Průzkum: 65 % turistů se v USA bojí vězení

Sdružení Discover America nedávno zveřejnilo výsledky zajímavého průzkumu, který se týká imigrační politiky USA. Výsledky ukazují pocity návštěvníků Ameriky, kteří se setkali se striktními bezpečnostními opatřeními a úzkostlivým přístupem státních úředníků.

Tyto výsledky říkají, že 70 procent všech návštěvníků USA se bojí více imigračních úředníků než teroristů a zločinců. Dalších 66 procent má obavu, že by mohlo být zadrženo a uvězněno pro drobné přestupky (například za špatně vyplněný formulář). Ostatních 55 procent respondentů poukazuje na hrubost a aroganci úředníků.

Tento strach je prokázán některými hororovými zkušenostmi návštěvníků USA. Například žurnalistka Marylin Head popisuje, jak nestihla letadlo poté, co byla americkou letištní kontrolou podrobena takovému zacházení, jako kdyby byla zločinec. „Opustila jsem USA a už tam nikdy nepoletím. A nejsem sama.“řekla Marylin.

Spojené státy jsou podle průzkumu nyní vnímány jako nejnepřátelštější stát. Tento fakt přispívá k rapidnímu snížení počtu turistů. Od roku 2001 poklesl počet zahraničních návštěvníků USA o 17 procent. Pokles turistů znamená pro Ameriku ztrátu 94 miliard dolarů, 16 miliard v daňových odpisech a přibližně 194 tisíc pracovních míst.

Negativní názory hostů ze zahraničí zapříčinily to, že USA navštívilo mezi lety 2000 – 2006 o 7,6 procent méně turistů z Británie, o 23,3 procent méně turistů z Japonska, o 19,2 procent méně turistů z Francie atd. Přitom všechny tyto státy bývaly dříve hlavními dodavateli turistů.

Paní Kelly Klundt, mluvčí CBP( Customs and Border Protection ), však oponuje. Odmítá, že by státní úředníci nějak chybovali. Podle ní jsou takové negativní zážitky ojedinělým jevem. Nicméně uznává, že by se někteří turisté mohli cítit špatně, pokud by došlo k jejich mylné identifikaci na seznamu nežádoucích lidí.

Ačkoliv vede Amerika nekonečnou válku proti terorismu, je nutné aby došlo k zlidštění podmínek pro návštěvníky USA a k nalezení určitého kompromisu.

Zdroj: Zvedavec.org

Exit mobile version