Inovace AVG – Online Security Audit

AVG Technologies, globální společnost zaměřená na internetovou bezpečnost, oznamuje další krok v boji proti firemní kyberkriminalitě – AVG Online Security Audit. Bezplatný audit bude podnikům na míru poskytovat aktuální informace o jejich bezpečnostních potřebách, čímž jim pomůže se lépe orientovat v problematice kybernetických hrozeb současnosti.

Malé a středně velké podniky (MSP) se stále častěji stávají terčem kybernetických zločinců. Nedávný průzkum AVG Market Landscape Report 2010 ukázal, že 25 procent MSP se stalo oběťmi narušení bezpečnosti a více než 14 procent MSP nemá žádný bezpečnostní software, čímž se vystavují možným útokům.

Online Security Audit společnosti AVG je nejnovějším nástrojem, jehož úkolem je pomoci podnikům v otázkách týkajících se počítačové ochrany. Koncem loňského roku AVG oznámila spuštění Business Resource Centre, bezplatného online centra pro podniky zahrnující návody, tipy a software ke stažení, které pomáhá společnostem v problematice internetové bezpečnosti.

Podniky získají svůj na míru připravený bezpečnostní audit prostřednictvím služby Online Security Audit společnosti AVG na webové stránce http://www.avg.com/gb-en/business-resources-centre.

Robert Gorby, ředitel SMB Propositions, říká: „Naše nová služba Online Security Audit udělala významný krok vpřed v boji proti počítačové kriminalitě zaměřené na firmy. V souladu s naší nabídkou pomoci malým podnikům dáváme důraz na pět kritických oblastí, jejichž prostřednictvím mohou kybernetičtí zločinci snadno získat přístup k firemním datům. Tyto zóny musí zůstat pevně uzavřeny, aby se podniky nestaly dalšími oběťmi kybernetické kriminality.“

1. zóna – Sociální sítě
Problém: DŮVĚRA – lidé věří lidem, které znají. Je mnohem pravděpodobnější, že uživatelé kliknou na infikovaný odkaz, pokud pochází od důvěryhodného kolegy či kamaráda. Čtyřicet procent podniků umožňuje přístup k sociálním sítím, ale pouze dvacet tři procent tvrdí, že má i odpovídající zabezpečení.

Řešení: LinkScanner společnosti AVG založený na přístupu „prověř než klikneš” je nejlepší způsob, jak se této situaci vyhnout.

2. zóna – Instant Messaging a chat
Problém: Viry a další škodlivé kódy mohou být ukryté v souborech odeslaných přes službu Instant Messaging. To může mít za následek zvýšené množství spamu a phishingových útoků, neboť některé služby chatu při registraci připojí přezdívku k emailové adrese.

Řešení: Nepoužívat emailovou adresu, která je stejná jako uživatelské jméno na chatu.

3. zóna – Vnitřní hrozby: pod svícnem bývá tma
Problém: I když by se firmy měly více zaměřit na kybernetické zločince, jsou to právě zaměstnanci, kteří jsou zodpovědní za většinu škodlivého kódu v podnikových sítích.

Řešení: Aktuální informace o potenciálních zaměstnancích – zejména o technickém personálu – jsou nezbytné. Rizikové podniky by měly zvážit využití pokročilých nástrojů k získávání informací o možné trestné činnosti a celkové důvěryhodnosti nových zaměstnanců.

4. zóna – Neztratit dálkové ovládání
Problém: Umožnění zaměstnancům použít jejich vlastní elektronické přístroje v práci zvyšuje riziko, že se škodlivý kód dostane do firemní sítě.

Řešení: Firmy mohou používat virtualizační technologii k vytvoření virtuálně bezpečné zóny v rámci jejich hardware – jako velvyslanectví v cizí zemi – ale mohlo by být jednodušší a efektivnější zavést účinnou sadu bezpečnostních antivirových kontrol a auditních postupů.

5. zóna – USB disky a podobná zařízení
Problém: Přenosné USB disky jsou velmi efektivní při šíření malware. V porovnání s notebookem nebo chytrým telefonem vypadají neškodně, ale mohou v sobě přenášet několik gigabytů kódu – z nichž některé mohou být škodlivé.

Řešení: Přenosné disky mohou být automaticky kontrolovány pomocí software AVG nebo si uživatelé mohou spustit kontrolu manuálně ještě před tím, než otevřou soubory na disku.

Exit mobile version