Sluchátka Skullcandy: s lebkou na uších vás nepřehlédnou

Testovali jsme sluchátka poměrně mladé americké značky Skullcandy, která je na trhu od roku 2003. Kromě klasických sluchátek nabízí ještě zvláštní typ vybavený MP3 přehrávačem, hodinky, diskmany a zvláštní hrající batoh. Na vývoji výrobků této značky se údajně podílí snowboardisté, skateboardisté, surfaři a příznivci řady dalších freestyle sportů. Tomu odpovídá hodně extravagantní vzhled a bílá lebka po stranách.

Americká značka Skullcandy je poměrně mladá, protože na trhu ji najdeme od roku 2003. Výrobcem je společnost 57. North, se sídlem na na Park City v USA, stát Utah. Když jsme zmínili rok založení, nezbývá než připomenout, že například konkurenční Koss se může pochlubit založením v roce 1953 a Sony vznikla v roce 1946. Pět let na trhu vyvažuje značka Skullcandy svým zaměřením na snowboardisty, skateboardisty, surfaře a příznivce sportů s volným stylem. Podporují ji třeba norský snowboardista Terje Haakonsen, vítěz mnoha soutěží, šampionátů, trojnásobný mistr světa a jeden z protagonistů filmu Extrémní svahy.

Mezi další osobnosti značky patří americký snowboardista Mark Frank Montoya, který se podle tvrzení výrobce podílel na návrhu sluchátek Lowrider MFM a MFM Pro se zabudovaným MP3 přehrávačem. Měl by je nosit i Snoop Dogg, černošský raper označovaný za krále hip-hopové hudby a herec v jedné osobě. Na oficiálním webu naleznete přehled ostatních sportovců z jednotlivých kategorií freestyle sportů, přičemž šestnáct z nich jsou snowboardisté.

Časopis Forbes sestavil žebříček nejúspěšnějších celebrit a zjistil, že například americká zpěvačka a herečka Jessica Simpson dostala za sérii bot s jejím jménem čtyři miliony dolarů. Modelka Kate Moss dostala za kolekci oblečení v jejím stylu od britského řetězce Topshop šest milionů dolarů. Ve stejné branži zaměstnaná Gisele Bündchen si přišla na podobnou částku za „kolekci sandálů“ Ipanema. Čtenář znalý marketingu samozřejmě tuší, že tváře značky většinou nepracují pouze za vlídné slovo. V případě sluchátek Skullcandy však mohou být odměny na trochu jiné úrovni než u již zmíněných modelek. Vraťme se ovšem zpět k tématu.

Růžová pro holky, slečny a ženy

Jako první jsme se podívali na Skullcandy Ti Chick Pink, které výrobce řadí mezi sluchátka pro DJ. Jak už název prozrazuje, tento typ potěší asi ženy, protože jsou laděna do kombinace barev bílé a růžové. Naopak muže by tmavě růžová mohla odradit. Když jsme sluchátka vybalili v redakci, jedna z našich kolegyní se jich nadšeně zmocnila, recenzi sice napsat nechtěla, ale vypadalo to, že se s testováním můžeme rozloučit. Nakonec vše dopadlo dobře, a tak vám můžeme přinést své dojmy.

Výrobce sluchátek tvrdí, že jejich vnitřnosti obsahují 41mm titanový reproduktor s funkcí monster basu. Nezbývalo nám než věřit a vyzkoušet je na vlastní kůži. Povrch sluchátek je z jemného koženého potahu, spodní část tvoří jemný „plyš“ červené barvy. Nechybí samozřejmě nezbytné lebky. Zatímco části sluchátek, které máte na uších (tzv. náušníky), lze pohodlně sundat a vyprat, horní část plyše se nám nepodařilo ze sluchátek odejmout. Musíte si proto dávat pozor, aby se vám tato část neumazala například při odkládání na stole.

Při poslechu hudby ovládáte hlasitost přímo na šňůrce sluchátek a pokud vám nevyhovuje poloha na uších, můžete si každé sluchátko zvlášť otočit až o 90 stupňů. Zvuk byl u všech testovaných skladeb čistý, pouze u skupiny Kabát a jejího posledního alba Corrida jsme v některých pasážích zaznamenali určité potíže – hlasy zněly zkresleně. Tento ruch se při hlasitém poslechu z reproduktorů ztratí, ale na sluchátkách je umocněn, protože zvukové vlny míří přímo do vašich uší.

Nemusí proto jít přímo o chybu sluchátek, ale spíše o ukázku jejich citlivosti. Během testu jsme narazili na zásadní nevýhodu, a tou je hmotnost. Sluchátka jsou sice extravagantní, nikdo vás s nimi nepřehlédne, ale po několika hodinách poslechu vás mohou začít bolet uši, protože jsou pro dlouhodobé nošení poměrně těžká. Na závěr si necháváme cenu. Sluchátka pořídíte v internetových obchodech za 1 605 – 1 890 korun.

Logické parametry:
titanové 41 mm reproduktory
jemný potah kožený stuchátek
90° nastavení pozic sluchátek
vhodné pro cestování
ovladač hlasitosti

Technické parametry:
průměr reproduktoru 41mm
typ magnetu NdFeB
frekvenční rozsah 18- 22000 Hz
max. výhon 400 mW
typ kabelu OFC
délka kabelu 3m
konektor 3,5mm pozlacený
adaptér 3,5mm > 6,3mm

Verdikt: už vás nebaví povídat si s přítelkyní nebo dcerou? Nechte jí růžová sluchátka na uších a ona se zabaví. Vyzkoušeno na našich kolegyních v práci. Pokud jste muž, vyhněte se těmto sluchátkům obloukem. Při testu v redakci jsme ze strany kolegů zaznamenali chápavé i nechápavé úsměvy. Pro muže by asi byla lepší jiná barva.

Zatímco jedna z našich kolegyní nám odmítala vydat růžová sluchátka a můj kolega musel použít pro jejich vylákání různých lstí a úplatků, testovali jsme zbývající dva produkty stejné značky. Jako první jsme si vyzkoušeli Skullcandy Lowrider. Jsou vyvedeny v černé barvě, veprostřed mají „zlom“, což zřejmě podle tvůrců lépe pomáhá uzpůsobit se hlavě posluchače a kromě zlatých lebek na straně nevypadají až tak výrazně.

Výrobce je označuje jako vhodné pro stálý poslech a má pravdu. Na rozdíl od předchozích sluchátek jsou o mnoho lehčí, a tak je můžete mít na uších celý den. Opět je možné natáčet každé ze sluchátek o zhruba 90 stupňů, takže je lze přizpůsobit vašemu uchu. Ovládání hlasitosti ovšem chybí a při poslechu z počítače vás bude možná omezovat poněkud krátký kabel. Na druhou stranu však tento problém snadno vyřešíte dokoupením příslušného kabelu. Zajímavé je, že se nám nepodařilo zopakovat problém se zvukem, který se vyskytl u předešlých recenzovaných sluchátek. Jistě vás zajímá cena – sluchátka pořídíte za 1 063 – 1 250 Kč.

Technické parametry:
40mm reproduktory
typ magnetu NdFeB
frekvenční rozsah 100-18000Hz
impedance 32 Ohm
max. výkon 400mW
kabel OFC 1,2 m
konektor pozlacený 3,5mm jack
redukce 6,3mm na 3,5 mm

Verdikt: Sluchátka do práce nebo na doma, neudělají ostudu a navíc jsou poměrně pohodlná. Oblíbila si je také naše druhá kolegyně.

Poslední a poměrně masivní sluchátka jsou Skullcandy Terje Nine podporovaná slavným světovým snowboardistou Terjem Hakonsenem. Z toho vyplývá, že jsou určena hlavně pro jízdu na snowboardu. Jejich náušníky můžete opět odepnout, ale tentokrát to není kvůli případnému vyprání, ale pro připnutí na speciální čepici. Ovládání hlasitosti máte po ruce přímo na kabelu, můžete ho navíc pomocí malé spony připevnit k oblečení.

Nechybí ani možnost natočení sluchátek tak, aby vám na uších seděla. Samotné otáčení však jde mírně ztuha, což při sportu vůbec vadit nebude. Kvalita zvuku je o poznání horší, takže pokud vyžadujete čistý zvuk a perfektní požitek z hudby, nejsou pro vás Terje Nine nejlepší volbou. Je ovšem otázkou, zda si něco podobného může vychutnávat snowboardista na svahu. Sluchátka pořídíte za cenu 2 490 Kč.

Technické parametry:
Reproduktory: 40 mm Rozsah: 100–18 000 Hz
Impedance: 50 Ohm
Max. výkon: 400 mW
Kabel: OFC 3 m, pozlacený 3,5mm jack
Redukce: 6,3 mm / 3,5 mm

Verdikt: Sportovci budou zřejmě nadšeni, příznivci kvalitní hudby již méně.

Aktualizace 19. května 2008: ve článku bylo nesprávně uvedeno, že se jedná o švédskou značku. Tato informace není pravdivá. Po upozornění čtenářů a ověření jsme nesprávný údaj opravili. Při psaní článku jsme vycházeli z oficiálních informací distributora pro Evropu. Čtenářům se omlouváme.

Exit mobile version