Průzkum: počítačová kriminalita stojí firmy v průměru 5,9 milionů dolarů ročně

Průměrné roční náklady vyvolané počítačovou kriminalitou dosáhly u vybraného vzorku firem hodnoty 5,9 milionů dolarů ročně, přičemž rozpětí se pohybovalo od 1,5 milionů až po 36,5 milionů dolarů.

Studie Second Annual Cost of Cyber Crime Study provedená společností Ponemon Institute odhalila, že průměrné roční náklady vyvolané počítačovou kriminalitou dosáhly u vybraného vzorku organizací hodnoty 5,9 milionů dolarů ročně, přičemž rozpětí se pohybovalo od 1,5 milionů až po 36,5 milionů dolarů. Jedná se tak o 56% nárůst průměrné hodnoty ve srovnání se stejnou studií provedenou v červenci loňského roku.

Uvedená studie kromě jiného ukazuje, že obnovení dat a detekce hrozeb jsou nejnákladnějšími interními nákladovými položkami organizací. Firmy přitom mají možnost výrazně snížit uvedené náklady nasazením automatizované detekce a obnovení systému prostřednictvím odpovídajících bezpečnostních technologií.

„Techniky kybernetických útoků neustále zvyšují nejen svou frekvenci, ale také propracovanost. Zároveň rovněž stoupá potenciální dopad na finanční stav postižených organizací,“ uvedl Tom Reilly, vicepresident a generální ředitel HP Enterprise Security. „Organizace, které podnikají v průmyslových odvětvích, jež jsou nejčastějšími cíli počítačové kriminality, redukují její následky pomocí přechodu na vylepšené možnosti zabezpečení a správy rizik. Získávají tak základ pro mnohem lepší obranu a menší náchylnost vůči kybernetickým útokům.“

Kybernetické útoky jsou dnes bohužel zcela běžné. Během čtyřtýdenního průzkumu zaznamenal vybraný vzorek organizací 72 úspěšných útoků týdně, což představuje téměř 45% meziroční nárůst. Více než 90 % všech nákladů spojených s kybernetickými zločiny měl na svědomí škodlivý kód, útoky typu odepření služby (DoS, Denial of Service), ukradená zařízení a internetové útoky.

Exit mobile version