Starý mazák – Polygraf 2018

Richard Jan Voigts , 05. červen 2018 23:59 0 komentářů

Třídenní mezinárodní veletrh reklamy, médií a polygrafie Polygraf už má za sebou 25. ročník, od 29. do 31. května 2018 v pražských Letňanech. Souběžně se ním se konal druhý ročník veletrh obalových inovací a technologií Obaly.

Pro odbornou veřejnost byly připraveny tři dny technologií, produktů či finálních aplikací z oboru reklamy, médií, polygrafie a obalů. Zdánlivě stejný jako předchozí RaP 2017, přesto došlo k některým změnám.

Nechyběly ani novinky. Xerox představil svoji produkční tiskárnu Xerox Iridesse Production se zcela novou digitální high-end tiskovou technologií, která zde dokonce měla svoji evropskou premiéru.

Společnost HP prezentovala snad největší stroj k vidění, a sice Indigo 12000 (v České a Slovenské republice je v současnosti pět těchto strojů).

Konica Minolta kontrovala ve druhém sále s neméně velkým strojem pro kusové zakázky. Ukázala aplikaci digitálního 3D zušlechťování tiskovin technologií MGI JetVarnish, a to aplikacemi UV laku a metalických fólií. Tato technika přidává tiskovým aplikacím kromě lepšího vizuálního vjemu také rozměr doteku. Konice Minolta pak dále představila aktuální portfolio svých digitálních tiskových strojů řady AccurioPress, aplikaci pro rozšířenou realitu KM Vision či kalkulace tisku Calco, nebo příklady průmyslového využití inkjetových tiskových hlav. Veletrh Polygraf je velký, a proto kromě velkých strojů HP, KM, Xerox, vystavoval svoje velké stroje i Canon. Zaujal technologií Océ elevated printing, která se uplatní v digitální velkoformátové grafice, výrobě interiérových dekorací a obalů. Výsledkem je tištěný efekt, který napodobuje povrchy s texturou, embosováním a umožňuje použití metalických akcentů a tisk plastického písma.

Jako první se v ČR mohli návštěvníci seznámit také s velkoformátovou roll-to-roll tiskárnou Océ Colorado 1640 o šířce 64 palců, která využívá novou tiskovou technologii UV Gel, kde se inkoust vyznačuje okamžitým přilnutím k povrchu. Stejně jako vloni nechyběly ani ukázky laserových vyřezávacích a vypalovacích CNC systémů, vyšívacích strojů, nebo obalové techniky.

Dominantou expozice OKI byly ekosolventní velkoformátové tiskárny ColorPainter pro signmaking. Flexibilní velkoformátové tiskárny OKI ColorPainter E-64s používají 6 ekosolventních inkoustů SX s vysokou viskozitou, odolností a nízkých zápachem. Inkousty SX jsou vhodné pro vnitřní i venkovní aplikace a poskytují silný jas, zejména při prosvětlení. Dalším vystaveným modelem byl OKI ColorPainter M-64s 7C. Model OKI ColorPainter H3-104s, který také používá SX inkousty a umožňuje pracovat s materiálem do šíře až 2,63 m s rozsahem využitím od plakátů až po polepy vozidel.

Portfolio kalibrovaných grafických tiskáren OKI pro malonákladový tisk reprezentovaly modely OKI Pro9541 a OKI Pro9542, které kromě škály CMYK umožňují tisk doplňkovou pátou barvou (bílá nebo čirá lesklá). Premiérově byl k vidění obálkový systém OKI Envelope Print System, který rozšiřuje možnosti řady LED grafických tiskáren OKI Pro9000 o malonákladový tisk obálek s personalizovanými daty. Nový doplněk pro grafické tiskárny OKI Pro9 umožňuje grafickým studiím a firmám využít potenciál, který nabízí direct marketing v podobě tisku obálek, pozvánek a dalších vysoce kvalitních tisků určených pro poštovní rozesílku. V závislosti na konkrétním modelu je kromě CMYK možné tisknout také bílou barvou na tmavé obálky či parciálním lakem.

Veletrh Polygraf prostě znamená největší setkání profesionálů z oblastí reklamních a tiskových služeb, marketingu, médií a obalové techniky ve střední Evropě.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30
Pavel Houser

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

Novým generálním ředitelem Autocontu je bývalý šéf Oracle Sameš

ČTK , 15. listopad 2018 12:44

Autocont se zaměřuje na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firmy a státní správu....

Více 0 komentářů

Lagardeová: Centrální banky by měly vydávat digitální měny

ČTK , 15. listopad 2018 08:00

Některé centrální banky, včetně švédské, kanadské a čínské, již uvažují o emisích digitálních měn ve...

Více 0 komentářů

Rostly ceny smartphonů, počítačů i tiskáren

Pavel Houser , 14. listopad 2018 11:53

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle statistik GfK v České republice ve 3. čtvrtletí ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zisk Foxconnu ve čtvrtletí stoupl o 18 %

ČTK , 14. listopad 2018 10:22

Apple varoval, že jeho předvánoční tržby budou horší, dodavatelům součástek Applu také hrozí slabší ...

Více 0 komentářů

Macronova dohoda o zabezpečení kyberprostoru nemá podporu velmocí

ČTK , 14. listopad 2018 09:00

MIT: Bylo by lepší začít s užším projektem ve snaze zakázat kyberútoky na klíčovou infrastrukturu....

Více 0 komentářů

Vodafone se v pololetí kvůli odpisům a Indii propadl do ztráty

ČTK , 14. listopad 2018 08:00

Akcie firmy od začátku letošního roku klesly zhruba o 39 procent. ...

Více 0 komentářů

EY představila prototyp blockchainu pro privátní transakce v platformě Ethereum

Pavel Houser , 13. listopad 2018 10:41

Společnosti budou moci bezpečně provádět transakce díky sadě nástrojů a služeb EY Ops Chain Public E...

Více 0 komentářů