Získejte více od Acronisu a GFI se Zebra systems

Richard Jan Voigts , 24. May 2019 06:30 0 komentářů
Získejte více od Acronisu a GFI se Zebra systems

Získejte více od Acronisu a GFI se Zebra systems. V tomto duchu proběhlo jarní setkání Zebra systems, distributora produktů a řešení Acronis a GFI s prodejními partnery, tentokrát 21. května 2019 v Ostravě. Setkání zahájil Zdeněk Bínek, ředitel Zebra Systems, který ohlásil novinky Acronis Cyber Cloud a GFI Unlimited.

Zdeněk Bínek, Zebra systems
Zdeněk Bínek, Zebra systems
Acronis Cyber Cloud je hybridní řešení zálohování a obnovy dat pro zákazníky, kteří to požadují jako službu a spoléhají na jejího poskytovatele, u nás prodejního partnera společnosti Acronis, potažmo Zebra systems. Umožňuje kompletně spravovat zálohování v různých cloudových prostředích (Acronis, Amazon Web Services – AWS, MS Azure), ale i on-premise na storage u zákazníka či partnera. Takové rozdělení zálohování dat je totiž důležité z hlediska bezpečnosti. K dispozici je už nyní a plné spuštění bude v říjnu 2019.

GFI Unlimited poskytuje neomezený přístup uživatelů k veškerému podnikovému softwaru GFI s jednotnou a výhodnou cenou.

Acronis

Vlajkovou lodí této firmy je Acronis Backup pro zálohování, replikace, cloudové úložiště a disaster recovery. Ve verzi 12.5 je k dostání ve dvou edicích, Standard a Advanced, podporuje 21 platforem a chrání data ve vzdálených i v on-premise systémech, v privátních i veřejných cloudech i na mobilních zařízeních a s aktivním zabezpečením proti ransomwaru. Má 15sekundovou cílovou dobu obnovy (RTO) a je jedním z nejrychlejších zálohování na trhu.

Trvalé licence jsou stále k dispozici, využívat Acronis Backup jako službu je však pružnější. Cloudové licence jsou na základě měsíčních poplatků s diferenciací podle položky (Disaster Recovery Storage – měsíční poplatek, výpočetní zdroje – když cloudový server běží, DR IP – měsíční poplatek za každou externí IP adresu přidělenou serveru). K dispozici je obsáhlejší balík nástrojů, lze však začít v malém. Administrátor má vše na jedné konzoli a pro cloudový management není zapotřebí vlastní hardware.

Acronis kromě toho dodává ještě Acronis True Image pro osobní zálohování; Acronis Files Advanced pro sdílení a synchronizaci dat; Acronis Files Cloud pro bezpečný a soukromý přístup, synchronizaci a sdílení dat navržené poskytovateli služeb pro ně samé; Acronis Storage jako softwarově definované úložiště pro datová centra; Acronis Notary Cloud k notarizaci dat a elektronickému podepisování na bázi blockchainu pro poskytovatele služeb; Acronis Disaster Recovery Cloud – integrované zálohovací a disaster recovery řešení opět pro poskytovatele služeb; a Acronis Backup Cloud – hybridní řešení zálohování a obnovy dat pro poskytovatele služeb s podporou více než 20 platforem (Windows, Linuxu, Mac, VMware vSphere, MS Hyper-V, Citrix XenServer, Linux KVM, Red Hat Enterprise Virtualisation a Oracle VM Server, Amazon EC2, Azure, Office 365, Exchange, SQL Server, SharePoint, Active Directory, iPhone, iPad, Android).

GFI

GFI poskytuje více vrstev ochrany. Z technického hlediska byla věnována pozornost mj. řešení GFI LAN Guard pro správu aktualizací, skenování zranitelnosti, audit sítě a detailní vhled do bezpečnosti sítě. Jde o první a spíše pasivní vrstvu, která však řekne, kudy by se mohl malware do sítě dostat. Je to svým způsobem síťový skener, který ví o každém prvku s IP adresou v síti. Kromě funkce skeneru hodnotí možnosti ohrožení (vulnerability management). Umí také rozesílat a uplatňovat softwarové záplaty na všechny podporované distribuce Windows, MacOS, Linux, a také na aplikace typu FireFox a Chrome. LAN Guard tím bere zodpovědnost o záplaty z beder uživatelů v podnikové síti na sebe. Málokdo si totiž nainstaluje záplatu Windows ihned jak na něj vyskočí okno s informací, že je záplata k dispozici, protože zrovna teď píše e-mail, a proto nemá na aktualizaci čas.

GFI dále dodává produkty GFI MailEssentials, WebMonitor a Archiver. GFI MailEssentials je určen pro bezpečnost e-mailové komunikace – filtraci spamu, blokování e-mailových virů a s detailním nastavením podle uživatele. GFI WebMonitor zase zajišťuje online bezpečnost, filtrování webu a řízení přenosové rychlosti. GFI Archiver určen pro archivaci souborů a e-mailů, zmenšení .pst souborů, s pokročilými funkcemi hledání a pro vyhovění legislativě (compliance).

Na základě nedávné akvizice společnosti Kerio dnes patří do portfolia GFI ještě KerioConnect pro e-mail, kalendáře, kontakty a instant messaging a KerioControl pro jednoduché unifikované zabezpečení sítě před viry, malwarem a škodlivými činnostmi. Jeho součástí je next-generation firewall a směrovač, detekce a prevence útoků (IPS), antivirová ochrana, VPN a filtrování obsahu aplikací.

Na semináři vystoupil jeden z partnerů pro Kerio, který informoval ostatní o zkušenostech s technickou podporou ze strany Kerio, která se po restrukturalizaci, přesunutí z Čech a centralizaci už podstatně zlepšila.

Do portfolia GFI spadá také Exinda pro řízení šířky pásma v síti pro správu provozu, zařízení aplikací a chování uživatelů jediným řešením.

Podpora od Zebra Systems

Distributor Zebra systems zdůraznil marketingovou podporu, kterou je schopen svým prodejním partnerům poskytnout – obsah, materiály, podporu při seminářích apod. Už na tomto setkání jim rozdal brožury a letáky s případovými studiemi nasazení produktů Acronis a GFI. Zmiňme například v ČNB, kde s Acronisem zálohuje 1 550 uživatelů, dále jsou řešení Acronis a GFI (včetně Keria) nasazeny v Lince bezpečí, Stavební spořitelně České spořitelny, UNICEF, BAE Systems (Eurofighter), Hannah apod.

Jako součást podpory od Zebra systems lze považovat i vystoupení některých partnerů s osobními zkušenostmi s produkty Acronis a GFI (včetně Keria).


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Všeumělové nejdou na odbyt

Pavel Houser , 13. June 2019 10:30
Pavel Houser

Stále méně se prý na trhu cení IT dovednosti typu „práce všeho druhu“, kde je příčina?...

VíceKalendář

22. 06.

23. 06.
Maker Faire Prague 2019
03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
RSS 

Zprávičky

Hodnota bitcoinu poprvé za více než rok překročila 9000 dolarů

ČTK , 17. June 2019 14:56

Od začátku letošního roku si bitcoin připisuje zhruba 140 %....

Více 0 komentářů

Samořiditelné vozy BMW se budou testovat i v ČR

Pavel Houser , 17. June 2019 12:34

BMW chystá velký krok k samořiditelným vozům. Pomohou technologie DXC....

Více 0 komentářů

Tržby Huwaei podle zakladatele výrazně zaostanou za očekáváním (aktualizováno)

ČTK , 17. June 2019 11:21

Huawei se v důsledku amerických restrikcí připravuje na propad dodávek svých chytrých telefonů v zah...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

PREmobil v létě skončí, zákazníky předá T-Mobilu

ČTK , 17. June 2019 08:00

Virtuální mobilní operátoři mají se 14,5 milionu aktivních SIM karet podíl okolo 7 %. ...

Více 0 komentářů

ČTÚ: ČR má vyšší ceny za mobilní data kvůli malé konkurenci

ČTK , 15. June 2019 16:38

Samotný vysoký počet virtuálních operátorů je pouze zdánlivým znakem konkurenčního prostředí....

Více 0 komentářů

Kryptoměnu Facebooku finančně podpoří řada velkých firem

ČTK , 15. June 2019 08:00

Mince bude vázána na koš státních měn, aby se vyhnula divokým výkyvům....

Více 0 komentářů

UPC loni vykázala dvoumiliardový zisk proti ztrátě 223 milionů

ČTK , 14. June 2019 15:11

Růst počtu objednaných služeb podpořily investice do expanze optické giga-ready sítě....

Více 0 komentářů