• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Symbian nekončí, přichází nová verze Symbian Anna

Tereza Sýkorová
14. 4. 2011
| Zprávičky

Nokia bude vyvíjet a podporovat svůj mobilní operační systém Symbian nejméně do roku 2014. Vydala dokonce novou verzi svého operačního systému s názvem Anna.


Nokia X7

Australský ředitel Nokia Chris Carr řekl, že smluvní podmínky zaručí novým telefonům se systémem Symbian podporu po dobu 2 let od jejich uvedení. V roce 2011 i v roce 2012 se Nokia chystá uvést nové modely telefonů se Symbianem.

V únoru Nokia učinila s Microsoftem dohodu, že od roku 2012 bude vyrábět telefony s operačním systémem Windows 7 Phone. Výhody této dohody se již projevují. Nokia na své nové telefony pro byznysmeny instaluje upgradovaný serverový klient Microsoft Excange a Communicator. Podle slov Chrise Carra se však Nokia nechce vázat výhradně na Microsoft.

V poslední době byla společnost, která po deset let držela prvenství ve výrobě telefonů na celém světě, vytlačena Applem s jeho iPhonem a smartphony s operačním systémem Android od Googlu. Za hlavního viníka úpadku Nokie je považován právě Symbian, a to kvůli nedostatečné rychlosti, chybějící podpoře pro displeje s vysokým rozlišením, neflexibilním menu, omezeným možnostem personalizace, omezenému výběru aplikací a celkovému nedostatku rafinovanosti. Ve srovnání s Apple iOS a Androidem působí Symbian zastarale.

Chris Carr však tvrdí, že Symbian zdaleka není na konci svých sil. Výzkum a vývoj pokračuje a Nokia bude do roku 2012 vyrábět telefony jak s Windows 7 Phone, tak se Symbianem. Symbian se stále vyvíjí a oba operační systémy budou koexistovat. Do Symbianu jsme investovali mnoho prostředků, které nesmí přijít vniveč, řekl Carr. V našem odvětví není neobvyklé, že strategie zahrnuje více operačních systémů.

Tento týden navíc Nokia uvedla upgradovanou verzi svého operačního systému s názvem Symbian Anna, který se pokusí posunout Nokii směrem ke konkurenci. I nový způsob pojmenovávání verzí Symbianu – ženská jména začínající na A – je podobný pojmenovávacímu systému verzí systému Android, které se jmenují podle dezertů s počátečními písmeny seřazenými podle abecedy: Froyo, Gingerbread, Honeycomb…

Nokia oznámila vydání dvou nových telefonů se systémem Anna. Bude se jednat o Nokii E6, což je telefon byznys třídy, a Nokii X7, navrženou pro nadšence do zábavy. Upgrady na verzi Anna budou pro ostatní modely dostupné od června. To se bude týkat telefonů E7, N8, C7 a C6-01.

Symbian Anna nabízí funkci QWERTY klávesnice, zlepšenou rychlost prolížení webu, delší výdrž baterie, update map a 40 dalších malých zlepšení.

Zdroj: The Australian

Související příspěvky

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří
Zprávičky

Google investuje 2,4 miliardy dolarů do technologie AI od start-upu Windsurf

12. 7. 2025
Zprávičky

Muskova xAI chce další peníze od investorů při ohodnocení na 200 miliard dolarů

12. 7. 2025
Tiskové zprávy

Společnost QNAP představuje myQNAPcloud One Beta

11. 7. 2025
Kryptoměny a jejich ekonomika
Zprávičky

Bitcoin pokračuje v růstu na další rekordy, překonal hranici 118 000 dolarů

11. 7. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Google investuje 2,4 miliardy dolarů do technologie AI od start-upu Windsurf

ČTK
12. 7. 2025

Společnost Google ze skupiny Alphabet zaplatí asi 2,4 miliardy USD (50,64 miliardy Kč) za

Muskova xAI chce další peníze od investorů při ohodnocení na 200 miliard dolarů

ČTK
12. 7. 2025

Americká společnost xAI miliardáře Elona Muska plánuje vybrat peníze od investorů v novém kole

Kryptoměny a jejich ekonomika

Bitcoin pokračuje v růstu na další rekordy, překonal hranici 118 000 dolarů

ČTK
11. 7. 2025

Cena bitcoinu dnes pokračuje v prudkém růstu. Kolem 8:30 SELČ se vyšplhala na další

Hackeři ukradli data 5,7 milionu zákazníků australských aerolinek Qantas

ČTK
11. 7. 2025

Hackeři v rámci rozsáhlého kybernetického útoku z minulého týdne ukradli data 5,7 milionu zákazníků

Meta lákala zaměstnance OpenAI na bonus ve výši 100 milionů dolarů

Muskova společnost xAI představila novou verzi chatbota Grok 4

ČTK
11. 7. 2025

Americká společnost xAI miliardáře Elona Muska představila nový model chatbota Grok 4. Ten má

Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení

Ministerstvo vnitra odhalilo kybernetický útok, údaje občanů neunikly

ČTK
10. 7. 2025

Ministerstvo vnitra odhalilo kybernetický útok na jeden ze systémů úřadu, oznámil dnes na tiskové

Český T-Mobile vyčleňuje vysílače do samostatné firmy

Na Slovensku skončila největší elektronická aukce mobilních frekvencí

ČTK
10. 7. 2025

Na Slovensku včera skončila největší elektronická aukce mobilních frekvencí v historii země. Vynesla rekordní

Vláda zakázala používat ve státní správě produkty čínské společnosti DeepSeek

ČTK
9. 7. 2025

Vláda zakázala používat ve státní správě jakékoli produkty čínské společnosti DeepSeek. Rozhodla tak na

Tiskové zprávy

Společnost QNAP představuje myQNAPcloud One Beta

Acer slaví několikanásobné ocenění cenou Red Dot Product Design Awards 2025

Acer for Business EMEA překonává růst trhu

Nejnovější modely Acer Chromebook Plus nyní s 12měsíčním balíčkem Google AI Pro včetně služby NotebookLM zdarma

ANECT mění vedení společnosti a posiluje management

Optimize by Acer: nejnovější evoluce v oblasti podnikových záručních podmínek

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Slovník

Network marketing

Lynx

Benefit značky

Nejpopulárnější články

Žádný obsah není dostupný

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.