Podle čeho by také měl probíhat výběr ERP

ITBiz.cz , 16. únor 2018 16:15 0 komentářů
Podle čeho by také měl probíhat výběr ERP

Co je podle dodavatelů stěžejní částí ERP řešení, podle něhož by měl především probíhat jeho výběr? V čem přední dodavatelé vidí svoje konkurenční výhody? Má se zájemce řídit podle toho, zda jde o lokální či globální řešení s inhouse týmem či implementačním partnerem?

Podle Martin Jirmanna z Abra Software je úplně normální, že každá část firmy má jiné požadavky na nové ERP: „Zákazník musí mít stanovené priority a cíle, kterými se musíme řídit jak my, tak on.“

„V každém odvětví se důležitost jednotlivých podnikových procesů liší. Ve strojírenství je klíčové plánování a řízení zakázkové výroby, v automobilovém průmyslu EDI komunikace s podporou forecastů a odvolávek provázaná do plánování a řízení opakované výroby, ve zdravotnictví šarže a dohledatelnost, v potravinách linková výroba a podobně,“ vyjmenovává Vladimír Bartoš z Minervy. Ten, kdo má výběr informačního systému na starosti, by podle jeho názoru měl předem priority v podnikových procesech stanovit a nečekat, až se vyprofilují silní klíčoví uživatelé a priority změní k obrazu svému.

Microsoft podle slov Nikoly Plesky vidí jako klíčové odstranění datových sil a složitých transakčních modelů, které z podstaty věci vytváří procesní neflexibilitu: „Je podstatné, aby všechny systémy podporovaly klíčové činnosti uživatelů – jinými slovy, aby se systémům nepřizpůsobil byznys a uživatelé, ale naopak vznikl prostor pro vyšší flexibitu. Akcent dává Microsoft také na systémovou otevřenost a mobilitu.

Abra svoji výhodu vidí v komplexnosti a v tom, že ERP neustále inovuje a přináší zákazníkům moderní technologie v takové podobě, kdy jim mohou rychle začít pomáhat v jejich podnikání. Jde například o API nebo podporu internetu věcí. Minerva se specializuje na výrobní firmy, což má zajišťovat klientům rychlou implementaci podnikového systému s minimem rizik. Při praktickém využívání funkcionality systému jdou prý zákazníci Minervy hlouběji, než tomu bývá u konkurentů. Microsoft spatřuje svoji přednost v propojenost celé platformy přes unifikovaný datový model a spojení světů ERP a CRM. Celá platforma Dynamics 365 pak těží i z procesních integrací se službami Office 365, Linkedin a ISV modelem služeb provozovaných na platformě Azure. Dynamics si prý bere také to nejlepší z oblasti umělé inteligence a práce s daty – a nabízí tak lepší vhled do byznysových dat, na procesy anebo například lepší automatizaci díky botům.

„Z pozice zákazníka je, kromě výběru vhodného řešení, důležitá kvalita implementačního týmu. Jeho schopnost pochopit zákazníkovy potřeby a bolesti. A také jeho kompetence promítnout je do implementovaného řešení,“ říká Martin Jirmann z Abra Software a pokračuje: „Myslím, že je vždy výhoda, když výrobce softwaru není někde „za zdí“, ale je se svými zákazníky v kontaktu a vnímá jejich přání. A také je dobré, když má zákazník možnost, je-li to potřeba, domoci se podpory přímo u výrobce a nemusí se spoléhat na prostředníky – implementační partnery.“

„Globální hráči disponují násobně vyššími prostředky v oblasti vývoje. V našem případě velmi těžíme z investic, které jsme učinili do oblastí AI/ML, velkých dat a vyšší produktivity. Přinášíme tak nativní podporu pokročilých workloadů, které sledují trendy v oblasti ERP a CRM,“ vyjmenovává Nikola Pleska z Microsoftu. Řešení od Microsoftu jsou podle něj také dlouhodobě velmi dobře hodnocená z hlediska uživatelské přístupnosti a osobní produktivity.

„Dobré globální řešení umožní zákazníkovi snadnou expanzi formou poboček v Česku i v zahraničí a nabízí dlouhodobější stabilitu a pokračování vývoje nových funkcí systému,“ tvrdí Vladimír Bartoš z Minervy. Silný lokální dodavatel podle něj dokáže globální systém rychle a dobře naimplementovat a následně servisovat.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30
Pavel Houser

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

Více

Kalendář

13. 11.

14. 11.
EVOLVE! Summit 2018
13. 11. Dell Technologies Forum 2018
13. 11.

14. 11.
ITAPA 2018RSS 

Zprávičky

Propad akcií Applu stahuje dolů americké akciové trhy

ČTK , 12. listopad 2018 20:59

Dow Jonesův index vykazoval pokles o zhruba 1,6 %, Nasdaq Composite ztrácel dokonce více než 2 %....

Více 0 komentářů

SAP kupuje za 8 miliard dolarů analytickou firmu Qualtrics

ČTK , 12. listopad 2018 14:04

Obří akvizice souvisí především s konkurenčním bojem mezi SAP a Salesforce na poli cloudových češení...

Více 0 komentářů

SoftBank získala povolení pro jednu z největších IPO na světě

ČTK , 12. listopad 2018 11:05

Obrovská nabídka akcií přichází v době, kdy investoři začali zpochybňovat výhled japonských telekomu...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Sněmovna má dokončit schvalování nových pravidel ochrany soukromí

ČTK , 12. listopad 2018 08:00

Při uplatnění práva na výmaz nebo postupovalo jako nyní podle tiskového zákon....

Více 0 komentářů

Před 20 lety vznikl čínský internetový obr Tencent Holdings

ČTK , 11. listopad 2018 08:00

Loni překonal Tencent co do tržní hodnoty Facebook, když jeho hodnota přesáhla 500 miliard dolarů....

Více 0 komentářů

Čeští antikváři nebudou po protestech odstřiženi od Amazonu

ČTK , 10. listopad 2018 12:00

Čeští antikváři budou moci i nadále prodávat své knihy do zahraničí přes portál AbeBooks.com, který ...

Více 0 komentářů

E-shopy nejsou povinné dodávat zboží po celé EU

Pavel Houser , 09. listopad 2018 15:15

S blížícím se koncem roku 2018 vstoupí v platnost evropské nařízení, jehož hlavním cílem je zamezit ...

Více 0 komentářů