Platy absolventů v IT začínají na 30 tisících korun

Ve svém pátečním vydání se věnuje ekonomický deník E15 otázce zaměstnávání absolventů technicky zaměřených škol. Podle zjištění E15 se nyní více než kdy jindy koncentrují zaměstnavatelé ze strojírenských a technologických firem na lanaření potenciálních posil pro své firmy přímo na vysokých školách. Personální agentura Robert Half potvrdila také nesmlouvavý boj podniků o absolventy v segmentu informačních technologií (IT).

Zástupci strojírenských a technologických podniků v současnosti zvolili způsob lanaření posil do svých týmů tím, že za nimi chodí přímo na vysoké školy a nabízejí jim nadstandardní podmínky už při nástupu k novému zaměstnavateli. Nejvíce firmy hledají strojní a výrobní inženýry a potom mechatroniky a elektroniky. V některých firmách údajně dostávají úspěšní studenti příslib manažerského místa už po dvou letech.

V oblasti IT je nedostatek kvalifikovaných pracovníků trendem, který už není pro nikoho novým. Poptávka po odbornících a specialistech jednoznačně převyšuje nabídku. Jan Bílek z Robert Half pro E15 řekl, že nejžádanější jsou především softwaroví inženýři. Vysoká poptávka po IT profesionálech zapříčinila i stoupající tendenci nástupních platů v IT. Ty se prý zvýšily průměrně o deset tisíc korun měsíčně. Nástupní platy tak dosahují hodnot od 30 do 35 tisíc korun a rapidně rostou.

Přečtěte si také

Manažeři potvrdili tlak IT odborníků na zvyšování mezd
Platy v SAP a IBM jdou v průměru přes 100 000 korun
S praxí rostou platy v ICT až na několikanásobek
Češi mají nejvyšší mzdy v IT, Slováci v telekomunikacích
Jak se v Česku přistupuje k zaměstnávání rizikových skupin?

Exit mobile version