Načítám Akce

« Všechny Akce

Hannover Messe 2022

30. května - 2. června

Hannover Messe 2022: Hledání rovnováhy mezi zabezpečením dodávek energií a ochranou klimatu

Svět prožívá zlom v mezinárodní hospodářské a energetické politice. Zlom, který je doprovázen růstem cen energií a narušením dodavatelských řetězců a má přímý dopad na celosvětovou průmyslovou výrobu. Zároveň se stále více výrobních podniků snaží přispět k boji proti klimatickým změnám. V této napjaté oblasti je třeba rychle nacházet řešení: politická, ekonomická, a zejména technologická. Veletrh Hannover Messe 2022 k tomu poskytuje rámec.

Od 30. května do 2. června představí na hannoverském výstavišti 2 500 firem své technologie pro továrny a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii.

Mezi vystavujícími společnostmi jsou koncerny jako Siemens, Bosch, Schneider Electric, Schaeffler, Microsoft, SAP nebo Service Now, ale i řada středně velkých průmyslových firem jako Beckhoff, Festo, Harting, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Wago nebo Ziehl-Abegg. Dále jsou zde zastoupeny významné výzkumné ústavy jako je Fraunhofer nebo KIT a přibližně 100 start-upů, pro které je veletrh Hannover Messe ideální platformou pro navazování kontaktů v rámci odvětví.

Evropa se chce do poloviny tisíciletí stát klimaticky neutrální. Stále více podniků si klade ambiciózní cíle a pracuje na úplné přeměně své výroby a služeb. Nejen proto, že výroba téměř veškerého zboží může být díky moderním strojům a systémům šetrnější ke zdrojům a energeticky účinnější, ale také proto, že díky řešením z oblasti strojírenství a strojního inženýrství, elektrotechniky, softwaru a IT lze na celém světě zlepšit řídicí procesy komplexních systémů, stimulovat inovace a snížit emise skleníkových plynů.

Kromě vystavovaných produktů a řešení se návštěvníci veletrhu mohou těšit na špičkový doprovodný program. Na čtyřech konferenčních pódiích se budou probírat témata jako automatizace, cloud a infrastruktura, analýza a správa dat, digitální platformy, robotika, bezpečnost IT, umělá inteligence, obnovitelné zdroje energie, zelený vodík, energeticky účinná a uhlíkově neutrální výroba, digitální řízení energií, cirkulární ekonomika a mnoho dalších. Celý program bude k dispozici nejen na místě, ale bude také souběžně streamován prostřednictvím webových stránek veletrhu Hannover Messe.

ITBiz.cz nabízí čtenářům na veletrh Hannover Messe 2022 VSTUP ZDARMA, stačí při registraci zadat kód „kDacV“. Kód je nutno zaregistrovat na webové stránce: https://www.hannovermesse.de/en/application/registration/ticket-registration

Podrobnosti

Zahájení:
30. května
Ukončení:
2. června
Webová stránka:
https://www.hannovermesse.de/en/

Pořadatel

Hannover Messe

Místo konání

Hannover Messe