Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

V dnešním monitoringu manažerských přestupů posledních dní soustředíme pozornost na přestup Zdeňka Pilze ze společnosti Sun Microsystems k výrobci podnikového software Oracle. V personální rubrice dále budeme informovat o změnách ve společnosti AVG Technologies.

Oracle Czech

Generálním ředitelem společnosti Oracle Czech se od června stal Zdeněk Pilz (53), dosavadní ředitel Sun Microsystems Czech. Ve funkci nahradil Milana Sameše, jenž firmu opustil.

Zdeněk Pilz působil v Sun Microsystems 12 let, od roku 2004 jako generální ředitel pro Českou republiku. Mezi jeho největší úspěchy v této roli patřilo vybudování silného kompaktního týmu, který se stal významným a respektovaným hráčem na českém trhu, zdvojnásobení obratu v průběhu pěti let a trvalý meziroční růst nejen obratu ale i zisku.

Pod jeho vedením se podařilo vybudovat silná partnerství s klíčovými systémovými integrátory, získávat a rozvíjet strategické projekty v oblasti veřejné a státní správy, telekomunikací a v bankovních a finančních službách.

V české pobočce Sun pracoval od roku 1998, nejprve jako obchodní manažer pro strategické aliance a zakázky, později navíc se zodpovědností i za partnerské prodeje. Před nástupem do Sunu pracoval Zdeněk Pilz téměř čtyři roky v IBM, svoje působení v IT průmyslu zahájil v Software602.

„Oracle s podporou technologií Sun bude jedinou společností schopnou dodávat skutečně integrované systémy. Přínosem pro naše zákazníky budou nižší náklady na implementaci a provoz systémů spolu s vyšším výkonem, spolehlivostí a zabezpečením,“ řekl Zdeněk Pilz, generální ředitel Oracle Czech. „Ve své nové pozici bych především chtěl navázat na úspěchy mých nových kolegů z posledních let a přispět k tomu, aby se pozice Oracle na českém trhu dále upevnila a rozvíjela. Současně budu usilovat o to, aby se naše pobočka aktivně podílela na rozvoji české společnosti, ekonomiky a konkurenceschopnosti naší země. Máme a budeme pro to mít všechny předpoklady: kvalitní a ověřené technologie, rozsáhlé know-how mezinárodní společnosti a v neposlední řadě tým zkušených a šikovných lidí v Oracle Czech.“

Zdeněk Pilz vystudoval Fakultu strojní ČVUT v Praze. Je místopředsedou představenstva ICT unie (dříve SPIS), současně je zapojen v dalších aktivitách jako je Americká obchodní komora a Prague Business Club. Je ženatý, má tři dcery, mezi jeho záliby patří volejbal, tenis, golf, lyžování a motocyklový Trial, kde je držitelem několika titulů mistr ČR.

Přidejte si Zdeňka Pilze do své sítě pomocí služby [?]

AVG Technologies

Společnost AVG Technologies, výrobce známého antivirového programu, oznámila příchod Dona MacLennana, experta s třiadvacetiletou praxí v oblasti software, na pozici senior viceprezidenta produktového managementu. MacLennanovým úkolem bude definování produktové strategie a podpora rozvoje produktového portfolia AVG. Don MacLennan bude působit v pražské pobočce AVG.

Před svým nástupem do AVG zastával MacLennan vedoucí pozice v oblasti produktového rozvoje a divizního provozu, ve veřejně obchodovaných společnostech, včetně RSA – Divize bezpečnosti EMC, SAP, Calico Commerce, Pure Atria a CA. V roce 2006 byl MacLennan oceněn časopisem Supply and Demand Chain Executive titulem „Pro to Know“. Často přednáší na průmyslových fórech, jakými jsou ISACA, The Conference Board, Sourcing Interests Group a SAPPHIRE. Byl přispěvatelem časopisu Insider společnosti SAP, kde se zabýval problematikou dodržování právních předpisů a bezpečnosti v rámci dodavatelského řetězce.

„V období vstupu společnosti AVG do další fáze jejího rozvoje bude pro nás Donova zkušenost s poskytováním produktů nejvyšší kvality a řízením rozvoje při současném pochopení požadavků trhu velmi prospěšná,” řekl J. R. Smith, CEO, AVG Technologies. „Profesní profil Dona MacLennana je skvělou kombinací produktové zkušenosti v oblasti prevence ztráty dat, koncepce řízení a integrace produktů. V době dynamického rozvoje společnosti, kdy se chceme soustředit především na vývoj bezpečnostních řešení pro jednotlivé uživatele a malé podniky, je Don pro nás významnou posilou.”

Přidejte si do Dona MacLennana do své sítě pomocí služby [?]

NetApp

Společnost NetApp jmenovala Remo Rossiho do nově vytvořené pozice Vice President EMEA pro rozvojové se trhy. Bude zodpovědný za koordinaci rozvoje podnikání NetApp ve východní Evropě, Rusku, Africe a Rakousku a bude dohlížet na obchodní, marketingové aktivity.

Andreas König, Senior viceprezident a generální ředitel EMEA, k příchodu Rossiho řekl: „Tato nově vytvořená zeměpisná oblast prodeje v rámci NetApp vyžaduje silné a energické osobnostní vedení. Remo má deset let zkušeností s NetApp a společně s jeho pochopením této velmi rozmanité tržní oblasti z něj dělá perfektní osobu pro tuto roli.“

Remo Rossi, rodák z Švýcarska, se připojil k NetApp v roce 2000 a hrál klíčovou roli v rozvoji podnikání švýcarské NetApp. Do této chvíle Remo zastával funkci hlavního ředitele Severovýchodní oblasti EMEA pro NetApp a řídil podnikání v Rakousku, Švýcarsku, Rusku, východní Evropě a Skandinávii. Významně pomohl rozvoji podnikání v Rusku a východní Evropě.

Přidejte Rema Rossiho si do své sítě pomocí služby [?]

Cisco a EMC

Společnosti Cisco s EMC oznámily, že koalici Virtual Computing Environment (VCE) zaměřenou na oblast virtualizace datových center a privátní cloud infrastruktury povede Michael David Capellas.

Michael Capellas je v oboru znám především z působení ve společnostech Compaq, MCI či First Data Corporation.

Michael Capellas má s vedoucími rolemi v technologických společnostech rozsáhle zkušenosti. Naposledy působil jako předseda představenstva a CEO ve společnosti First Data Corporation, která poskytuje řešení pro elektronické zpracování transakcí a plateb.

Před tím pracoval jako prezident a CEO ve společnosti MCI, která se v té době transformovala ve společnost zaměřenou především na IP sítě. Byl rovněž předsedou představenstva a CEO ve společnosti Compaq a po spojení s HP působil na pozici prezidenta společnosti.

Koalice VCE vznikla v roce 2009 s cílem zlepšit přístup zákazníků k flexibilní infrastruktuře datových center, takzvanému privátnímu cloud computingu, která jim umožní snížit náklady na technologie, energie nebo pronájem prostor.

PricewaterhouseCoopers

Služby PricewaterhouseCoopers v České republice pro oblast energetiky povede partner Tomáš Bašta. Na starosti bude mít rovněž klienty ze sektoru telekomunikací a informačních technologií. V nové pozici zúročí 17 let praxe u PricewaterhouseCoopers pro klienty ze síťových odvětví v Česku i v zahraničí.

Tomáš Bašta pracuje pro PricewaterhouseCoopers od roku 1993. V letech 1999 až 2001 pracoval v poradenské centrále PricewaterhouseCoopers pro IFRS v Londýně. Od roku 2007 do roku 2009 pracoval pro PricewaterhouseCoopers na Ukrajině, kde byl v roce 2008 jmenován partnerem. V červenci loňského roku se vrátil do Česka.

Tomáš Bašta (44) vystudoval České vysoké učení technické v Praze. V roce 1998 se stal členem Asociace certifikovaných účetních (ACCA), v roce 2003 pak členem Asociace certifikovaných účetních ve Velké Británii a statutárním auditorem registrovaným Komorou auditorů České republiky. Ve volném čase se věnuje rodině, kultuře a cestování.

Exit mobile version