Telefónica s pomocí odborníků zdokonaluje svou strategii internetové bezpečnosti

Společnost Telefónica Czech Republic je jako jediný telekomunikační operátor partnerem konference „Prevence internetové kriminality a dětí: technologie, edukace, legislativa,“ která proběhla 7. června v Senátu Parlamentu České republiky. Po jejím skončení Luis Malvido, generální ředitel společnosti Telefónica, pozval hlavní účastníky konference na oběd, kde diskuse o otázkách souvisejících s internetovou ochranou dětí a bezpečnosti osobních údajů pokračovala.

Konference pořádané organizací pro bezpečnější internet Saferinternet.cz se zúčastnili přední odborníci na informační technologie a komunikaci, pedagogové, právníci, sociální pracovníci a politici. Cílem setkání bylo zahájit debatu napříč všemi souvisejícími obory o budování bezpečnějšího prostředí na internetu a zachování důvěry jeho uživatelů.

Telefónica, která je lídrem mezi telekomunikačními operátory v indexu Dow Jones Sustainability (hodnotícího udržitelnost rozvoje), podpořila konferenci již potřetí. Jde o výraz odpovědnosti, kterou společnost za bolast digitální bezpečnosti cítí. JUDr. Jakub Chytil, člen představenstva společnosti, při této příležitosti představil strategii nazvanou Důvěra v digitální technologie. Mezi její hlavní pilíře patří propagace odpovědného používání informačních a komunikačních technologií, poskytování bezpečnostních produktů a služeb, partnerství s organizacemi pro bezpečnější internet a vzdělávání.

Tématem panelové diskuse, která následovala po prezentaci, byly aktivity společnosti Telefónica v boji proti stále častějším případům kyberšikany v České republice. Telefónica v této souvislosti již spustila program na omezení šikany na českých školách www.minimalizacesikany.cz. Jeho prostřednictvím radí dětem vystaveným projevům kyberšikany, na koho se mají v takové situaci obrátit s žádostí o potřebnou pomoc.

„Podle průzkumů uskutečněného v roce 2010 se obětí kyberšikany již stalo 10 % českých dětí, útočník přitom v 78 % případů pocházel ze stejné školy. To je důvod, proč jsme tuto kampaň ve spolupráci se školami spustili. Chceme dětem, rodičům i učitelům vysvětlit, jak důležité je se někomu svěřit v případě útoku na internetu,“ řekl k problematice JUDr. Jakub Chytil. „Podle nejnovějších průzkumů používá software pro rodičovskou kontrolu jen 10 % rodin. Tato funkce přitom uživatelům dává účinnou možnost jak omezit přístup na stránky obsahující nebezpečný obsah. Tento software, jehož ovládání je velice snadné, si mohou zájemci stáhnout na našich internetových stránkách.“

Další aktivity společnosti zahrnují vzdělávání rodičů a pedagogů o rizicích spojených s používáním nových technologií. Telefónica zároveň na mnoha projektech působí v součinnosti s partnery, jako jsou například organizace Bezpečnější internet (www.saferinternet.cz), web Horká linka (www.horkalinka.cz), nový zábavně-vzdělávací server www.bezpecne-online.cz nebo Internet Watch Foundation (Nadace pro monitoring internetu).

Po konferenci přivítal generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic Luis Malvido vystupující odborníky na pracovním obědě. Tématem hovorů bylo nalezení účinného způsobu omezení kyberšikany a celkové zajištění ochrany dat uživatelů internetu. „S rozvojem moderních technologií vyvstávají nové problémy, a proto musíme být aktivní při hledání nových řešení. Jsem rád, že jsme se tu sešli všichni, jejichž zájmem je najít odpovědi na aktuální výzvy, kterým čelíme,“ řekl na úvod setkání Luis Malvido.

Pracovní oběd byl pro zástupce společnosti Telefónica příležitostí, aby si vyslechli názory hlavních aktérů konference. „Jsem rád, že jsem měl možnost setkat se s představiteli společnosti Telefónica i s předními odborníky na vzdělávání a ochranu dětí na internetu. Koordinace činností všech zúčastněných stran je v tomto případě nezbytná, abychom dokázali kyberšikanu a stále se množící případy internetové kriminality minimalizovat,“ řekl k setkání senátor JUDr. Miroslav Antl.

Exit mobile version