředí zájmu automobilového průmyslu podpora efektivity a inovací na výrobních linkách. Když tedy jeden z předních světových automobilových výrobců potřeboval nové testovací řešení na konci výrobní linky pro výrobní centrum svých vlajkových lodí, obrátil se na společnost Panasonic Computer Products Europe, aby navrhla a vytvořila odolné a všestranné řešení pro testování v automobilovém průmyslu (Automotive Test Solution – AMTS).

Testovací řešení nové generace

Velikán automobilového průmyslu chtěl zachovat svoji softwarovou aplikaci pro testování na konci výrobní linky a zároveň aktualizovat zastaralý a nepružný testovací hardware od stejného dodavatele. Hledal odolné a zároveň všestranné mobilní zařízení navržené speciálně pro připojení k vozidlům na výrobní lince a na konci výrobní linky pro inicializaci ECU (elektronické řídicí jednotky motoru) a posílení testování ve výrobě.

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Potřeboval přístroj k provádění tisíců kontrol inicializací a kvality, kterými automobil prochází předtím, než opustí továrnu, a zároveň je zapotřebí, aby byl hladce integrován do firemního IT prostředí společnosti. Testy na konci výrobní linky jsou krátkodobá mechanická vyhodnocení vozidel, která často probíhají jako integrovaný krok v blízkosti konce výrobní linky. Tyto testy mohou mít podobu automatizovaných procesů přímo na lince, které vyžadují minimální intervenci ze strany obsluhy, nebo offline auditů kvality, kdy je vyžadováno detailnější prověření. Nové řešení také muselo být schopno zajistit fungování v dlouhodobém horizontu a obsahovat mnoho inovací na výrobní lince, které se ve výrobním centru vlajkových lodí plánují v nadcházejících letech.

Společný přístup

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Tým Panasonic zabývající se řešeními na míru v průběhu dvouletého období úzce spolupracoval s výrobcem automobilů, aby navrhl, vytvořil prototyp a otestoval zařízení, které by vyhovovalo jeho potřebám. Důležité bylo, aby se řešení dalo snadno připojit k vozidlu na výrobní lince a zároveň aby bylo snadno přenositelné a ergonomické pro techniky výrobní linky.

Panasonic využil svých mnohaletých zkušeností v oblasti integrování odolných mobilních zařízení Toughbook a Toughpad do průmyslových řešení. Pro navržení, vývoj a certifikaci specializovaných interních řešení použil nejnovější technologii 3D snímkování a rychlou výrobu prototypů.

Plný průmyslových funkcí

Panasonic Toughpad AMTS
Panasonic Toughpad AMTS
Výsledkem bylo řešení nové generace pro výrobu a testování v automobilovém průmyslu – AMTS Panasonic. Je postavené na plně odolném tabletu Panasonic Toughpad FZ-M1 se 7palcovou kapacitní multidotykovou obrazovkou. Zařízení založené na Microsoft Windows disponuje všemi nejnovějšími podnikovými funkcemi, které umožňují bezproblémovou integraci do firemního IT prostředí. Je také vybaveno výkonnou laserovou čtečkou čárových kódů 2D a dva USB konektory s odolností odpovídající vojenskému standardu. Zařízení je možné dobíjet na jeho na obou stranách, čímž je zajištěna snadná a efektivní inicializace motoru a testování vozidel s volantem na levé i pravé straně.

Při navrhování zařízení byl kladen důraz na ergonomii s ohledem na uživatele i výrobní proces. Součástí zařízení je upravitelné uchycení pro volant s povrchem chránícím proti poškrábání, aby bylo minimalizováno riziko poškození vozidel, flexibilní rozhraní pro komunikaci s vozidlem (Vehicle Communications Interface, VCI), držák na zadní straně zařízení, pohodlná rukojeť pro přenášení a programovatelná tlačítka.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Umí ještě chlapi řídit IT byznys?

ITBiz.cz , 07. srpen 2018 11:00

Co mají v ČR společného obří IT korporace jako Google, HP, Microsoft, Oracle a nejnověji SAP? Mají v...

VíceRSS 

Zprávičky

Apple prý už nechce sám vyrábět autonomní auta, soustředí se na software

ČTK , 14. srpen 2018 10:55

Manažer Doug Field, který odešel z Tesly, se vrací do Applu....

Více 0 komentářů

Google prý ukládá údaje o poloze uživatelů i proti jejich vůli

ČTK , 14. srpen 2018 09:00

I s pozastavenou historií pohybu prý některé aplikace Googlu automaticky ukládají data o poloze s ča...

Více 0 komentářů

Foxconnu nečekaně klesl zisk o 2,3 %

ČTK , 14. srpen 2018 08:00

Firma čelí riziku nasycení trhu s chytrými telefony....

Více 0 komentářů

Kalendář

22. 08.

25. 08.
Human-Level AI Conference 2018
26. 08.

30. 08.
VMworld 2018 U.S.
31. 08.

05. 09.
IFA 2018

Starší zprávičky

Zranitelnost ve WhatsApp umožňuje manipulovat konverzaci

Pavel Houser , 13. srpen 2018 13:03

Útočníkům se nabízí nástroj na vytváření a šíření dezinformací, které vypadají jako zprávy z důvěryh...

Více 0 komentářů

Před 150 lety se narodil úspěšný italský podnikatel Olivetti

ČTK , 13. srpen 2018 08:00

V 80. letech byla značka Olivetti známá jako jeden z největších výrobců počítačů. Sloužily i při čes...

Více 0 komentářů

Nová služba databáze v cloudu: Oracle Autonomous Transaction Processing

Pavel Houser , 11. srpen 2018 13:46

Vytvoření systému pro řízení databáze tradičně vyžadovalo experty, kteří sestavili na míru přizpůsob...

Více 0 komentářů

Centrum kyberobrany představilo svou strategii do roku 2022

ČTK , 11. srpen 2018 12:11

Vojenské zpravodajství buduje NCKO na základě vládního akčního plánu ke kybernetické bezpečnosti z r...

Více 0 komentářů