Logica – nová strategie v ČR a spolupráce na Galileu

Logica

Společnost Logica, poskytovatel služeb v oblasti IT a konzultací, přichází s novou strategií, jejímž cílem je dobýt přední pozici na českém trhu informačních technologií. Radim Hradílek po svém nástupu do funkce nového generálního ředitele Logica pro střední a východní Evropu uvedl v život novou strategii společnosti, jejíž součástí je i úprava organizační struktury. Logica rovněž prezentovala informace o participaci na budování navigačního systému Galileo.


Radim Hradílek

Reorganizace firemní struktury

Základním cílem transformace struktury organizace je co nejvíce se přiblížit zákazníkovi a jeho potřebám a přesunout patřičné pravomoci i na nižší úroveň vedení, a to jak na poli řízení projektů, tak i v odborných oblastech nebo při řízení lidských zdrojů.

V obchodní oblasti změny přinesou především jednotnou strategii přístupu ke klientovi. Osa obchodník – ředitel divize – generální ředitel bude semknutější, což bude mít pozitivní vliv na servis poskytovaný zákazníkům. V oblasti řízení projektů získají jednotliví projektoví manažeři větší pravomoci, přičemž budou podřízeni přímo ředitelům divizí.

Druhé firemní sdělení se věnuje připravovanému navigačnímu systému Galileo, na jehož budování se společnost Logica podílí. Logica na projektu participuje jako hlavní dodavatel návrhu pozemního segmentu projektu (fáze C0) a podílí se rovněž na rozvoji jeho několika klíčových součástí, včetně řízení pro kontrolu rozestavění satelitů na oběžné dráze a správy kryptografických klíčů. Obojí lze řadit k bezpečnostně nejcitlivějším součástem Galilea. Logica je také hlavním dodavatelem projektu pro vytvoření podrobného plánu, na základě kterého budou efektivně aplikovány služby určování zeměpisné polohy pomocí systému Galileo do reality.

Hodnota a účel projektu

Galileo je projekt připravovaného globálního družicového navigačního systému. Vývoj, výstavba a následný provoz systému Galileo je podporován Evropskou unií a Evropskou kosmickou agenturou (European Space Agency, ESA). Kompletní Galileo bude obsahovat 30 družic obíhajících ve třech rovinách po kruhových drahách ve výšce přibližně 23 500 km. Předpokládá se, že Galileo umožní mnohem přesnější určování polohy ve srovnání s možnostmi v současnosti využívaných systémů GPS nebo GLONASS. Systém Galileo by měl být uveden do provozu roku 2013 a jeho celková hodnota dosáhne částky 3,4 mld. eur.

Galileo by mělo nalézt využití z 80 % především v sektoru dopravy v aplikacích vázaných na informaci o zeměpisné poloze. Data o poloze vozidel bude možné využít k on-line informacím o dopravní situaci nebo pro vlastní řízení silničního provozu, a tím půjde předcházet kritickým dopravním situacím. Galileo přinese prospěch například i na poli přesného měření času, ochrany osob proti kriminalitě, monitoringu osob se zdravotními potížemi apod. Dále může systém sloužit i k měření deformací, k přesnému určení překážky na dně řeky, ke sledování skládek nebezpečných odpadů, k přesnému sledování pohybu mraků exhalací a oblaků radioaktivních látek, ke sledování a evidování svozu komunálního odpadu, k přesnému určení a opakovanému vyhledání lokality vzácných a chráněných rostlin, ke sledování pohybu zvířat a k mnoha dalším účelům.

Exit mobile version