• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Konference Check Point Experience 2007 představila výsledky spolupráce s Intelem a Nokií

itbiz
12. 9. 2007
| Tiskové zprávy
Check Point Software

Společnost Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP) na konferenci pro partnery a zákazníky v německém Mnichově představila výsledky svého vývoje v oblasti moderních bezpečnostních technologií a změny v produktové nabídce spojené s převzetím společností Pointsec a NFR Security. Na konferenci Check Point Experience 2007 přednášel mimo jiné spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Gil Shwed.

„V tomto roce jsme představili několik nových technologií a nový přístup k zajištění podnikové bezpečnosti. Díky produktům Pointsec dokážeme chránit nejen síť, ale také uživatelská data na nejširší paletě platforem,“ uvedl Gil Shwed, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Check Point Software Technologies. „Zároveň pracujeme na neustálém zvyšování výkonu a schopností našich systémů pro ochranu stále intenzivnějšího síťové provozu spojeného s multimédii a VoIP službami.“

Check Point se na konferenci soustředil zejména na představení nových produktů a technologií ve svém portfoliu, které umožňují nabízet tzv. PURE security, tedy specializovaná bezpečnostní řešení, která nabízí komplexní ochranu sítě a dat a pracují na otevřené architektuře. Součástí prezentace proto bylo podrobné představení vlastností nové technologie CoreXL, která efektivně využívá vícejádrové procesory Intel k zajištění vyššího výkonu bezpečnostních síťových bran.

Největší novinku přinesla společná prezentace marketingových ředitelů Check Pointu, Nokia a Intelu. Dave Bruton, John Healy a David Dorosin společně představili bezpečnostní bránu Nokia IP2450 Firewall/VPN založenou na technologiích CheckPoint a čtyřjádrových procesorech Intel Xeon. Technologii Check Point CoreXL budou podporovat i další bezpečnostní zařízení Nokia připracované pro příští rok.

„Oznámení spolupráce s Intelem a Nokií je výborný signál pro naše společné zákazníky. Mimo jiné to znamená, že se technologie Check Point ClusterXL, SecureXL a CoreXL stávají standardem pro zajištění nejvyššího možného výkonu bezpečnostních bran pro náročné aplikace,“ říká Luděk Hrdina, marketingový manažer společnosti Check Point Software Technologies pro východní Evropu. „Široká podpora otevřené architektury zákazníkům přinese větší flexibilitu a možnost volby při výběru dodavatelů bez rizika zvýšení nákladů na správu a provoz bezpečnostního řešení.“

Podrobnější informace o technologiích a produktech společnosti Check Point najdete na www.checkpoint.com.

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN, podnikových i personálních firewallů a ochrany uložených dat. Prostřednictvím platformy NGX dodává v rámci jednotné bezpečnostní architektury širokou škálu řešení, která chrání obchodní komunikaci a zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech či u vzdálených pracovníků. Check Point prosazuje tzv. „PURE security“ přístup k informační bezpečnosti, který označuje výhradní zaměření společnosti na bezpečnostní řešení a současně vyjadřuje hlavní přínosy bezpečnostní architektury Check Point pro zákazníky: Protected (chráněná), Unified (jednotná), Reliable (spolehlivá) a Extensible (rozšiřitelná).

Check Point zároveň nabízí špičková řešení pro ochranu uložených dat v podobě produktové nabídky Pointsec, která chrání citlivá data v osobních počítačích a mobilních zařízeních prostřednictvím šifrování. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat.

Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od stovek předních světových výrobců.

Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť partnerů Check Pointu po celém světě. Check Point dodává bezpečnostní řešení desítkám tisíc podniků a organizací všech velikostí, mezi zákazníky společnosti patří také všechny firmy uváděné v žebříčku Fortune 100.

Související příspěvky

Zprávičky

Anthropic rozšíří působení v Evropě, otevře kanceláře v Paříži a Mnichově

9. 11. 2025
Tiskové zprávy

Praha 6 získala od Letiště Praha 1200 licencí pro školení žáků ZŠ v otázkách kyberbezpečnosti

7. 11. 2025
Zprávičky

Zisk antivirové firmy Gen Digital ve čtvrtletí stoupl o 9 %

7. 11. 2025
Gordic a Cybrela přinášejí komplexní řešení kybernetické bezpečnosti
Zprávičky

Evropská komise navrhuje pozastavit část zákonů o umělé inteligenci

7. 11. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Anthropic rozšíří působení v Evropě, otevře kanceláře v Paříži a Mnichově

ČTK
9. 11. 2025

Americká společnost zabývající se umělou inteligencí Anthropic rozšíří své působení v Evropě a otevře

Zisk antivirové firmy Gen Digital ve čtvrtletí stoupl o 9 %

ČTK
7. 11. 2025

Antivirová společnost Gen Digital, která vznikla spojením americké NortonLifeLock a českého Avastu, vykázala ve

Gordic a Cybrela přinášejí komplexní řešení kybernetické bezpečnosti

Evropská komise navrhuje pozastavit část zákonů o umělé inteligenci

ČTK
7. 11. 2025

Evropská komise navrhuje pozastavit část svých přelomových zákonů o umělé inteligenci (AI) pod silným

Čína porazí USA v závodě o AI díky energii a pravidlům, varoval šéf Nvidie

ČTK
7. 11. 2025

Čína porazí Spojené státy v závodě o umělou inteligenci (AI), a to díky nižším

Čína motivuje firmy k přechodu na domácí čipy pro AI levnější elektřinou

ČTK
7. 11. 2025

Čína zavedla dotace, které sníží pro některá z největších datových center v zemi účty

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Skupina CSG založila dvě nové firmy se zaměřením na AI – JATISmro a Tendrio

ČTK
6. 11. 2025

Holding Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada založil dvě nové akciové firmy JATISmro a

Průzkum: S portálem stavebníka se podle většiny úřadů stále pracuje s obtížemi

ČTK
6. 11. 2025

S portálem stavebníka, přes který stavebníci a projektanti posílají žádosti o stavební povolení, se

Německo zvažuje, že zaplatí operátorům, aby nahradili zařízení Huawei

ČTK
6. 11. 2025

Německo zvažuje, že zaplatí místním telekomunikačním operátorům včetně Deutsche Telekom, aby nahradili zařízení od

Tiskové zprávy

Praha 6 získala od Letiště Praha 1200 licencí pro školení žáků ZŠ v otázkách kyberbezpečnosti

ABSL ocenila nejvýznamnější inovace v oboru IT a podnikových služeb roku 2025

QNAP uvádí na trh TS-h2477AXU-RP

Banky zachránily svým klientům 7,5 miliardy korun, průměrná škoda na klienta stoupla na 21 903 Kč

Zyxel Networks představuje přihlašování bez hesla a zabezpečení pomocí umělé inteligence

Konecta a CrewAI spojují síly, aby přinesly revoluci do provozních modelů prostřednictvím agentické umělé inteligence

Zpráva dne

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Redakce
15. 10. 2025

Halloween je tady a s ním i strašidelné ceny za software! Tak neváhejte a...

Kalendář

Lis 11
Celý den

Umělá inteligence v IT infrastruktuře

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Christian Klein, generální ředitel SAP

Digitální suverenita nestojí na ideálech, ale na konkrétních výsledcích

Christian Klein
23. 10. 2025

Diskuse o digitální suverenitě nabývá na celém světě na intenzitě. V dnešní době geopolitické nejistoty a...

Slovník

4P

Autofire

HR konzultant

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.