Podle čeho by také měl probíhat výběr ERP

ITBiz.cz , 16. únor 2018 16:15 0 komentářů
Podle čeho by také měl probíhat výběr ERP

Co je podle dodavatelů stěžejní částí ERP řešení, podle něhož by měl především probíhat jeho výběr? V čem přední dodavatelé vidí svoje konkurenční výhody? Má se zájemce řídit podle toho, zda jde o lokální či globální řešení s inhouse týmem či implementačním partnerem?

Podle Martin Jirmanna z Abra Software je úplně normální, že každá část firmy má jiné požadavky na nové ERP: „Zákazník musí mít stanovené priority a cíle, kterými se musíme řídit jak my, tak on.“

„V každém odvětví se důležitost jednotlivých podnikových procesů liší. Ve strojírenství je klíčové plánování a řízení zakázkové výroby, v automobilovém průmyslu EDI komunikace s podporou forecastů a odvolávek provázaná do plánování a řízení opakované výroby, ve zdravotnictví šarže a dohledatelnost, v potravinách linková výroba a podobně,“ vyjmenovává Vladimír Bartoš z Minervy. Ten, kdo má výběr informačního systému na starosti, by podle jeho názoru měl předem priority v podnikových procesech stanovit a nečekat, až se vyprofilují silní klíčoví uživatelé a priority změní k obrazu svému.

Microsoft podle slov Nikoly Plesky vidí jako klíčové odstranění datových sil a složitých transakčních modelů, které z podstaty věci vytváří procesní neflexibilitu: „Je podstatné, aby všechny systémy podporovaly klíčové činnosti uživatelů – jinými slovy, aby se systémům nepřizpůsobil byznys a uživatelé, ale naopak vznikl prostor pro vyšší flexibitu. Akcent dává Microsoft také na systémovou otevřenost a mobilitu.

Abra svoji výhodu vidí v komplexnosti a v tom, že ERP neustále inovuje a přináší zákazníkům moderní technologie v takové podobě, kdy jim mohou rychle začít pomáhat v jejich podnikání. Jde například o API nebo podporu internetu věcí. Minerva se specializuje na výrobní firmy, což má zajišťovat klientům rychlou implementaci podnikového systému s minimem rizik. Při praktickém využívání funkcionality systému jdou prý zákazníci Minervy hlouběji, než tomu bývá u konkurentů. Microsoft spatřuje svoji přednost v propojenost celé platformy přes unifikovaný datový model a spojení světů ERP a CRM. Celá platforma Dynamics 365 pak těží i z procesních integrací se službami Office 365, Linkedin a ISV modelem služeb provozovaných na platformě Azure. Dynamics si prý bere také to nejlepší z oblasti umělé inteligence a práce s daty – a nabízí tak lepší vhled do byznysových dat, na procesy anebo například lepší automatizaci díky botům.

„Z pozice zákazníka je, kromě výběru vhodného řešení, důležitá kvalita implementačního týmu. Jeho schopnost pochopit zákazníkovy potřeby a bolesti. A také jeho kompetence promítnout je do implementovaného řešení,“ říká Martin Jirmann z Abra Software a pokračuje: „Myslím, že je vždy výhoda, když výrobce softwaru není někde „za zdí“, ale je se svými zákazníky v kontaktu a vnímá jejich přání. A také je dobré, když má zákazník možnost, je-li to potřeba, domoci se podpory přímo u výrobce a nemusí se spoléhat na prostředníky – implementační partnery.“

„Globální hráči disponují násobně vyššími prostředky v oblasti vývoje. V našem případě velmi těžíme z investic, které jsme učinili do oblastí AI/ML, velkých dat a vyšší produktivity. Přinášíme tak nativní podporu pokročilých workloadů, které sledují trendy v oblasti ERP a CRM,“ vyjmenovává Nikola Pleska z Microsoftu. Řešení od Microsoftu jsou podle něj také dlouhodobě velmi dobře hodnocená z hlediska uživatelské přístupnosti a osobní produktivity.

„Dobré globální řešení umožní zákazníkovi snadnou expanzi formou poboček v Česku i v zahraničí a nabízí dlouhodobější stabilitu a pokračování vývoje nových funkcí systému,“ tvrdí Vladimír Bartoš z Minervy. Silný lokální dodavatel podle něj dokáže globální systém rychle a dobře naimplementovat a následně servisovat.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Český startup CleverFarm buduje v Srbsku síť IoT

Pavel Houser , 17. červenec 2018 10:00

Český startup CleverFarm, který zavádí moderní technologie do zemědělství, pomáhá s budováním IoT sí...

Více 0 komentářů

Akcie Netflixu oslabily, Amazon a Disney konkurují

ČTK , 17. červenec 2018 09:36

Počet nových předplatitelů a tržby internetové televize Netflix zaostaly ve druhém čtvrtletí za oček...

Více 0 komentářů

Velitelství vojenských kybernetických sil by mohlo sídlit v Brně

ČTK , 17. červenec 2018 08:00

Vytvoření velitelství je naplánováno na začátek ledna 2019, od července pak vznikne výkonná část jed...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

50 let Intelu

ČTK , 16. červenec 2018 09:06

Intel nejprve produkoval paměti typu RAM, ale na počátku sedmdesátých let se firma rozhodla rozšířit...

Více 0 komentářů

USA zrušily zákaz dodávek amerického zboží čínské ZTE

ČTK , 14. červenec 2018 08:00

Firma již v rámci urovnání sporu s americkou vládou souhlasila, že zaplatí pokutu miliardy dolarů....

Více 0 komentářů

Trh PC ve 2. čtvrtletí rostl, tvrdí Gartner i IDC

ČTK , 13. červenec 2018 16:35

Růst odbytu táhla zejména poptávka firemního segmentu podpořená operačním systémem Windows 10....

Více 0 komentářů

Polovina kryptoměnových firem zanikne během čtyř měsíců od ICO

ČTK , 13. červenec 2018 10:09

Nejlepší strategií je prý mince v primární nabídce koupit a hned první den obchodů na otevřeném trhu...

Více 0 komentářů