Sharp přináší 3D displeje pro mobilní zařízení

Největší výhodou chystaných displejů nové generace má být možnost sledovat 3D obsah bez nutnosti nasazení speciálních brýlí.


Chystaný 3D displej od Sharpu.

Jejich nutnost je přitom tím, co bývá nejčastěji vyčítáno nejnovějším 3D televizorům. Sharp byl k přechodu na vývoj 3D displejů v podstatě dotlačen okolnostmi, neboť, stejně jako mnoho ostatních výrobců, na něj v loňském roce silně dopadla hospodářská krize, doprovázená silným poklesem v oblasti prodejů mobilních telefonů. Nová technologie nyní může paradoxně přispět i k další expanzi firmy. Podle Yoshisuke Hasegawy, šéfa divize LCD displejů Sharpu, registruje firma už nyní zvýšený zájem o novou technologii především ze strany výrobců mobilních telefonů a přenosných herních konzolí.

Paradoxem přitom je, že chystané 3D displeje jsou ve skutečnosti jen „oprášenou“ starou myšlenkou. Sharp svá první přenosná zařízení s podporou prohlížení 3D obrázků firma představil už v roce 2000. Kvůli nízkému zájmu ze strany zákazníků a technickým problémům spojeným s nedostatečným jasem těchto displejů, firma ale od prodeje těchto zařízení po několika měsících upustila.

Letošní rok lze v oblasti spotřební elektroniky bez nadsázky nazvat rokem technologie 3D. Každý významnější výrobce už představil, nebo dokonce uvádí na trh vlastní modely 3D televizorů, které mají představovat budoucnost domácí televizní zábavy. Úspěch je ovšem otázkou, první generace těchto zařízení trpí, kromě poměrně vysoké ceny, i některými technickými nedostatky. Největší překážkou při přechodu na 3D technologii se zatím zdá být již zmíněná nutnost nasazení speciálních brýlí. Pokud by Sharp stejnou technologii aplikoval i na 3D televizory vlastní výroby, mohl by v tomto segmentu trhu prorazit daleko významněji, než konkurenční výrobci jako je Panasonic, Samsung, nebo Sony.

Zdroj: Reuters

Exit mobile version