Průzkum: zisk z prodeje bezpečnostního softwaru dosáhne 2,4 miliardy

Výzkumná společnost Gartner zveřejnila výsledky nového průzkumu, který se týkal trhu s bezpečnostními programy. Studie se snaží odhadnout výnosy z prodeje bezpečnostního software pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Očekávané výnosy z prodeje bezpečnostního softwaru by v této oblasti měly dosáhnout hodnoty 2,4 miliardy euro za letošní rok.

Z výsledků průzkumu dále vyplývá odhadovaný růst trhu s bezpečnostním softwarem v oblasti Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Společnost Gartner také očekává návratnost investic v letech 2006 až 2011. Podle studie v tomto období dojde k zisku až 3,5 miliardy euro.

Ve východní Evropě se předpokládá průměrný roční růst návratnosti investic o 13,6 procent. Na Blízkém východě a v Africe by zase měl být zaznamenán průměrný roční nárůst návratnosti investic o 14,7 procent.

„Předpokládá se, že trh s antivirovými programy zůstane největším zdrojem výnosů v oblasti Evropy, Afriky a Blízkého východu. Na celkových světových výnosech z prodeje bezpečnostního softwaru se oblast EMEA bude podílet přibližně z poloviny,“ poznamenal Ruggero Contu, vedoucí průzkumu ve společnosti Gartner.

Podle něj bude zájem zákazníků o trh s bezpečnostním softwarem rok od roku narůstat, což přispěje k dalšímu rozvoji tohoto odvětví.

Nejúspěšnějším prodejcem bezpečnostního softwaru v roce 2006 byla společnost Symantec s 54 procenty na trhu. Na druhém místě je společnost McAfee s 19 procenty, třetí se pak umístil výrobce Trend Micro s podílem 14 procent. Tyto tři společnosti dohromady drží podíl přibližně 87 procent celosvětového trhu.

Bezpečnostní hrozby jsou synonymem pro dnešní svět informačních technologií. Ve Spojených státech nedávno vědci upozornili na bezpečnostní hrozbu ve strategickém softwaru. Teroristé by mohli tuto zranitelnost zneužít k napadení ropných rafinérií nebo elektráren.

Společnost McAfee se pokusila odhadnout největší počítačové hrozby pro rok 2007. Jedná se o navýšení počtu webových stránek, které jsou zaměřeny na krádeže hesel. Mezi další problémy patří nárůst spamu. Kvůli rozvoji chytrých telefonů a jejich připojení se také objevují útoky na tento typ mobilů. Hrozbu představují i krádeže identity, ztráty dat a zvýšení počtu malwaru a rootkitů pro 32bitové platformy.

Související

Průzkum: v Británii je každých 10 sekund spáchán kyberzločin
Únik informací stojí firmy průměrně 268 tisíc dolarů

Exit mobile version