Lhát v životopisu se nevyplácí

Zajímavá událost se odehrála v minulých dnech. Společnost MIT na hodinu propustila svoji zaměstnankyni, která zastupovala pozici vedoucí oddělení přijímacího řízení. Důvod spočívá v tom, že lhala ve svém životopisu. Údajně měla uvést nejvyšší dosažené vzdělání magisterské a bakalářské tituly na třech vysokých školách, tehdy ještě nepříliš prestižních: Union College, Rensselaer Polytechnic Institute, a Albany Medical College. Ovšem ani na jedné škole takovýto titul nezískala, trochu paradoxní ale je že když před 28 lety nastupovala v MIT jako sekretářka tak na tuto pozici nebylo třeba vysokoškolské vzdělání.

Časem se Merille Jones, v roce 1979 ještě nevýznamná sekretářka, dostala až na pozici vedoucí oddělení přijímacího řízení. Na této pozici začala pracovat v roce 1998. Ačkoliv společnost MIT má velmi přísné podmínky na hodnocení osob, které u této společnosti usilují o práci, nikdy nikdo nezkontroloval zda údaje které uvedla ve svém životopise jsou pravdivé. Zřejmě z toho důvodu že paní Jonesová pracovala velmi dobře, dokonce získala i ocenění pro administrativní pracovníky (MIT Excellence Award for Leading Change), také napsala knihu pro studenty hlásící se na americké univerzity, v niž se snaží vysvětlit a zdůraznit osobní a akademickou integritu při podávání přihlášek.

Úspěšná pracovnice ale před několika dny zažila velké zklamání. Někdo anonymně nahlásil že údaje v životopise nejsou pravdivé a bohužel paní Jonesová přišla o práci, vedení MIT ji totiž vyzvalo aby rezignovala a té nakonec nic jiného nezbylo.

Hned po této události se ale začaly ozývat hlasy, zda by nešla daná skutečnost přehlédnout, hlavně díky tomu, že Merille pracovala tak dobře. MIT však nereagovalo.

Zdroj: Lhát v životopisech se nevyplácí

Exit mobile version