• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Až 3,3 miliardy pro podniky čelící špatné ekonomické situaci

Jiří Kocourek
18. 5. 2009
| Články
EU

Ministerstvo práce a sociálních věcí oznámilo, že v rámci programů Evropského sociálního fondu podpoří podniky, které čelí současné nepříznivé ekonomické situaci. Zaměstnavatelé budou dostávat peníze na realizaci vzdělávacích kurzů pro své zaměstnance. Budou tak pro ně vyčleněny prostředky dosahující výše až 3,3 miliardy korun – na podporu podnikům a jejich zaměstnancům.

Support

Podpora podnikům čelícím krizi

Ministerstvo práce a sociálních věcí podpoří v rámci programů Evropského sociálního fondu podniky, kteří čelí současné nepříznivé ekonomické situaci. Zaměstnavatelé budou dostávat peníze na realizaci vzdělávacích kurzů pro své zaměstnance. Finanční prostředky bude možné získat jak na školení zaměstnanců, tak i na náhradu mzdových nákladů zaměstnanců po dobu jejich účasti na školení, a to až do 100 % celkových nákladů podle typu veřejné podpory, způsobu vzdělávání a velikosti podniku(přesné podmínky a výše podpory na www.mpsv.cz a www.esfcr.cz). Zaměstnavatelé musí mít pracoviště nebo provozovnu (nikoli sídlo) mimo hlavní město Prahu.

Výzvy se týkají jednak tzv. grantových projektů, tzn. poskytování finančních prostředků formou dotačního řízení, a jednak tzv. individuálních projektů, které jsou řešeny z úrovně Ministerstva práce a sociálních věcí a z úrovně úřadů práce. Zároveň byly operativně provedeny úpravy v různých částech dokumentace programů, aby bylo umožněno tyto projekty urychleně zahájit a nastavit v nich takové podmínky, které zajistí přístup co nejširšího spektra podniků k finančním prostředkům a které umožní, aby tyto prostředky byly poskytovány co nejjednodušším, nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem. Jednou z významných úprav v metodických dokumentech je změna v poskytování tzv. přímé podpory v projektech, a to konkrétně:

— navýšení limitu mzdových příspěvků poskytovaných osobám účastnícím se školení až na trojnásobek minimální mzdy,

— navýšení limitu mzdových příspěvků u všech zaměstnanců až do výše 100 % mzdových nákladů na pracovní místo.

Výzva „Školení je šance“

— Žádosti mohou zaměstnavatelé podávat formou grantových projektů na Ministerstvu práce a sociálních věcí od 23. března 2009

— Žádost je přístupná pro vyplnění on-line přímo na internetových stránkách www.eu-zadost.cz nebo www.eu-zadost.eu.

— Na výzvu je vyčleněno celkem 1,8 mld. Kč a projekty bude možno předkládat průběžně až do konce roku 2009

— Dílčí uzávěrky příjmu projektů budou každé tři týdny, první uzávěrka 14. dubna 2009

Projekt „Vzdělávejte se!“

— Žádosti o zapojení do projektu mohou zaměstnavatelé na úřadech práce podle místa výkonu práce (nikoli podle sídla zaměstnavatelů) od 23. března 2009

— Na projekt je vyčleněno celkem 1,5 mld. Kč a žádosti o zapojení do projektu budou moci zaměstnavatelé podávat až do 30. června 2011

— Žádosti budou na úřadech práce posuzovány a schvalovány průběžně

Rubriky: ByznysVeřejná správa

Související příspěvky

Zprávičky

Finanční správa zrušila tendr na nový daňový informační systém

11. 3. 2026
Meta lákala zaměstnance OpenAI na bonus ve výši 100 milionů dolarů
Zprávičky

Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci Moltbook

10. 3. 2026
750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří
Zprávičky

Vláda jmenovala ředitelem Digitální informační agentury Bohdana Urbana

9. 3. 2026
Bitcoinová aféra otřásá Českem
Zprávičky

Kraken je první kryptoměnovou firmou s přístupem k platebnímu systému Fedu

6. 3. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Hackeři získali citlivá data ze Slavia pojišťovny, například zdravotní dokumenty

ČTK
11. 3. 2026

Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o

Finanční správa zrušila tendr na nový daňový informační systém

ČTK
11. 3. 2026

Finanční správa zrušila tendr na dodání nového daňového informačního systému. Důvodem bylo, že v

Umělá inteligence v IT infrastruktuře

Agenti AI od Googlu budou pomáhat Pentagonu, zprvu s neutajovanými úkoly

ČTK
11. 3. 2026

Agenti umělé inteligence (AI) vyvinutí společností Google budou pomáhat s rutinními úkoly třem milionům

Gordic a Cybrela přinášejí komplexní řešení kybernetické bezpečnosti

Sněmovna posunula zákon o digitální ekonomice do dalšího kola projednávání (aktualizováno)

ČTK
10. 3. 2026

Sněmovna dnes propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který

Meta lákala zaměstnance OpenAI na bonus ve výši 100 milionů dolarů

Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci Moltbook

ČTK
10. 3. 2026

Americká internetová společnost Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Informoval o

Británie zatím sociální sítě osobám mladším 16 let nezakáže

ČTK
10. 3. 2026

Británie zatím sociální sítě osobám mladším 16 let nezakáže. Návrh na zavedení zákazu v

Vláda nesouhlasí s novelou o zákazu používání mobilů ve školách

ČTK
9. 3. 2026

Nesouhlasné stanovisko k novele o zákazu či omezení používání mobilních telefonů a dalších elektronických

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Vláda jmenovala ředitelem Digitální informační agentury Bohdana Urbana

ČTK
9. 3. 2026

Vláda dnes odvolala ředitele Digitální informační agentury (DIA) Petra Kuchaře. Nahradí ho dosavadní ředitel

Tiskové zprávy

QNAP mění NAS na NDR: ADRA NDR Standalone snižuje bariéry v oblasti vnitřní síťové bezpečnosti

ČSÚ: Digitální dovednosti v Česku jsou nad průměrem EU

Acer EMEA představuje Acer Channel Partner Portal

Epson uvádí na trh plochou tiskárnu SC-V4000 A1+ pro UV tisk

Women in Tech 2026: Program pro podnikatelky v technologiích otevírá přihlášky do pátého ročníku

Acer EMEA slaví 50 let: od hardwaru k diverzifikaci

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 17
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Kvě 12
Celý den

Cloud Computing Conference

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

MSCDEX.exe

Service manager

CPA

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.